Menu

Pierwsza na świecie opatentowana technologia pomagająca normalizować wysoki poziom cukru we krwi – naturalnie

16 kwietnia, 2023 - Cukrzyca
Pierwsza na świecie opatentowana technologia pomagająca normalizować wysoki poziom cukru we krwi – naturalnie

W Europie na cukrzycę cierpi ponad 60 milionów ludzi, a setki tysięcy umierają każdego roku z powodu powikłań tej choroby. Choroby cukrzycowe mają podłoże genetyczne i dzielą się na dwa typy: cukrzycę młodzieńczą (typ 1), oraz cukrzycę typu 2, występującą u osób dorosłych. Cukrzyca młodzieńcza wymaga regularnych zastrzyków z insuliny od najmłodszych lat. Większość pacjentów z cukrzycą rozwija jednak tę chorobę w późniejszym okresie życia. Do niedawna przyczyny nagłego wystąpienia choroby były w dużej mierze nieznane, a leczenie polegało na obniżaniu poziomu cukru we krwi za pomocą różnych leków. Jednak powikłania sercowo-naczyniowe występują nawet u tych pacjentów, u których poziom cukru we krwi jest kontrolowany.

Tak więc, obniżenie poziomu cukru we krwi jest koniecznym, ale niepełnym środkiem zaradczym w przypadku zaburzeń cukrzycowych.

Nowe badania pokazują, że podstawową przyczyną cukrzycy dorosłych jest długotrwały niedobór witamin i innych niezbędnych składników odżywczych w komórkach naszego organizmu. Dotyczy to szczególnie trzustki, organu produkującego insulinę, oraz ścian naczyń krwionośnych. Optymalne spożycie mikroelementów może pomóc w zapobieganiu wystąpienia cukrzycy u dorosłych i jej powikłań.

Przełomowe badania nad zdrowiem naturalnym

Naukowcy z Instytutu Badawczego Dr. Ratha opracowali kombinację mikroelementów, która, jak udowodniono, wpływa na decydujące mechanizmy komórkowe związane z cukrzycą.

Jednym z ważnych sposobów normalizacji podwyższonego poziomu glukozy we krwi jest optymalizacja wychwytu glukozy przez komórki naszego organizmu. Wykres obok (A) pokazuje, że połączenie trzech kompozycji mikroelementów (podstawowej, mineralnej i D3/K2), wzięte razem, może zwiększyć komórkowy wychwyt glukozy ponad pięciokrotnie w porównaniu z kontrolą. Lepszy komórkowy wychwyt glukozy oznacza mniejszą ilość glukozy we krwi.

Niewystarczająca produkcja insuliny przez komórki hormonalne trzustki jest podstawową przyczyną cukrzycy. Wyniki na sąsiednim wykresie (B) pokazują, że określone kombinacje mikroelementów mogą w naturalny sposób zwiększyć wydzielanie insuliny przez komórki trzustki. Przy najwyższym stężeniu mikroelementów testowanym w tym badaniu, wydzielanie insuliny było dwukrotnie wyższe niż w grupie kontrolnej. Więcej insuliny oznacza większy wychwyt glukozy przez komórki, a tym samym obniżenie wysokiego poziomu cukru we krwi.

Jednym z długoterminowych powikłań cukrzycy jest odkładanie się niebezpiecznych produktów ubocznych generowanych przez wysoki poziom glukozy. Te tak zwane zaawansowane produkty końcowe glikacji (*AGEs) obejmują pewne białka, lipidy i inne związki. Poprzez inkrustację cząsteczkami cukru, te AGEs mogą mieć toksyczny wpływ na wszystkie komórki, a w szczególności na komórki układu nerwowego.

Dalsze wyniki pokazują, że potrójna kombinacja mikroelementów może chronić do 80% komórek nerwowych (glejowych) przed śmiertelnymi uszkodzeniami powodowanymi przez AGEs. Im więcej komórek przeżywa uszkodzenia spowodowane wysokim poziomem glukozy, tym lepiej chroniony jest układ nerwowy w cukrzycy.

Skuteczna kombinacja mikroelementów:

Kombinacje mikroelementów pomagają normalizować wysoki poziom cukru we krwi

Poniższe eksperymenty były częścią dowodu naukowego, który doprowadził do zatwierdzenia przez Urząd Patentowy tej naturalnej technologii pomagającej w walce z cukrzycą.

Grafika A pokazuje, że różne kombinacje mikroskładników odżywczych (kolor niebieski) mogą znacznie zwiększyć wchłanianie cukru przez komórki ciała, a tym samym pomóc obniżyć podwyższony poziom cukru we krwi. Łącznie, te kombinacje mikroskładników odżywczych mogą zwiększyć wychwyt cukru ponad pięciokrotnie w porównaniu do kontroli.

Grafika B dokumentuje kolejny przełomowy eksperyment z tego patentu. Kombinacje mikroskładników odżywczych mogą stymulować produkcję/ wydzielanie insuliny – decydującego hormonu regulującego poziom cukru – w komórkach ludzkiej trzustki. W ten sposób optymalna suplementacja mikroelementami przyczynia się do optymalnej dostępności insuliny u osób zdrowych oraz do oszczędzania insuliny u pacjentów z cukrzycą.

