Menu

Ekstrakt z zielonej herbaty może zapobiegać rakowi prostaty

12 maja, 2019 - Nowotwór, Rak
Ekstrakt z zielonej herbaty może zapobiegać rakowi prostaty

Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie medycznym “Cancer Prevention Research” dostarcza dowodów, że suplementy zawierające katechiny zielonej herbaty, mogą zmniejszyć częstość występowania raka prostaty. W randomizowanym badaniu wzięli udział mężczyźni z przedrakowymi zmianami w gruczole krokowym. Przyjmowali oni kapsułki zawierające 400 mg ekstraktu z zielonej herbaty galusan epigallokatechiny (EGCG) dziennie lub placebo. Badania te przeprowadzone zostały przez okres jednego roku. Wyniki wykazały, że mężczyźni, którzy przyjmowali EGCG, doświadczyli znacznego obniżenia poziomów biomarkera raka prostaty specyficznego antygenu (PSA). Jest to ważne, ponieważ wysokie poziomy PSA mogą wskazywać na zwiększone ryzyko raka prostaty.

Synergia składników odżywczych jest skuteczna w zapobieganiu przerzutom nowotworowym

Instytut Badawczy dr Ratha, pod kierownictwem dr Aleksandry Niedzwieckiej, już ponad dekadę prowadził badania nad nowotworami. Instytut ten wykazywał, że ​​ekstrakt z zielonej herbaty galusan epigallokatechiny (EGCG) ma wieloaspektowe działania w profilaktyce raka i karcynogenezie. Fitoskładnik EGCG jest silnym przeciwutleniaczem i działa przeciwzapalnie. Najlepsze właściwości wykazuje w synergii z innymi mikroelementami, takimi jak witamina C, lizyna i prolina. W ten sposób kontrolując wiele mechanizmów wzrostu i rozprzestrzeniania się raka. Badania przeprowadzone w Instytucie dowiodły, że EGCG w połączeniu z synergią mikroskładników odżywczych, jest skuteczne w zapobieganiu przerzutom nowotworowym. Dzieje się tak poprzez hamowanie działania enzymów trawiących kolagen, oraz hamowanie wzrostu nowych naczyń krwionośnych do guza (antyangiogeneza).

W 2013 roku stwierdzono 14,9 mln nowych przypadków raka na całym świecie. Globalne wydatki na leki przeciwnowotworowe przekraczają obecnie 100 miliardów dolarów rocznie. Dlatego też przemysł farmaceutyczny nie jest zainteresowany znalezieniem leku na tę chorobę. Potrzeba przejścia na nowy system profilaktyki zdrowotnej, oparty na medycynie żywieniowej i komórkowej, jest oczywiście sprawą najwyższego priorytetu. Ponieważ rak jest obecnie największym źródłem dochodów dla producentów leków, wszystko, co skutecznie leczy jego podstawowe przyczyny, zniszczyłyby rentowność tego wielomiliardowego biznesu.

Strach przed śmiercią wykorzystywany przez przemysł farmaceutyczny

Chociaż choroby są otwarcie i bezwzględnie wykorzystywane przez przemysł farmaceutyczny poprzez rynki opatentowanych leków, to w przypadku raka, jeden przerażający aspekt zasługuje na uwagę. Diagnoza „raka” celowo została przedstawiona jako „wyrok śmierci” dla ludzi na całym świecie i to nie jest przypadek. Strach przed śmiercią sprawia, że ​​miliony pacjentów cierpiących na raka akceptuje dosłownie KAŻDĄ procedurę medyczną. Jakakolwiek by ona nie była, może być nawet niebezpieczna i wysoce toksyczna jak np. „chemioterapia”.

Tak więc, aby ocalić miliony ludzkich istnień, najpierw trzeba przełamać psychologiczną zależność ludzkości od działalności przemysłu farmaceutycznego. Kluczowym krokiem w tym kierunku jest kształcenie ludzi, że zwycięstwo nad rakiem jest możliwe, oczywiście bez toksycznych terapii. Im szybciej zdamy sobie z tego sprawę i zaczniemy działać, tym szybciej nowotwory gruczołu krokowego i innych narządów staną się przeszłością.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2015/06/new-study-provides-further-evidence-that-green-tea-extract-can-prevent-prostate-cancer

Zapisz się do naszego newslettera

 class=

EpiQuercican wspomaga ochronę i prawidłową funkcję komórek

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x