Menu

Cholesterol w żywności nie stanowi zagrożenia dla zdrowia

8 czerwca, 2019 - Cholesterol
Cholesterol w żywności nie stanowi zagrożenia dla zdrowia

Komitet Doradczy ds. Dietetycznych w USA niedawno przyznał, że “dostępne dowody nie wykazują istotnego związku między spożyciem cholesterolu w diecie a cholesterolem w surowicy”. Wskazówki dietetyczne dla Amerykanów nie zawierają już ostrzeżeń o jedzeniu żywności o wysokiej zawartości cholesterolu. Większość cholesterolu w ludzkim ciele jest wytwarzana przez samo ciało.

Fakty dotyczące cholesterolu

Cholesterol jest cząsteczką niezbędną do życia. Jest strukturalnym składnikiem ścian miliardów komórek w naszym ciele i prekursorem cząsteczek biologicznych, takich jak estrogen i testosteron. Nie ma naukowego dowodu, że cholesterol uszkadza ściany naczyń krwionośnych lub powoduje blaszki miażdżycowe i zawały serca. W rzeczywistości zatem, jak pokazują poniższe fakty z kardiologii, teoria cholesterolu i chorób serca jest zasadniczo wadliwa:

  1. Wszystkie płytki w ludzkim układzie naczyń krwionośnych zasadniczo rozwijają się w układzie tętniczym ciała (tj. powodują miażdżycę). Płytki w żyłach (miażdżyca w żyłach) – nie są znane.
  2. Gdyby wysoki poziom cholesterolu rzeczywiście niszczył ściany naczyń krwionośnych organizmu i powodował płytki, logiczne jest, że żyły i tętnice rozwijałyby płytki w identycznym tempie. Jednak tak nie jest.
  3. Ponad 90% blaszek rozwija się w tętnicach wieńcowych serca. Każdy hydraulik wie, że niska jakość wody uszkadza ściany rurociągu na całej jego długości, a nie tylko w niewielkiej jej części.

Dlaczego zwierzęta nie mają ataków serca… tylko my ludzie!

Bardzo istotnym faktem jest to, że zwierzęta (z nielicznymi wyjątkami) nie mają ataków serca. Szczególnie zwierzęta hibernujące, takie jak niedźwiedzie, mają poziom cholesterolu we krwi, który wzrasta ponad trzykrotnie w stosunku do przeciętnego człowieka – i zwierzęta te nie wyginą w wyniku epidemii zawałów serca.

Powodem, dla którego zawały serca są prawie nieznane w królestwie zwierząt, jest to, że większość zwierząt w przeciwieństwie do ludzi, może syntetyzować witaminę C z glukozy w wątrobie. Witamina C jest niezbędna do produkcji kolagenu, głównego białka strukturalnego, które wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i tkanki łącznej organizmu. Przełomowe odkrycie dr Ratha wykazało, że choroba wieńcowa serca jest w rzeczywistości wczesną formą szkorbutu i wynika z niedoboru witaminy C w komórkach tworzących ściany tętnic.

Rola cholesterolu w chorobach serca

W wyniku niedoboru witaminy C w komórkach ścian tętnic rozwijają się miliony drobnych pęknięć i uszkodzeń, co powoduje osłabienie ścian. Następnie uruchamia się drugi mechanizm naprawczy, w którym to cholesterol, lipoproteiny wchodzą w ściany, aby naprawić uszkodzenia. W przypadku przewlekłego niedoboru witamin ten proces naprawy staje się ciągły. W ciągu wielu lat rozwijają się osady miażdżycowe, które ostatecznie prowadzą do zawałów serca. Natomiast złogi w tętnicach mózgu prowadzą do udarów. Można zatem zauważyć, że podwyższony poziom cholesterolu we krwi nie jest główną przyczyną chorób serca. Jest konsekwencją dysfunkcji biologicznej ścian tętnic i trwającego uszkodzenia układu sercowo-naczyniowego.

Dlaczego twój lekarz ci ​​tego nie mówi

Dlaczego więc ta ważna wiedza o zdrowiu nie jest dziś stosowana w praktyce kardiologicznej? Faktem jest, że jako naturalnie występujące substancje witaminy nie podlegają opatentowaniu. Rozpowszechnianie ratujących życie informacji o witaminach i medycynie komórkowej zagraża zatem wielomiliardowemu rynkowi farmaceutycznemu opatentowanych leków obniżających poziom cholesterolu. Dzięki temu, że nasze systemy medyczne są skutecznie kontrolowane przez przemysł farmaceutyczny, nasi lekarze nie są uczeni tych faktów. Medycyna konwencjonalna ogranicza się do leczenia objawów choroby sercowo-naczyniowej, a nie jej prawdziwej przyczyny.

W dziedzinie zdrowia bliźniaczymi celami naszej Fundacji i Ruchu Życia jest zakończenie zależności świata od opatentowanych leków chemicznych i wyeliminowanie chorób poprzez zajęcie się ich prawdziwymi przyczynami. W kierunku tych celów zachęcamy do dzielenia się faktami na temat cholesterolu w jak najszerszym zakresie za pośrednictwem osobistych kontaktów i sieci społecznościowych. Wyeliminowanie chorób sercowo-naczyniowych jako głównej przyczyny śmiertelności u ludzi jest już możliwe!

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2015/02/us-dietary-guidelines-advisory-committee-admits-cholesterol-in-food-not-health-concern-but-ignores-scientific-facts-about-heart-disease

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x