Menu

Długoterminowe badania potwierdzają, że większość mężczyzn z rakiem prostaty może uniknąć ciężkiego leczenia

29 kwietnia, 2023 - Rak
Długoterminowe badania potwierdzają, że większość mężczyzn z rakiem prostaty może uniknąć ciężkiego leczenia

“Większość mężczyzn, u których zdiagnozowano raka prostaty, może opóźnić lub uniknąć ostrego leczenia bez szkody dla ich szans na przeżycie – wynika z nowych wyników długoletnich badań prowadzonych w Wielkiej Brytanii.”

W badaniu tym stwierdzono, że większość mężczyzn, którzy uniknęli agresywnego leczenia raka gruczołu krokowego, nie była bardziej narażona na śmierć z powodu tej choroby niż mężczyźni, u których wykonano operację usunięcia gruczołu lub którzy byli leczeni blokerami hormonalnymi i naświetlaniami. Patrząc na tę analizę z innej strony, stanowi ona miażdżące potwierdzenie nieskuteczności medycyny konwencjonalnej w przedłużaniu życia chorych na raka gruczołu krokowego.

Natomiast badania pokazują, że oparte na nauce naturalne podejście do raka prostaty może spowolnić lub nawet odwrócić rozwój choroby. Na przykład, w randomizowanym badaniu kontrolowanym placebo, mężczyźni ze zmianami przedrakowymi w gruczole krokowym przyjmowali kapsułki zawierające 400 mg ekstraktu z zielonej herbaty – epigallokatechiny-3-galwan (EGCG) dziennie lub placebo. Przeprowadzone w ciągu jednego roku badanie wykazało, że u mężczyzn przyjmujących EGCG nastąpił znaczny spadek poziomu biomarkera nowotworowego – antygenu swoistego dla prostaty (PSA). Jest to ważne, ponieważ w połączeniu z innymi kluczowymi czynnikami ryzyka, wysoki poziom PSA może wskazywać na zwiększone ryzyko zachorowania na raka prostaty.

W odrębnym badaniu naukowcy ze Stanów Zjednoczonych wykazali, że przyjmowanie witaminy D może spowolnić lub odwrócić postęp guzów raka prostaty o niskim stopniu zaawansowania. Pacjentami biorącymi udział w badaniu było 37 mężczyzn z rakiem prostaty, którzy zdecydowali się na prostatektomię (usunięcie gruczołu). Podzieleni na dwie grupy otrzymywali albo 4000 IU witaminy D dziennie, albo placebo. Po 60 dniach ich gruczoły prostaty zostały usunięte i zbadane. Badacze stwierdzili, że prostaty mężczyzn, którzy otrzymywali suplementy z witaminą D, wykazywały znaczną poprawę, podczas gdy stan tych z grupy placebo pozostał bez zmian lub pogorszył się.

Aby dowiedzieć się, jak rak prostaty może odpowiedzieć na podejście synergii mikroelementów dr Ratha, zobacz ten artykuł.

Zapisz się do naszego newslettera

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2023/03/most-men-with-prostate-cancer-can-avoid-or-delay-harsh-treatments-long-term-study-confirms/

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x