Menu

Suplementy witaminy D3 pomagają kobietom po menopauzie zwiększyć siłę mięśni

2 czerwca, 2019 - Menopauza
Suplementy witaminy D3 pomagają kobietom po menopauzie zwiększyć siłę mięśni

Medycyna konwencjonalna widzi utratę siły mięśniowej, wraz ze starzeniem się, jako proces nieuleczalny i nieunikniony. Po osiągnięciu wieku 30 lat, ludzie zazwyczaj tracą 3-8 procent masy mięśniowej w każdej dekadzie swojego życia. Z czasem powoduje to spadek siły mięśniowej, a w konsekwencji wzrost upadków i śmiertelności. Jednak nowe badanie przeprowadzone w Brazylii na kobietach po menopauzie wykazało, że suplementy witaminy D3 mogą znacznie zwiększyć siłę mięśni, chronić przed utratą mięśni i zmniejszyć ryzyko upadków.

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców ze Szkoły Medycznej Botucatu na Uniwersytecie Stanowym Sao Paulo w Brazylii. Pacjenci zostali losowo przydzieleni do grupy suplementów lub grupy placebo. W próbie wzięło udział 160 kobiet po menopauzie, z których 80 przydzielono do każdej grupy. Kobiety z grupy suplementów otrzymywały dziennie 1000 jm witaminy D w postaci cholekalcyferolu (witamina D3), wybranej ze względu na szczególnie wysoką biodostępność.

Po 9 miesiącach naukowcy odkryli, że kobiety otrzymujące witaminę D doświadczyły 25,3 procentowego wzrostu siły mięśniowej. Natomiast kobiety w grupie placebo straciły 6,8 procent swojej beztłuszczowej masy mięśniowej. Po zakończeniu badania naukowcy doszli do wniosku, że suplementacja witaminą D zapewnia znaczny wzrost siły mięśni i ochronę przed utratą beztłuszczowej masy mięśniowej.

Kobiety korzystają z odpowiedniej suplementacji mikroskładnikami odżywczymi na wszystkich etapach życia


Faktem jest, że kobiety powinny korzystać z odpowiedniej suplementacji mikroskładnikami odżywczymi na wszystkich etapach swojego życia. Ciało kobiety potrzebuje dodatkowego wsparcia żywieniowego nie tylko w trakcie lub po menopauzie. Potrzebuje go również w przejściach fizjologicznych, takich jak dojrzewanie, miesiączka, ciąża i podczas karmienia. Kobiety są również częściej niż mężczyźni dotknięte różnymi problemami zdrowotnymi. Częściej diagnozuje się u nich choroby autoimmunologiczne i inne stany, takie jak zapalenie stawów, osteoporoza i depresja. Aby przyjąć prawdziwie prewencyjne podejście do opieki zdrowotnej, odpowiednia suplementacja powinna rozpocząć się w dzieciństwie kobiety i być kontynuowana, zróżnicowana w zależności od jej szczególnych wymagań, przez całe życie.

Niezależnie od tego, jak bardzo jesteśmy starzy, pragnienie cieszenia się optymalnym samopoczuciem jest zjawiskiem normalnym i wykonalnym. Ponadto, jak pokazuje brazylijskie badanie, nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie dokonywania właściwych wyborów żywieniowych, w celu poprawy zdrowia. Jak udowodniły prace naukowe prowadzone w Instytucie Badawczym Dr Ratha, wielu przewlekłym chorobom można obecnie zapobiegać i można je skutecznie kontrolować za pomocą podejścia Medycyny Komórkowej. Najnowsze odkrycia w dziedzinie badań nad zdrowiem naturalnym, coraz bardziej obalają wiele założeń medycyny konwencjonalnej dotyczących chorób w okresie starości. Obecnie otwiera się droga do korzystania ze zdrowia przez wszystkie kobiety, młode i starsze.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2015/10/new-study-shows-vitamin-d3-supplements-help-postmenopausal-women-increase-muscle-strength-and-reduce-risk-of-falls

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x