Menu

Autonomiczne cele rozwoju jako alternatywa dla celów zrównoważonego rozwoju ONZ

9 grudnia, 2023 - Wolność
Autonomiczne cele rozwoju jako alternatywa dla celów zrównoważonego rozwoju ONZ

Matt Agorist, Projekt wolnej myśli:

Jeśli mamy przeciwdziałać programowi “Wielkiego Resetu”, musimy przeciwstawić się Organizacji Narodów Zjednoczonych i Światowemu Forum Ekonomicznemu, oferując alternatywy dla ich planów, w tym Agendy 2030.

“Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030” została przyjęta przez wszystkie państwa członkowskie ONZ w 2015 roku. Agenda 2030 ma być “wspólnym planem na rzecz pokoju i dobrobytu dla ludzi i planety, teraz i w przyszłości”. Agenda 2030 składa się z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, które opisano jako metodę na “wyeliminowanie ubóstwa i innych niedostatków” za pomocą strategii, które “poprawiają zdrowie i edukację, zmniejszają nierówności i pobudzają wzrost gospodarczy – a wszystko to przy jednoczesnym przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym i pracy na rzecz ochrony naszych oceanów i lasów”. Początki Celów Zrównoważonego Rozwoju można prześledzić wstecz do Szczytu Ziemi w Rio de Janeiro w Brazylii w czerwcu 1992 roku, gdzie ponad 178 krajów przyjęło Agendę 21, wszechstronny plan “budowania globalnego partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju w celu poprawy życia ludzi i ochrony środowiska”. Agenda 21 ostatecznie przekształciła się w Agendę 2030.

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że organizacje takie jak Organizacja Narodów Zjednoczonych i Światowe Forum Ekonomiczne piszą dokumenty i tworzą programy, które składają gołosłowne deklaracje dotyczące “zrównoważonego rozwoju”, poprawy zdrowia i edukacji, ochrony środowiska itp.

Niestety, manipulują oni masami za pomocą krętych języków, więc często okazuje się, że aktywiści o dobrych intencjach zostają wciągnięci do Think Tanku / Organizacji Pozarządowej / Kompleksu Przemysłowego Non-Profit, gdzie wsparcie ONZ i WEF jest traktowane jako coś oczywistego. Aktywiści ci słyszą “zieloną” terminologię i są oszukiwani, by wspierać pojawienie się państwa technokratycznego.

Na przykład, spójrz na 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ, a zobaczysz, że każdy rozsądny człowiek może się z nimi zgodzić. Jednak sedno sprawy tkwi w tym, czy cele te są osiągane za zgodą ludzi w sposób dobrowolny. Jeśli cele te zostały osiągnięte w wyniku międzynarodowej, trwającej dziesięciolecia kampanii propagandowej, to nie możemy uczciwie powiedzieć, że odzwierciedla ona prawdziwą wolę ludzi. Zwłaszcza, gdy ludzie słyszą tylko o rzekomych korzyściach płynących z celów zrównoważonego rozwoju ONZ, a nie o rzeczywistości, w której będą one wymagały usunięcia prywatności, praw własności oraz suwerenności indywidualnej i narodowej.

17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych:

Cel 1: Wyeliminować ubóstwo we wszystkich jego formach na całym świecie

Cel 2: Położyć kres głodowi, osiągnąć bezpieczeństwo żywnościowe i lepsze odżywianie oraz promować zrównoważone rolnictwo

Cel 3: Zapewnienie zdrowego życia i promowanie dobrostanu wszystkich osób w każdym wieku

Cel 4: Zapewnienie włączającej i sprawiedliwej edukacji wysokiej jakości oraz promowanie możliwości uczenia się przez całe życie dla wszystkich

Cel 5: Osiągnięcie równości płci i wzmocnienie pozycji kobiet i dziewcząt

Cel 6: Zapewnienie wszystkim dostępności wody i urządzeń sanitarnych oraz zrównoważonego zarządzania nimi

Cel 7: Zapewnienie wszystkim dostępu do przystępnej cenowo, niezawodnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii

Cel 8: Promowanie trwałego, zrównoważonego wzrostu gospodarczego sprzyjającego włączeniu społecznemu, pełnego i produktywnego zatrudnienia oraz godnej pracy dla wszystkich

Cel 9: Budowa stabilnej infrastruktury, promowanie zrównoważonej transformacji sprzyjającej włączeniu społecznemu oraz wspieranie innowacji

