Menu

Korzyści z synergii mikroskładników w stanach zapalnych

26 stycznia, 2020 - Stany zapalne
Korzyści z synergii mikroskładników w stanach zapalnych

Stany zapalne są zdecydowanie najczęstszym problemem zdrowotnym, z jakim spotykamy się w naszym życiu. Są one związane z każdą infekcją, która pojawia się w organizmie, np. grypą czy infekcją płuc. Ale stan zapalny nie ogranicza się tylko do infekcji, jest również związany z powszechnymi chorobami, takimi jak miażdżyca i choroby układu krążenia, zapalenie stawów, a także choroby nowotworowe. Co więcej, stan zapalny jest również odpowiedzią organizmu na “zewnętrzne” urazy, takie jak oparzenia słoneczne, skaleczenia, a nawet skręcenie kostki.

Charakterystycznymi objawami wszystkich stanów zapalnych są zaczerwienienie, uczucie gorąca, obrzęk i ból. Objawy te są częścią procesu gojenia i z reguły ustępują po krótkim czasie. Długotrwałe, przewlekłe stany zapalne mają jednak szkodliwy wpływ na organizm i związane są z wieloma różnymi chorobami, takimi jak choroby serca, zapalenie stawów, astma, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i nowotwory.

Reakcja zapalna może uszkodzić organizm, ponieważ w dużej mierze wiąże się z rozpadem tkanek, uszkodzeniem tkanek i inwazją patogenów, zanim dojdzie do ich odbudowy. Zazwyczaj jest to system ściśle regulowany, ponieważ organizm nie chce, aby wymknęło się to spod kontroli i uszkodziło zdrową tkankę. Jednak w sytuacjach powtarzających się urazów i ciągłego narażenia na szkodliwe bodźce, proces zapalny staje się przewlekły i jego regulacja jest zaburzona.

Medycyna konwencjonalna ma na celu jedynie leczenie objawów zapalnych za pomocą sterydów lub środków przeciwbólowych, takich jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), bez usuwania przyczyny stanu zapalnego. Wszystkie te leki związane są z ciężkimi i czasami zagrażającymi życiu działaniami niepożądanymi, w tym krwawieniami z przewodu pokarmowego lub śmiertelnymi atakami serca.

Podejście medycyny komórkowej do stanów zapalnych

W naszych szeroko zakrojonych badaniach wykazaliśmy, że specyficzna kombinacja mikroelementów jest skuteczna w ochronie komórek mięśni gładkich budujących ściany naczyń tętniczych przed uszkodzeniami wywołanymi przez stan zapalny. Połączenie mikroskładników odżywczych zapewnia lepszą ochronę komórek przed stanem zapalnym niż powszechnie stosowane środki przeciwbólowe. Wyniki naszych badań nie ograniczyły się do eksperymentów z komórkami i tkankami (in vitro), ale zostały potwierdzone w żywych systemach biologicznych (in vivo). U badanych zwierząt z doświadczalnie wywołanym stanem zapalnym, mieszanina składników odżywczych potrafiła zmniejszyć produkcję różnych czynników zapalnych, takich jak cytokiny, interleukiny i czynnik martwicy nowotworów (TNF-alfa) średnio o 80-90%. Natomiast Ibuprofen był w stanie stłumić te markery tylko o 20-30%.

Opracowana przez nas mieszanka składników odżywczych ma również inną ważną zaletę: może ona obniżyć poziom COX-2 (specyficzny enzym prozapalny) o 90%! Jest to szczególnie istotne, ponieważ ibuprofen nie jest skuteczny przeciwko enzymowi COX-2.

Nasze badania pokazują, że określone kombinacje mikroelementów są lepsze niż konwencjonalne leki farmaceutyczne, jeśli chodzi o kluczowe mechanizmy zapalne. Ponieważ zapalenie jest złożonym procesem biologicznym, kontrolowanie różnorodnych mechanizmów z nim związanych wymaga połączenia odpowiednich mikroelementów. Podczas gdy niektóre pojedyncze składniki odżywcze mogą wykazywać pewne działanie przeciwzapalne, mieszanka określonych mikroskładników odżywczych oparta na ich synergii może jednocześnie kierować się wieloma mechanizmami zaangażowanymi w proces zapalny.

Instytut badawczy dr Ratha udokumentował działanie przeciwzapalne mikroskładników odżywczych złożonych z witaminy C, aminokwasów lizyny i proliny oraz ekstraktu z zielonej herbaty i N-acetylocysteiny jest skuteczny w wytwarzaniu znaczącej redukcji różnych mediatorów zapalnych i cytokin zaangażowanych w zapaleniu ogólnoustrojowym. W innym badaniu Instytut wykazał, że mieszanina wybranych mikroskładników odżywczych w połączeniu z flawonoidami cytrusowymi i kwercetyną działa synergistycznie i znacząco obniża markery zapalenia we krwi. 

Ponieważ mikroelementy na ogół nie wywołują skutków ubocznych, mogą być obecnie stosowane jako skuteczne i bezpieczne podejście do kontroli procesu zapalnego w organizmie i łagodzenia chorób z nim związanych.

Polecam również artykuł “Rewolucyjny protokół wysokiej dawki witaminy D w chorobach autoimmunologicznych.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/10/the-benefits-of-micronutrient-synergy-in-inflammation

Zapisz się do naszego newslettera

Poniżej wysokiej jakości naturalne produkty, wspierające istotne czynności organizmu związane z procesem zwalczania stanów zapalnych. Badania są podstawą opracowywania formuł produktów dr Ratha i ich jakości.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Koenzym Q10 zwiększa szanse przeżycia pacjentów z sepsą | Medycyna Komórkowa
3 miesięcy temu

[…] potencjalnie uszkodzić ciało, ponieważ wiąże się z rozkładem tkanek. Wcześniejsze badania przeprowadzone przez naukowców z Instytutu Badawczego dr Rath wykazały, że konkretna kombinacja mikroelementów jest szczególnie korzystna w stanach zapalnych […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x