Menu

Witaminy grupy B mają działanie ochronne przeciwko zanieczyszczeniu powietrza

18 marca, 2019 - Zanieczyszczenie powietrza
Witaminy grupy B mają działanie ochronne przeciwko zanieczyszczeniu powietrza

Nowe badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że witaminy B mogą całkowicie wyeliminować szkody spowodowane najbardziej niebezpiecznym rodzajem zanieczyszczenia powietrza. Naukowcy wykazali, że ekspozycja na drobnoziarniste cząsteczki wytwarzane przez spalane paliwa, może być łagodzona przez codzienne uzupełnianie witamin grupy B. Ponieważ wiadomo, że takie zanieczyszczenie ma niekorzystny wpływ na zdrowie ludzkie, odkrycie to jest kluczowe dla ludzi na całym świecie.

Co ciekawe, naukowcy odkryli, że witaminy grupy B zmniejszały uszkodzenia genetyczne, spowodowane narażeniem na drobne cząstki stałe. Ponadto zaobserwowano zmniejszenie uszkodzenia mitochondrialnego DNA.

Najwyższy czas, aby rządy zaczęły działać w naszych interesach

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 92% ludności na świecie żyje obecnie w miejscach, w których zanieczyszczenie powietrza przekracza bezpieczne limity. Uważa się, że w 2012 r. około 6,5 mln zgonów (11,6% wszystkich zgonów na świecie) było związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Z tego jednak prawie 90% miało miejsce w krajach o niskich i średnich dochodach.

Mapa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ilustrująca obszary świata najbardziej dotknięte zanieczyszczeniem powietrza drobnym pyłem (PM2,5). Źródło: strona internetowa WHO.

Tak długo, jak przemysł będzie uzależniony od wykorzystywania przestarzałych energii, to zdrowie milionów niewinnych ludzi będzie zagrożone. Istotne jest, aby ludzkość odeszła od tych zanieczyszczających paliw i zastąpiła je bezpiecznymi, odnawialnymi formami wytwarzania energii.

Jeśli jesteś osobą, która uważa, że ​​rządy zawsze działają w interesie swoich obywateli, powinieneś być pewien, że odkrycie tego badania zostanie wkrótce wdrożone przez kraje na całym świecie. Suplementy witamin z grupy B będą natychmiast zalecane wszystkim mieszkańcom obszarów, w których występuje zanieczyszczenie powietrza. Niestety, wcześniejsze doświadczenia mówią nam, że tak się jednak nie stanie.

Od lat rządy na całym świecie robią wszystko, co w ich mocy, aby podważać wiarygodność naukową naturalnych suplementów. Działając w interesie finansowym przemysłu farmaceutycznego, wiedzą, że jeśli tego nie zrobią, opatentowany biznes leków o wartości bilionów dolarów rocznie nieuchronnie dobiegnie końca.

Zapisz się do naszego newslettera

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/03/study-finds-high-dose-b-vitamins-have-protective-effect-against-air-pollution

 class=

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x