Cel 10: Zmniejszenie nierówności w krajach i między krajami

Cel 11: Uczynienie miast i osiedli ludzkich integracyjnymi, bezpiecznymi, odpornymi i zrównoważonymi

Cel 12: Zapewnienie zrównoważonych wzorców konsumpcji i produkcji

Cel 13: Podjęcie pilnych działań w celu przeciwdziałania zmianom klimatu i ich skutkom

Cel 14: Ochrona i zrównoważone wykorzystanie oceanów, mórz i zasobów morskich na rzecz zrównoważonego rozwoju

Cel 15: Ochrona, odbudowa i promowanie zrównoważonego użytkowania ekosystemów lądowych, zrównoważona gospodarka leśna, zwalczanie pustynnienia, powstrzymanie i odwrócenie procesu degradacji gleby oraz powstrzymanie utraty różnorodności biologicznej.

Cel 16: Promowanie pokojowych i integracyjnych społeczeństw na rzecz zrównoważonego rozwoju, zapewnienie wszystkim dostępu do wymiaru sprawiedliwości oraz budowanie skutecznych, odpowiedzialnych i integracyjnych instytucji na wszystkich szczeblach

Cel 17: Wzmocnienie środków wdrażania i ożywienie Globalnego Partnerstwa na rzecz Zrównoważonego Rozwoju

Czasowniki użyte w celach zrównoważonego rozwoju to “zakończyć”, “zapewnić”, “promować”, “redukować”, “chronić”, “wzmacniać” i “chronić”. Gdyby każda osoba dobrowolnie zdecydowała się przyjąć te cele, mogłoby to doprowadzić do lepszego świata. Wiemy jednak, że cele te są tworzone społecznie i pojawią się w postaci kolejnego totalitarnego despoty (lub kabały despotów) kierującego centralnie planowanym rządem, który daje sobie prawo do podejmowania decyzji za masy.

Bez wątpienia prawdą jest, że budzące się masy na świecie potrzebują kierunku i celu. Należałoby pozbawić odgórnego, autorytarnego szablonu stosowanego przez ONZ i WEF najlepszych części celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Ponadto powinno się stworzyć zestaw autonomicznych celów rozwojowych (ADG), które byłyby dobrowolnie realizowane przez osoby prywatne, przedsiębiorstwa i organizacje społeczeństwa obywatelskiego, a które byłyby zgodne z celami i filozofią autonomicznych celów rozwojowych.

Chodzi o to, by zaproponować zestaw celów życiowych, które można aktualizować i dostosowywać wraz z upływem czasu. Każdy, kto wierzy, że proponowane cele stanowią najlepszą drogę do zachowania wolności, prywatności i autonomii cielesnej, mógłby się pod nimi “podpisać” lub przyjąć je jako własne. Cele miałyby również na celu prawdziwe włączenie głosów, które są już całkowicie ignorowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych i Światowe Forum Ekonomiczne, w tym społeczności tubylcze, ludzi z klasy robotniczej ze wszystkich środowisk politycznych i młodzieży. Mogłoby to ostatecznie doprowadzić do publicznego zgromadzenia błyskotliwych umysłów z całego świata, które chcą wnieść swój wkład do autonomicznych celów rozwojowych. Podobnie jak w przypadku celów zrównoważonego rozwoju, osoby zaangażowane mogłyby ustalić docelowe daty, aby zapewnić postęp w realizacji autonomicznych celów rozwojowych.

Zbyt długo ONZ udawała, że reprezentuje różnorodność naszego świata, jednocześnie nadal podtrzymując struktury kolonizacyjne, które siały spustoszenie na planecie od pokoleń. W obliczu zbliżającego się technokratycznego państwa cyfrowego nadzoru biologicznego, nigdy nie było bardziej odpowiednie, aby ludzie rozpoznali wartości, które są im drogie i wyznaczyli własne konkretne cele na nadchodzącą dekadę i później.

Autonomiczne cele rozwoju

Przed nakreśleniem celów należy zauważyć, że wynikają one z uznania pewnych zasad.

Przede wszystkim, zgodnie z uniwersalną zasadą samo-własności, uznajemy, że wszystkie istoty ludzkie mają autonomię cielesną i że same podejmują decyzje dotyczące swojego zdrowia, diety, relacji i działań.