A. Kombinacje mikroelementów zwiększają komórkowe wchłanianie cukru jako warunek wstępny dla normalizacji wysokiego poziomu cukru we krwi

B. Kombinacje mikroelementów zwiększają wydzielanie insuliny przez komórki ludzkiej trzustki

Dopuszczone zastrzeżenia patentowe:

Badania wspierane przez laureata Nagrody Nobla torują drogę do prewencyjnej opieki zdrowotnej

Badawczy Instytut dr Ratha jest światowym liderem w dziedzinie zdrowia naturalnego opartego na nauce. Już trzy dekady temu dr Matthias Rath – wraz z dwukrotnym laureatem Nagrody Nobla dr Linusem Paulingiem (1901-1994) – publikował przełomowe odkrycia dotyczące znaczenia witamin w walce z chorobami układu krążenia.

W ciągu kolejnych dziesięcioleci zespół badawczy Instytutu pod kierownictwem dr Aleksandry Niedźwiecki rozszerzył te ratujące życie badania o naturalną profilaktykę nowotworów, cukrzycy, infekcji wirusowych i bakteryjnych oraz wielu innych chorób.

Zatwierdzenie tych prewencyjnych badań przez urzędy patentowe na całym świecie, stanowi naukową podstawę dla skutecznych strategii profilaktyki zdrowotnej na całym świecie. Pacjenci, terapeuci, rządy, a przede wszystkim miliony ludzi mają teraz do dyspozycji skuteczne, bezpieczne, naturalne podejścia do zdrowia, które pomagają zapobiegać powszechnym chorobom.

Co oznacza ten patent

Ta konkretna technologia zdrowotna jest:

“Oparte na nauce zdrowie naturalne jest podstawą nowoczesnej, profilaktycznej opieki zdrowotnej. Czas na jej budowanie nadszedł teraz!”

Dr med. Matthias Rath

Czym się różni od patentu na lek farmaceutyczny?

Farmaceutyczny biznes inwestycyjnyWspólnota zdrowia naturalnego
MarktdoelenZarządzanie chorobamiZapobieganie chorobom
Cel patentówNarzędzia prawne zapewniające zwrot z inwestycji (ROI)Uznanie naukowe
Konsekwencje dla zdrowiaUtrwalanie się chorób jako rynków globalnychZapobieganie chorobom i ich potencjalna eliminacja
Konsekwencje dla gospodarek narodowychEksplodujące koszty opieki zdrowotnejMniej chorób = niższe koszty opieki zdrowotnej

Dodatkowe badania

Typ 1

Kombinacja witamin z grupy B w początkach nefropatii cukrzycowej u dzieci z cukrzycą typu 1

Wpływ suplementacji witaminą D u dzieci z cukrzycą typu 1

Wpływ witaminy D na stężenie glukozy u dzieci i młodzieży z cukrzycą typu 1

Chrom, cynk i magnez w cukrzycy typu 1

Immunologiczne działanie witaminy D i jej rola w profilaktyce i leczeniu cukrzycy typu 1

Rola suplementacji witaminą D u pacjentów z cukrzycą typu 1

Typ 2

Wpływ doustnej suplementacji witaminą D na regulację stężenia glukozy u pacjentów z cukrzycą typu 2

Wpływ suplementacji witaminami C i E w cukrzycy typu 2

Wpływ połączonej suplementacji magnezu i cynku na metabolizm u pacjentów z cukrzycą typu 2 i chorobą sercowo-naczyniową

Suplementacja witaminą C poprawia regulację poziomu glukozy i ciśnienia krwi w cukrzycy typu 2

Suplementacja witaminą D w odniesieniu do cukrzycy (przed)typu 2

Wpływ suplementacji witaminą D na poziom glukozy i progresję ze stanu przedcukrzycowego do cukrzycy

Pozytywna rola suplementacji mikroelementami na neuropatię w cukrzycy typu 2

Wpływ cynku i innych mikroelementów na metabolizm glukozy i lipidów u dorosłych diabetyków

Wpływ suplementacji kwasem foliowym na różne czynniki metaboliczne u otyłych i z nadwagą mężczyzn z cukrzycą typu 2

Wpływ suplementacji magnezem na metabolizm glukozy u osób z cukrzycą lub ze zwiększonym ryzykiem jej wystąpienia

Cukrzyca ciążowa

Wpływ suplementacji witaminą D u kobiet ciężarnych z cukrzycą ciążową

Wpływ suplementacji cynkiem na metabolizm w cukrzycy ciążowej

Wpływ suplementacji selenem na regulację glukozy, czynniki zapalne i poziom stresu oksydacyjnego w cukrzycy ciążowej

Wpływ suplementacji magnezu i witaminy E na regulację stężenia glukozy i metabolizm lipidów u pacjentek z cukrzycą ciążową

Rola suplementacji witaminą D na metabolizm i stres oksydacyjny w cukrzycy ciążowej

Suplementacja kombinacją magnezu, cynku, wapnia i witaminy D poprawia poziom glukozy i czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych w cukrzycy ciążowej

Zapisz się do naszego newslettera

Źródło: https://dr-rath-education.org/prevention/diabetes-2/

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x