Menu

Rak prostaty może reagować na synergię mikroskładników odżywczych

30 marca, 2023 - Nowotwór
Rak prostaty może reagować na synergię mikroskładników odżywczych

Rak prostaty jest jednym z głównych nowotworów u mężczyzn. U co szóstego z nich zostanie on zdiagnozowany w ciągu swojego życia. W krajach rozwiniętych jest on drugą co do częstości przyczyną zgonów z powodu nowotworów u mężczyzn. Szacuje się, że każdego roku rozpoznaje się 12 milionów nowych przypadków raka gruczołu krokowego.

Chociaż badania przesiewowe mogą pomóc we wczesnym rozpoznaniu raka prostaty, możliwości leczenia są bardzo ograniczone. Co więcej, każdy rodzaj leczenia raka ma poważne skutki uboczne i nie zapewnia wyleczenia. Dodatkową barierą są bardzo wysokie koszty tych terapii. W USA roczne wydatki na leczenie raka prostaty wyniosły 8,1 mld dolarów.

Chirurgia ma ograniczone zastosowanie. Leczenie hormonalne, które blokuje działanie testosteronu, zwiększa ryzyko impotencji, uderzeń gorąca, wzrostu piersi, osteoporozy i powikłań wątrobowych. Radioterapia ma różny sukces i może wywoływać nowe nowotwory.

Naturalne podejścia otwierają nowe ekscytujące możliwości w leczeniu raka prostaty. Przebadano wpływ specyficznej kombinacji mikroelementów, w tym witaminy C, ekstraktu z zielonej herbaty, selenu i innych, na wzrost raka prostaty i jego zdolności do rozprzestrzeniania się. Wykazano, że suplementacja diety tą kombinacją mikroelementów może zmniejszyć rozmiar guzów prostaty u myszy o prawie połowę (47%). Tej znaczącej redukcji masy guza towarzyszyła mniejsza zdolność do tworzenia naczyń krwionośnych w guzach, w konsekwencji ograniczając dopływ składników odżywczych do komórek nowotworowych. W rezultacie zaobserwowano znacznie wolniejsze namnażanie się komórek raka prostaty w guzach, gdy zwierzęta były suplementowane tą mieszaniną składników odżywczych w porównaniu z grupą kontrolną.

MW Roomi, et al., In vivo 19: 179-184 (2005).

Rak jest chorobą zagrażającą życiu, ponieważ może przeciążyć organizm poprzez jego rozsiew i przerzuty do innych narządów. Nie ma zadowalającego konwencjonalnego leczenia przerzutów, a pięcioletni wskaźnik przeżycia raka prostaty z przerzutami wynosi zaledwie 28%.

Przerzuty są możliwe przy udziale specyficznych enzymów, które komórki nowotworowe wykorzystują do niszczenia otaczającej je bariery tkanki łącznej, otwierając w ten sposób drogę do jej rozprzestrzeniania się. Aktywność specyficznych enzymów trawiących kolagen, takich jak MMP-9 i uPA, została powiązana z agresywnością raka. Wcześniejsze badania Instytutu Badawczego dr Ratha wykazały, że kombinacja mikroelementów jest w stanie zahamować wydzielanie tych enzymów o 100% i równolegle zwiększyć produkcję ich naturalnych czynników hamujących. Ponadto, te mikroelementy mogą wzmocnić tkankę łączną, ograniczając w ten sposób rozprzestrzenianie się komórek raka prostaty.

Synergia mikroelementów, w przeciwieństwie do pojedynczego składnika odżywczego lub leku, może jednocześnie wpływać na wiele mechanizmów, które rak wykorzystuje do pokonywania organizmu. Strategia ta ogranicza zdolność raka do przystosowywania się i ucieczki przed leczeniem, co często ma miejsce w przypadku podejść farmaceutycznych. Trwająca debata na temat najbardziej opłacalnych wyborów w przypadku raka prostaty powinna obejmować ocenę synergii mikroelementów jako bezpiecznej, niedrogiej i skutecznej możliwości leczenia dla milionów mężczyzn na całym świecie.

Zapisz się do naszego newslettera

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/10/prostate-cancer-can-respond-to-micronutrient-synergy/

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Długoterminowe badania potwierdzają, że większość mężczyzn z rakiem prostaty może uniknąć ciężkiego leczenia | Medycyna Komórkowa
1 miesiąc temu

[…] Aby dowiedzieć się, jak rak prostaty może odpowiedzieć na podejście synergii mikroelementów dr Ratha, zobacz ten artykuł. […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x