W związku z tym wszystkie istoty ludzkie mają prawo do praktykowania lub dostępu do opieki zdrowotnej w dowolnej formie, o ile nie naruszają autonomii cielesnej innej osoby.

Ponadto każdy człowiek ma prawo do prywatności. W szczególności każdy zasługuje na prawo do komunikowania się z innymi w oczekiwaniu, że jego słowa i myśli nie będą monitorowane, katalogowane, badane lub wykorzystywane bez jego wyraźnej zgody.

Wszyscy ludzie mają prawo kształcić siebie i swoje dzieci w sposób, jaki im się podoba. Nie powinno być żadnych korporacyjnych lub państwowych ograniczeń dla edukacji domowej, pozaszkolnej itp. Każdy człowiek ma prawo do uprawiania własnej żywności. Każda osoba ma prawo do uczestniczenia w lokalnych, organicznych systemach żywnościowych wolnych od pestycydów, hormonów, GMO, drukowanych w 3D i syntetycznych produktów spożywczych itp.

Zgodnie z tymi zasadami należy zaproponować następujące autonomiczne cele rozwoju:

Cel 1: Promowanie dostępu do niefinansowanych przez państwo form edukacji, które kładą nacisk na dobrowolność, własność, wzajemną pomoc, krytyczne myślenie, kreatywność i samodzielne uczenie się.

Cel 2: Wspieranie tworzenia sieci kooperatyw edukacji domowej, grup edukacyjnych, zwolenników szkół światowych i zwolenników szkół leśnych, których usługi mogą być łatwo dostępne dla potrzebujących rodziców.

Cel 3: Tworzenie lokalnych i zdecentralizowanych systemów żywnościowych poprzez ogrody społecznościowe i lasy żywnościowe oraz łączenie społeczności z lokalnymi producentami żywności.

Cel 4: Stworzenie stref wolnych od pestycydów i GMO, w których społeczności mogą uprawiać rolnictwo bez obawy o skażenie technologią genetycznie modyfikowaną i toksynami.

Cel 5: Promowanie edukacji w zakresie prywatności cyfrowej i narzędzi szyfrowania. Zachęcanie i wspieranie dostępu do tych narzędzi.

Cel 6: Ograniczenie korporacji, banków, fundacji filantropijnych i rządów, które są prawdziwymi przyczynami niszczenia planety – jej ludzi, dzikiej przyrody i ekosystemów. Można to osiągnąć poprzez masowe kampanie bojkotu i dezinwestycji koordynowane przez oddolne organizacje na całym świecie.

Cel 7: Wspieranie i promowanie alternatywnych (cyfrowych i papierowych) walut. Sercem naszej obecnej sytuacji jest zniewolenie ekonomiczne w systemie opartym na długu i przymusowym wykorzystaniu pieniądza fiducjarnego wspieranego przez państwo. Dlatego każda osoba powinna mieć dostęp do wybranej przez siebie waluty.

Cel 8: Ochrona prawa wszystkich ludzi do dostępu do ziemi. Ochrona prawa do zbierania wody deszczowej, energii słonecznej i innych zasobów, które pozwalają jednostkom stać się samowystarczalnymi.

Cel 9: Promowanie nowego standardu optymalnego zdrowia ludzkiego poprzez wspieranie dialogu na temat praktyk i metod, które zostały zniesławione lub uznane za nielegalne przez rządy. Zachęcanie do uczciwej debaty na temat korzyści płynących z różnych diet i stylów życia, przy jednoczesnym poszanowaniu indywidualnych wyborów.

Cel 10: Budowanie osiedli mieszkaniowych sprzyjających rozwojowi kompetencji, społeczności, odporności i innowacyjności. Tworzenie społeczności wolnych od narażenia na szkodliwe toksyny środowiskowe, w tym między innymi promieniowanie elektromagnetyczne, GMO, aerozole, pestycydy, nanotechnologię itp.

Powyższe cele stanowią pierwszą iskrę, aby wyobrazić sobie i zamanifestować świat równoległy do tego, który jest nam sprzedawany przez Klasę Drapieżników. Jeśli wystarczająco dużo odważnych dusz poświęci czas, aby rozwinąć te nasiona w silne korzenie, możemy mieć jeszcze szansę na odwrócenie fali technokratycznej tyranii, która ostatnio objawiła się w postaci COVID-1984.

Źródło: https://thefreethoughtproject.com/solutions/the-autonomous-development-goals-as-an-alternative-to-the-un-sdgs

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x