Menu

Dożylna witamina C obniża śmiertelność u krytycznie chorych pacjentów z ciężkim zapaleniem płuc

19 lipca, 2021 - Zapalenie płuc
Dożylna witamina C obniża śmiertelność u krytycznie chorych pacjentów z ciężkim zapaleniem płuc

W najnowszym badaniu naukowcy z Uniwersytetu Nauk Medycznych w Tabriz w Iranie sprawdzili wpływ dożylnej witaminy C na krytycznie chorych pacjentów oddziału intensywnej terapii z ciężkim zapaleniem płuc. Opublikowane w czasopiśmie BMC Infectious Diseases badanie wykazało, że leczenie witaminą C było bezpieczne i mogło zmniejszyć stan zapalny, czas trwania wentylacji mechanicznej i wykorzystać lepiej leki wazopresorowe, takie jak noradrenalina. Wśród 40 pacjentów w grupie kontrolnej wystąpiło 11 zgonów. W grupie 40 pacjentów, którym podawano witaminę C, odnotowano tylko 6 zgonów. Wyniki badania dołączają do rosnącej liczby dowodów popierających stosowanie witaminy C w leczeniu infekcji dróg oddechowych.

Badanie zostało przeprowadzone w formie randomizowanej próby klinicznej z podwójnie ślepą próbą. Pacjenci otrzymywali albo wlew witaminy C w dawce 60 miligramów na kilogram masy ciała dziennie przez okres 4 dni, albo normalny roztwór soli fizjologicznej. Obie grupy pacjentów otrzymywały również standardowe leczenie zapalenia płuc, w tym antybiotyki. Średnia wieku pacjentów wynosiła około 58 lat.

Badacze zauważają, że leczenie witaminą C wiąże się z poprawą poziomu natlenienia pacjentów. Na podstawie swoich ustaleń stwierdzają, że znaczny wzrost poziomu witaminy C może skutkować istotną poprawą funkcji narządów płucnych, a także zmniejszeniem stanu zapalnego / infekcji u krytycznie chorych pacjentów. Co istotne, podkreślają, że im wcześniej rozpocznie się terapię witaminą C, tym lepsze są wyniki.

Niedobór witaminy C jest powszechny na całym świecie

Naukowcy zauważyli również, że krytycznie chorzy pacjenci często cierpią z powodu niedoboru witaminy C. Jeden szczególnie interesujący fragment badań, które przytaczają stwierdził, że prawie 70 procent krytycznie chorych pacjentów miało hipowitaminozę C pomimo otrzymywania standardowego wsparcia żywieniowego na oddziale intensywnej terapii.

Inni badacze poczynili podobne obserwacje. Dr Paul E. Marik, lekarz oddziału intensywnej terapii ze Szkoły Medycznej Eastern Virginia w Stanach Zjednoczonych twierdzi, że około 40 procent pacjentów oddziału intensywnej terapii ze wstrząsem septycznym ma bardzo niski poziom witaminy C w surowicy, co jest zgodne z diagnozą szkorbutu, a pozostała część pacjentów z sepsą ma niewystarczający poziom witaminy C. W oparciu o te odkrycia, Marik odniósł niezwykły sukces w leczeniu sepsy i wstrząsu septycznego za pomocą dożylnej kombinacji witaminy C, witaminy B1 i hormonu hydrokortyzonu.

Wyższa moc podejścia opartego na wielu mikroskładnikach odżywczych

Naukowcy pracujący w Instytucie Badawczym Dr Ratha poszli o krok dalej w podejściu do chorób zakaźnych. W najnowszym badaniu sprawdzili skuteczność witaminy C i innych naturalnych związków w obniżaniu efektów ekspresji enzymu konwertującego angiotensynę II (ACE2) na poziomie komórkowym, białkowym i RNA. Obecny w wielu komórkach ludzkiego ciała – ACE2 przyciąga ostatnio wiele uwagi, ponieważ stwierdzono, że jest on komórkowym punktem wejścia dla SARS-CoV-2, wirusa odpowiedzialnego za COVID-19. Kierowany przez dr Aleksandrę Niedźwiecki zespół z instytutu odkrył, że podczas gdy witamina C ma umiarkowany, ale stały wpływ na obniżenie ekspresji ACE2, połączenie jej z innymi naturalnymi związkami jeszcze bardziej zwiększa jej skuteczność. Zespół twierdzi, że ich badanie jest pierwszym systematycznym podejściem eksperymentalnym do oceny związków naturalnych, które działają w synergii z witaminą C, aby utrudnić kluczowe mechanizmy infekcji koronawirusowej.

W ramach wcześniejszej demonstracji potęgi podejścia opartego na wielu mikroskładnikach odżywczych w walce z chorobami zakaźnymi, zespół instytutu wykazał, że połączenie mikroelementów jest również korzystne w przypadku gruźlicy. Badanie to, przeprowadzone na Ukrainie w 2008 roku, miało formę próby klinicznej z udziałem 120 hospitalizowanych pacjentów z aktywną gruźlicą płuc i sprawdzało, jak synergistycznie zaprojektowana kombinacja mikroskładników odżywczych, przyjmowana równolegle ze standardowym leczeniem, wpływa na proces zdrowienia.

Pod koniec 2-miesięcznego okresu badania okazało się, że pacjenci z gruźlicą przyjmujący mikroskładniki odżywcze wykazywali znacznie większe oznaki zdrowienia, o czym świadczyły zdjęcia rentgenowskie klatki piersiowej i badania innych kluczowych parametrów. Gojenie się ubytków w grupie przyjmującej mikroskładniki odżywcze było o prawie 30 procent szybsze niż w grupie kontrolnej pacjentów, którzy otrzymywali jedynie standardowe leczenie farmakologiczne. Ponadto, podczas gdy wszyscy uczestnicy badania w grupie przyjmującej mikroelementy po zakończeniu badania mieli negatywne wyniki testów na obecność bakterii gruźlicy, tylko 88 procent pacjentów w grupie kontrolnej miało negatywne wyniki.

Biorąc pod uwagę nagromadzone dowody naukowe na to, że naturalne podejście do zdrowia jest zarówno skuteczne, jak i bezpieczne w zwalczaniu infekcji, nieudostępnianie tych informacji przez media głównego nurtu oraz widoczna niechęć rządów do uznania ich, skazuje co roku miliony pacjentów na całym świecie na śmierć, której można było uniknąć. W sytuacji, gdy przemysł farmaceutyczny jest obecnie piekielnie zdeterminowany, aby zmusić świat do corocznego przyjmowania eksperymentalnych szczepionek COVID-19, potrzeba położenia kresu temu nieetycznemu blokowi informacji o zdrowiu nigdy nie była bardziej nagląca.

Polecam również artykuł: “Jeden na pięć zgonów spowodowany jest sepsą.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2021/07/intravenous-vitamin-c-lowers-mortality-in-critically-ill-patients-with-severe-pneumonia/

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x