Wyjście na zewnątrz i doświadczanie natury w wolniejszym, bardziej świadomym tempie dawno przestało kojarzyć się tylko z tradycyjnymi klubami wędrówkowymi. Dla młodszych pokoleń kontakt z różnorodnością przyrody—zarówno tej imponującej, jak i delikatnej—stał się głęboko duchowym i transformującym przeżyciem. Od 2020 roku popularność przebywania na świeżym powietrzu stale rośnie, stając się powszechną pasją.
Jak korzystają na tym oczy?
W codziennym życiu często skupiamy wzrok na krótkich odległościach—czy to na najbliższym ekranie w domu, w szkole, w biurze, czy na smartfonie w zasięgu ręki. To wąskie skupienie nadwyręża wzrok, ponieważ nasze współczesne nawyki wizualne nie są tym, do czego ewolucyjnie przystosowany jest nasz system wzrokowy. Na zewnątrz jednak wszystko się zmienia. W codziennym życiu często musimy przypominać sobie, by patrzeć w dal. Podczas wędrówek przychodzi to jednak naturalnie. Patrzenie w dal, śledzenie lecącego ptaka lub częstsze mruganie z powodu wiatru, pozwala naszym oczom, mięśniom oczu i ochronnej warstwie łzowej na relaks i rozpoczęcie procesu prawdziwej regeneracji. Spacer po lesie, gdzie światło jest miękkie i przytłumione, również pomaga w ochronie i odbudowie barwnika siatkówki. Chodzenie? To czysta relaksacja dla oczu!
Ponad 60% ludzi w Europie ma problemy ze wzrokiem, a w Chinach ta liczba sięga 90%, według najnowszych statystyk. Dotyczy to również miłośników wędrówek i jasno pokazuje, że same ćwiczenia oczu nie wystarczą. Podobnie jak wszystkie złożone systemy komórkowe w organizmie, nasze oczy potrzebują optymalnego dostarczania mikroelementów. Witamina C odgrywa kluczową rolę w produkcji kolagenu i odnowie tkanek, a witamina A, w postaci beta-karotenu, jest niezbędna dla zdrowia oczu. Witamina E zapewnia niezbędną ochronę przed oksydacją w tym wrażliwym na światło narządzie. Ponadto, specyficzne związki, takie jak L-arginina, która pomaga rozluźnić mięśnie gładkie naczyń oczu i w małych kanałach cieczy oka, a także wyciągi z jagód, kory sosny i szafranu, pomagają utrzymać zdrowie oczu na optymalnym poziomie.
Naukowo potwierdzone
Instytut Badawczy Dr. Ratha zidentyfikował taką kompozycję skutecznych, naturalnych substancji bez skutków ubocznych poprzez szeroko zakrojone testy. Ich korzyści dla zdrowia oczu zostały dokładnie udokumentowane i zgłoszone do Urzędu Patentowego USA. Po rygorystycznej ocenie, ta unikalna formuła otrzymała patent.
Ucieczka od cywilizacji w bezkres natury stała się odnowioną ludzką potrzebą, a dobry wzrok jest jej nieodłączną częścią. Aby w pełni doświadczyć relaksu i regeneracji, musimy także dbać o zdrowie naszych oczu. Zapewnienie optymalnej podaży skutecznych kombinacji mikroelementów powinno być naszym minimum w trosce o jak najlepszy wzrok.
Więcej informacji znajdziesz w naszej broszurze poświęconej zdrowiu oczu.
- Czy to jeden z najlepszych składników odżywczych dla oczu i mózgu?
- Niedobór witaminy B12: często pomijane zagrożenie dla zdrowia
- Witamina C i lizyna – wymarzony zespół dla tkanki łącznej!
- Magnez i witamina K2 optymalizują suplementację witaminy D
- Zalecenia dr Ratha dotyczące zdrowia komórkowego w celu optymalizacji zdrowia oczu
- Wędrówki są dobre dla oczu
- Jaskra i wysokie dawki witaminy C
- Moc witamin na Światowy Dzień Witamin: Nie zapominaj o tym, czego potrzebuje Twój organizm!
- Zwyrodnienie plamki żółtej i optymalne odżywianie
- Poznaj oznaki niedoboru witaminy B12 oraz korzyści, jakie ona daje
- W celu uzyskania optymalnego stanu zdrowia, utrzymuj witaminę D na poziomie 60 ng/ml
- 2 lipca obchodzimy Światowy Dzień Witamin!