Menu

Nowy przegląd naukowy potwierdza korzystną rolę witaminy K w cukrzycy

23 kwietnia, 2019 - Cukrzyca
Nowy przegląd naukowy potwierdza korzystną rolę witaminy K w cukrzycy

Nowy przegląd naukowy, opublikowany w czasopiśmie Nutrition, dostarcza dowodów na korzystną rolę witaminy K na wrażliwość na insulinę, metabolizm glukozy i mniejsze ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2. Autorami przeglądu są naukowcy z Instytutu Nauki i Technologii CSIR w Indiach. Mają oni nadzieję, że ich praca przyczyni się do lepszego zrozumienia nowego podejścia, które pomoże osiągnąć lepszą kontrolę glikemii i poprawić życie pacjentów z cukrzycą.

Witamina K występuje w dwóch formach rozpuszczalnych w tłuszczach, jako filochinon (witamina K1) i menachinon (witamina K2). Witamina K1 jest dobrze znana ze swojej funkcji krzepnięcia krwi. Jest syntetyzowana przez rośliny i jest główną formą spożywaną w diecie. Witamina K2 może być syntetyzowana przez ludzką mikroflorę jelitową, a także w fermentowanej żywności i produktach pochodzenia zwierzęcego.

Podejście Medycyny Komórkowej do cukrzycy

Konwencjonalna medycyna ogranicza się do leczenia objawów cukrzycy poprzez obniżenie podwyższonego poziomu cukru we krwi. Jednak choroby układu krążenia i inne powikłania cukrzycowe nadal występują u pacjentów, nawet jeśli ich poziom cukru we krwi jest kontrolowany. Jasne jest więc, że skoncentrowanie się wyłącznie na obniżeniu poziomu cukru we krwi obejmuje niekompletny sposób leczenia cukrzycy.

Chociaż opublikowano wiele badań i przeglądów naukowych wspierających stosowanie naturalnych metod kontroli cukrzycy, koncentrują się one głównie na wykorzystaniu pojedynczych mikroelementów. Podejście Dr Ratha w Medycynie Komórkowej stanowi rewolucyjny przełom w rozumieniu przyczyn, zapobiegania i uzupełniającego leczenia tego problemu zdrowotnego. Jak wykazał Dr Rath, główną przyczyną cukrzycy u osób dorosłych jest długotrwały niedobór pewnych specyficznych mikroskładników odżywczych w milionach komórek. Głównie trzustki (organu wytwarzającego insulinę), wątroby, ścian naczyń krwionośnych, jak również w innych narządach. U osób z dziedziczną predyspozycją cukrzycową niedobory mikroelementów mogą wywołać metabolizm cukrzycowy i początek cukrzycy u dorosłych. Optymalne spożycie prawidłowych mikroskładników odżywczych może pomóc zapobiec wystąpieniu choroby, jak również poprawić istniejące stany cukrzycowe i ich powikłania.

Kliniczne badanie pilotażowe dowodzi skuteczności podejścia Medycyny Komórkowej w cukrzycy

Aby przetestować skuteczność mikroelementów w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi, naukowcy z Instytutu Badawczego dr Ratha przeprowadzili kliniczne badanie pilotażowe z udziałem 10 pacjentów. Każdy pacjent stosował przez 6 miesięcy specjalny program suplementacji mikroelementów zawierający witaminy, aminokwasy i minerały, takie jak chrom. Przed uruchomieniem programu mikroskładników odżywczych przeprowadzono badania krwi. Miało to na celu zmierzenie wpływu synergistycznego programu na poziomy glukozy we krwi, jak również na poziomy hemoglobiny glikowanej A1c (ważny wskaźnik uszkodzenia czerwonych krwinek przez glukozę). Badania krwi przeprowadzono przed uruchomieniem programu oraz po dwóch, czterech i sześciu miesiącach suplementacji.

Po 6-miesięcznym okresie naukowcy stwierdzili, że średni poziom cukru we krwi u pacjentów wynosił 23%. Ponadto poziom hemoglobiny glikowanej A1c we krwi spadł średnio o 9,3%. W związku z tym badanie potwierdziło pozytywny wpływ kombinacji mikroskładników odżywczych na regulację poziomu cukru we krwi w cukrzycy.

Chociaż promuje się szeroką gamę leków farmaceutycznych do kontrolowania poziomu cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą, nie dają one żadnej możliwości wyleczenia choroby. Ponadto niosą ze sobą ryzyko skutków ubocznych. Podejście Medycyny Komórkowej daje pacjentom cierpiącym na cukrzycę, bezpieczną możliwość poprawy metabolizmu cukru we krwi oraz zmniejszyć wiele czynników ryzyka wystąpienia powikłań choroby.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2016/03/new-scientific-review-supports-role-of-vitamin-k-supplements-in-diabetes

Zapisz się do naszego newslettera

 class=

Diacor wspomaga metabolizm węglowodanów i ochronę komórek.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x