Menu

‘Ups… To nie był rak”, przyznaje Narodowy Instytut Nowotworów

16 lutego, 2023 - Nowotwór
‘Ups… To nie był rak”, przyznaje Narodowy Instytut Nowotworów

Po dekadach błędnych diagnoz, niepotrzebnego leczenia raka i milionów pokrzywdzonych, Narodowy Instytut Raka i czasopisma wysokiej wiarygodności, takie jak JAMA, w końcu przyznają, że były w błędzie przez cały czas.

W 2012 roku Narodowy Instytut Nowotworów zwołał panel ekspertów w celu oceny problemu błędnej klasyfikacji raka, a następnie nadmiernej diagnozy i nadmiernego leczenia, ustalając, że miliony ludzi mogły zostać błędnie zdiagnozowane z ” nowotworem” piersi, prostaty, tarczycy i płuc, podczas gdy w istocie ich stan był prawdopodobnie nieszkodliwy i powinien być określany jako “łagodny lub delikatny rozrost pochodzenia nabłonkowego”. Nie wydano żadnych przeprosin. Nie pojawiły się żadne znaczące informacje w mediach. I co ważniejsze, nie nastąpiła żadna radykalna zmiana w konwencjonalnej praktyce diagnozowania, zapobiegania i leczenia raka.

Całe połacie amerykańskiej i światowej populacji, które myślały, że mają ” śmiertelny nowotwór”, a następnie były leczone z jego powodu, często brutalnymi procedurami i zabiegami, zostały poinformowane, że ” ups…. pomyliliśmy się. Nigdy przecież nie miałeś raka”.

Jeśli spojrzeć na problem przez pryzmat samej tylko nadmiernej diagnostyki i leczenia raka piersi w USA w ciągu ostatnich 30 lat, to szacuje się, że około 1,3 miliona kobiet zostało niewłaściwie leczonych. Większość z tych kobiet nadal nie ma pojęcia, że zostały ofiarami, a wiele z nich utożsamiło się ze swoimi “agresorami” w sposób podobny do syndromu Stolkholmskiego, gdyż uważają, że ich “życie zostało uratowane” przez zbędne leczenie, podczas gdy w rzeczywistości skutki uboczne, zarówno fizyczne , jak i psychologiczne , z dużym prawdopodobieństwem obniżyły zarówno jakość, jak i długość ich życia.

Kiedy opublikowany został raport Narodowego Instytutu Nowotworów, był to rodzaj potwierdzenia dla tych, którzy opowiadali się za stanowiskiem, że powszechnie diagnozowana forma tak zwanego „wczesnego raka piersi” znana jako rak przewodowy in situ, w rzeczywistości nie była szczególnie niebezpieczna i nie powinna była uzasadniać konwencjonalnego leczenia w postaci lumpektomii, mastektomii, radioterapii i chemioterapii.  

Szczególnie istotna jest recenzja zatytułowana: „Zdumiewająca liczba procedur medycznych nie przynosi żadnych korzyści, a nawet szkodzi – badanie JAMA”. Badanie JAMA wykazało, że szeroki zakres standardowych procedur medycznych i interwencji, którym poddawane są miliony osób rocznie, nie jest oparty na dowodach, jak się powszechnie zakłada, i przynosi niewielkie lub żadne korzyści, a nawet może powodować znaczne szkody. Ludzie powinni być świadomi, że każda konwencjonalna diagnoza raka ma zdolność wyrządzania śmiertelnych szkód poprzez efekt nocebo, niezależnie od jej trafności (tj. nawet błędna diagnoza może spowodować śmiertelne konsekwencje ze względu na siłę przekonań). 

Epidemia raka tarczycy spowodowana dezinformacją, a nie rakiem

Seria przekonujących badań z całego świata ujawniła, że ​​szybki wzrost liczby rozpoznań raka tarczycy odzwierciedlał ich błędną klasyfikację i błędną diagnozę. Podobnie jak w przypadku badań przesiewowych wykrytych „nowotworów” piersi i prostaty, a nawet wielunowotworów” jajników , standard opieki często wymagał usunięcia narządu, a także naświetlania i chemioterapiidwóch znanych interwencji prowadzących do rozwoju raka.   

14 kwietnia 2016 r. w artykule zatytułowanym „ To nie nowotwór: Lekarze zmieniają klasyfikację guza tarczycyNew York Times doniósł o badaniu z 2016 r. opublikowanym w JAMA Oncology, które powinno na zawsze zmienić sposób, w jaki klasyfikujemy, diagnozujemy i leczymy powszechną postać „raka tarczycy”:

“Międzynarodowy panel lekarzy uznał, że rodzaj guza, który był klasyfikowany jako nowotwór, wcale nim nie jest.

W rezultacie oficjalnie obniżyli rangę tego schorzenia, a tysiącom pacjentów oszczędzą usunięcia tarczycy, leczenia radioaktywnym jodem i regularnych badań kontrolnych przez resztę życia, a wszystko po to, by chronić przed guzem, który nigdy nie stanowił zagrożenia.

Ich wniosek i dane, które do niego doprowadziły, zostały opublikowane w czasopiśmie JAMA Oncology. Oczekuje się, że zmiana ta wpłynie na około 10 000 z prawie 65 000 pacjentów z rakiem tarczycy rocznie w Stanach Zjednoczonych. Może również stanowić argument dla tych, którzy opowiadali się za zmianą klasyfikacji innych form raka, w tym niektórych zmian w piersiach i prostacie.

Wielu ekspertów od nowotworów twierdziło, że zmiana klasyfikacji była już dawno spóźniona. Od lat pojawiają się głosy, aby obniżyć klasyfikację małych zmian chorobowych w piersi, płucach i prostacie, i wyeliminować termin “rak” z ich nazwy. Ale poza zmianą nazwy wczesnego stadium guza dróg moczowych w 1998 roku, oraz wczesnego stadium zmian w jajniku i szyjce macicy ponad dwie dekady temu, żadna grupa poza specjalistami od tarczycy nie podjęła się jeszcze takiego działania.

Dr Otis Brawley, główny specjalista ds. medycznych w Amerykańskim Towarzystwie Walki z Rakiem, powiedział, że zmiany w zakresie nazewnictwa, które miały miejsce, poszły w przeciwnym kierunku, a dowody naukowe potwierdzają, że jest inaczej. Przednowotworowe drobne grudki w piersi stały się znane jako rak w stadium zerowym. Małe i wczesne zmiany w prostacie nazywano guzami nowotworowymi. Tymczasem obrazowanie za pomocą ultradźwięków, rezonansów i tomografii komputerowej wykrywa coraz więcej tych drobnych „nowotworów”, zwłaszcza guzków tarczycy.

“Jeśli to nie jest rak, nie nazywajmy go rakiem” – powiedział dr John C. Morris, prezes-elekt Amerykańskiego Stowarzyszenia Tarczycy i profesor medycyny w Mayo Clinic. Dr Morris nie był członkiem panelu zajmującego się wprowadzaniem zmiany nazw.

Dr Barnett S. Kramer, dyrektor oddziału zapobiegania nowotworom w Narodowym Instytucie Raka, powiedział: “Narasta obawa, że wiele terminów, których stosujemy, nie odpowiada naszemu zrozumieniu biologii raka.” Nazywanie zmian chorobowych rakiem, gdy nim nie są, prowadzi do niepotrzebnego i szkodliwego leczenia, powiedział.”

Zapisz się do naszego newslettera

Źródło: https://greenmedinfo.com/blog/oops-it-wasnt-cancer-after-all-admits-national-cancer-insitutejama

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x