Menu

Przemówienie w parlamencie brytyjskim o szczepionkach mRNA na COVID-19, które YouTube nie chciał pokazać

6 kwietnia, 2023 - Szczepionki
Przemówienie w parlamencie brytyjskim o szczepionkach mRNA na COVID-19, które YouTube nie chciał pokazać

W dzisiejszych czasach nie jest trudno być cynicznym wobec polityków. Zwłaszcza biorąc pod uwagę drakońską politykę zdrowia publicznego, którą większość z nich wspierała podczas pandemii COVID-19. Po wielokrotnych blokadach i zmuszaniu do przyjęcia eksperymentalnych szczepionek opartych na genach, nic dziwnego, że wielu ludzi straciło wiarę w swoich ustawodawców. Chociaż rzadko widzimy polityków, którzy są na tyle odważni, by mówić o niebezpieczeństwach związanych z zastrzykami mRNA przeciwko COVID-19, jest kilku, którzy nie pozwalają się uciszyć. Weźmy na przykład Andrew Bridgenaczłonka parlamentu z Wielkiej Brytanii, który kilka dni temu wstał, aby wygłosić przemówienie w debacie na temat szczepień przypominających mRNA COVID-19. Przemawiając do prawie całkowicie opuszczonej brytyjskiej Izby Gmin (na nagraniu widać kolegów parlamentarzystów szybko opuszczających salę, gdy zaczął mówić), Bridgen otwarcie opisał zgony i poważne szkody spowodowane przez zastrzyki.

Ostatnio został zawieszony w prawach członka rządzącej w Wielkiej Brytanii Partii Konserwatywnej po tym, jak opublikował na Twitterze artykuł kwestionujący bezpieczeństwo szczepionek COVID-19 i nazwał je “największą zbrodnią przeciwko ludzkości od czasów Holokaustu”. Jak można było przewidzieć, odkąd zaczął mówić o niebezpieczeństwach związanych z tymi szczepionkami, pojawiły się prymitywne próby ocenzurowania go. Na przykład po umieszczeniu na YouTube nagrania z jego przemówienia w Izbie Gmin, zostało ono szybko usunięte i przywrócone przez platformę mediów społecznościowych dopiero po publicznym oburzeniu. Tymczasem przemówienie to zostało całkowicie zignorowane przez media głównego nurtu.

Ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń niepożądanych

Jednym z najmocniejszych aspektów tego przemówienia jest to, że Bridgen nie ucieka się do domysłów czy pogłosek, lecz powołuje się na dane pochodzące od rządu brytyjskiego. Powołując się na program żółtej karty, system zgłaszania i monitorowania niepożądanych reakcji na leki i szczepionki w Wielkiej Brytanii przedstawia, że liczba zgłoszonych zdarzeń niepożądanych dla szczepionek przeciwko COVID-19 jest obecnie znacznie wyższa niż dla wszystkich konwencjonalnych szczepionek podawanych w ciągu ostatnich 50 lat.

Bridgen przedstawia również, że w celu zbadania częstości występowania poważnych zdarzeń niepożądanych po szczepieniu szczepionkami Pfizer i Moderna mRNA typu COVID-19, w badaniu przeprowadzonym pod kierownictwem dr Josepha Fraimana wykorzystano dane znajdujące się w Narodowej Bibliotece Medycyny Rządu Stanów Zjednoczonych. Wykazały one, że na każde 10 000 podanych szczepionek Pfizer przypada 10,1 poważnych zdarzeń niepożądanych, co oznacza, że u jednej na 990 osób zaszczepionych szczepionką przypominającą Pfizer wystąpi poważne zdarzenie niepożądane.

Dr Fraiman odkrył ponadto, że ryzyko ze strony szczepionki Moderna mRNA było jeszcze większe niż w przypadku szczepionki Pfizer – średnio 15,1 poważnych zdarzeń niepożądanych na każde 10 000 oddanych strzałów. Oznacza to, że u jednej na 662 osób zaszczepionych boosterem Moderny wystąpi poważne zdarzenie niepożądane. Połączenie danych dotyczących szczepionek lub boosterów mRNA firm Pfizer i Moderna daje średnio 1250 poważnych zdarzeń niepożądanych na każdy 1 milion podanych boosterów szczepionkowych – innymi słowy, szansa wystąpienia poważnego zdarzenia niepożądanego wynosi jeden na 800.

Prawdziwy koszt stosowania szczepionek mRNA w celu zapobiegania hospitalizacji

Bridgen wyjaśnia, że według danych rządu brytyjskiego, aby zapobiec hospitalizacji jednej zdrowej osoby dorosłej w wieku od 50 do 59 lat z powodu COVID-19, 43 600 osób musi otrzymać zastrzyk przypominający. W oparciu o wskaźnik poważnych zdarzeń niepożądanych wynoszący jeden na 800, oznacza to, że w grupie zdrowych osób w wieku od 50 do 59 lat, w wyniku podania szczepionki przypominającej z mRNA, 55 osób umarłoby lub byłoby hospitalizowanych tylko po to, aby zapobiec hospitalizacji jednego pacjenta z COVID-19.

Te same dane pokazują również, że w zdrowej grupie wiekowej 40-49 lat, 92 500 szczepień przypominających było wymaganych tylko po to, aby zapobiec hospitalizacji jednej osoby z powodu COVID-19. Naraziłoby to 116 osób na ryzyko śmierci lub wystąpienia poważnej reakcji niepożądanej. W zdrowej grupie wiekowej od 30 do 39 lat, aby zapobiec hospitalizacji jednej osoby, należałoby przyjąć 210 400 szczepień przypominających. Sugeruje to, że 263 obywateli Wielkiej Brytanii w tej grupie wiekowej będzie hospitalizowanych lub może nawet umrzeć tylko po to, aby uchronić przed szpitalem jedną osobę z przypadkiem COVID-19.

Jak podkreśla Bridgen, hospitalizacja nie musi jednak oznaczać poważnej interwencji medycznej, takiej jak intubacja czy tlen. Aby zapobiec poważnej hospitalizacji z powodu COVID-19, konieczna jest astronomiczna liczba osób, które należałoby dodatkowo wzmocnić szczepionkami. Z danych rządu brytyjskiego wynika, że u zdrowych osób dorosłych w wieku od 50 do 59 lat konieczne było podanie 256 400 dawek przypominających, aby zapobiec jednej ciężkiej hospitalizacji. W ten sposób 321 osób trafiłoby do szpitala z poważnym skutkiem ubocznym, z ryzykiem śmierci włącznie.

W przypadku zdrowych osób w wieku od 40 do 49 lat, liczba potrzebujących wzmocnienia, aby utrzymać tylko jednego pacjenta COVID-19 z dala od oddziału intensywnej terapii, wzrasta do 932 500. To potencjalnie naraża 1 165 osób na pobyt w szpitalu z poważnymi obrażeniami, niepełnosprawnością lub śmiercią.

W przypadku najbardziej narażonej grupy – osób powyżej 70. roku życia z chorobami współistniejącymi – dane rządu brytyjskiego sugerują, że należałoby podać 800 dawek przypominających szczepionki, aby zapobiec jednej hospitalizacji. Oznacza to, że dzięki szczepieniom ochronnym grupa ta w zasadzie zamienia ryzyko hospitalizacji z powodu COVID-19 na ryzyko hospitalizacji z powodu szczepionki.

Badając koszty finansowe programu szczepień COVID-19 w Wielkiej Brytanii, Bridgen stwierdza, że z danych rządowych wynika, że zapobiegnięcie jednemu przypadkowi hospitalizacji wśród zdrowych osób w wieku od 50 do 59 lat kosztowało ponad 1,9 mln funtów (2,34 mln dolarów), a zapobiegnięcie jednemu poważnemu przypadkowi hospitalizacji w tej grupie – ponad 11 mln funtów (13,54 mln dolarów). Koszt zapobiegania hospitalizacji jednego zdrowego 40-49-latka wynosił ponad 4 mln funtów (4,93 mln dolarów). W przypadku zdrowych 30-39-latków zapobieganie jednej hospitalizacji kosztowało ponad 9 mln funtów (11,08 mln dolarów).

Samookaleczenia sponsorowane przez państwo

Podsumowując Bridgen stwierdza, że dane są jednoznaczne: dla wszystkich zdrowych ludzi i wszystkich osób uznanych za zagrożone w wieku poniżej 70 lat prawdopodobieństwo poważnego wyrządzenia szkody przez COVID-19 jest zdecydowanie mniejsze od ryzyka związanego z eksperymentalnymi szczepionkami mRNA i szczepionkami przypominającymi. Nawet w przypadku najbardziej narażonej grupy – osób powyżej 70. roku życia z problemami zdrowotnymi – twierdzi, że oba ryzyka są zasadniczo identyczne. Opisując stosowanie szczepionek mRNA jako “absolutne szaleństwo”, twierdzi, że jeśli Wielka Brytania miałaby kontynuować ich stosowanie, zaangażowałaby się w ” kosztowne, finansowane przez państwo samookaleczenie populacji na poziomie narodowym”.

Bridgen nie waha się również przed wskazaniem największych beneficjentów brytyjskiego programu szczepionki COVID-19. Wskazując, że szczepionki mRNA przyniosły przemysłowi farmaceutycznemu miliardy, opisuje, jak brytyjska Agencja Regulacyjna ds. Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) jest w 86 procentach finansowana przez firmy farmaceutyczne. Dodatkowo twierdzi, że członkowie brytyjskiego Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Immunizacji (JCVI), organu doradzającego brytyjskim departamentom zdrowia w zakresie immunizacji, posiadają zadeklarowane udziały w wysokości ponad 1 miliarda funtów (1,23 miliarda dolarów) w sektorze farmaceutycznym. Jest więc oczywiste, że nie można uznać ich porad za niezależne.

Oskarżając firmy farmaceutyczne o stawianie zysków ponad ludźmi, Bridgen stwierdza, że rządy na całym świecie były ich chętnymi agentami marketingowymi podczas tych wszystkich działań. Na koniec wzywa rząd Wielkiej Brytanii do natychmiastowego wstrzymania programu szczepień mRNA i zainicjowania pełnego publicznego śledztwa dotyczącego nie tylko szkodliwości szczepionki, ale także tego, jak każda brytyjska agencja i instytucja powołana do ochrony interesu publicznego tak fatalnie wywiązała się ze swoich obowiązków.

Przemówienie Bridgen powinno być obowiązkowe dla polityków na całym świecie.

Zapisz się do naszego newslettera

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2023/03/the-uk-parliament-speech-about-mrna-covid-19-vaccines-that-youtube-didnt-want-you-to-see/

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x