Menu

Mikroskładniki odżywcze zapobiegają niewydolności serca

17 marca, 2019 - Choroby serca, Niewydolność serca
Mikroskładniki odżywcze zapobiegają niewydolności serca

Badania naukowe, nieznane wielu lekarzom, wyraźnie potwierdziły, że wyższy poziom witaminy C zmniejsza ryzyko niewydolności serca. W 2011 r. zbadano związek między stężeniem witaminy C we krwi a niewydolnością serca u 9 187 mężczyzn i 11 112 kobiet. Naukowcy odkryli, że ryzyko wystąpienia niewydolności serca zmniejszyło się, gdy obecne były wyższe poziomy witaminy C. Natomiast osoby z najniższym poziomem witaminy C miały największe ryzyko rozwoju choroby.

Wyniki tego badania potwierdzają, że główną przyczyną niewydolności serca jest chroniczny brak mikroelementów w komórkach wytwarzających energię mięśnia sercowego. Niedobór mikroskładników odżywczych osłabia funkcję pompowania serca i prowadzi do upośledzenia krążenia krwi. W konsekwencji nerki stają się niezdolne do usuwania nadmiaru wody z organizmu poprzez filtrowanie go z krwi do moczu. Powoduje to zatrzymywanie wody w tkankach, co skutkuje obrzękiem nóg, kostek i innych części ciała. Inne typowe objawy niewydolności serca to duszność, zawroty głowy, zmęczenie i uporczywy kaszel.

Czynniki ryzyka niewydolności serca

Jednym z kluczowych czynników ryzyka niewydolności serca jest atak serca. Pacjenci cierpiący na ataki serca doznają znacznych uszkodzeń komórek mięśnia sercowego. Pozostawia to serce w słabym stanie, co sprawia, że ​​jest podatne na dalsze problemy sercowo-naczyniowe. Choroba wieńcowa, która sama w sobie jest główną przyczyną zawałów serca, jest zatem kluczowym czynnikiem ryzyka niewydolności serca.

Wysokie ciśnienie krwi, znane jako nadciśnienie, jest kolejnym ważnym czynnikiem ryzyka niewydolności serca. Gdy ciśnienie jest wysokie, serce musi ciężej pracować, aby pompować krew. W dłuższej perspektywie może to spowodować znaczne zmniejszenie jego mocy pompowania.

Nieregularne bicie serca, znane jako arytmia, jest również czynnikiem ryzyka niewydolności serca. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy nieprawidłowe rytmy są częste i szybkie.

Niedokrwistość jest stanem, w którym występuje niedobór czerwonych krwinek lub hemoglobiny we krwi i często występuje w przypadku niewydolności serca. Niedokrwistość osłabia serce, wymagając od niego intensywniejszego pompowania w celu dostarczenia wystarczającej ilości tlenu do różnych narządów ciała.

Cukrzyca jest również czynnikiem ryzyka niewydolności serca, ponieważ zwiększa ryzyko nadciśnienia tętniczego i rozwoju choroby wieńcowej.

Jednak dla każdego z tych w/w czynników ryzyka, podstawowa przyczyna jest taka sama – chroniczny niedobór niezbędnych mikroelementów. Oznacza to, że optymalne dzienne spożycie właściwych mikroskładników odżywczych jest podstawowym środkiem zapobiegającym i korygującym niewydolność serca.

Podejście medycyny komórkowej do niewydolności serca

Konwencjonalne leczenie farmakologiczne niewydolności serca ma istotne skutki uboczne. Leczenie lekami moczopędnymi w celu usunięcia nadmiaru płynu jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ znacznie obniża poziom witaminy C i innych niezbędnych składników odżywczych we krwi. Podobnie, leki statynowe obniżające poziom cholesterolu są dobrze znane z uszkadzania nerek i wątroby. Na szczęście jednak badania naukowe i badania kliniczne wyraźnie udokumentowały korzyści płynące z określonych mikroskładników odżywczych w poprawie funkcji pompowania serca.

Oprócz optymalnych ilości witaminy C, stosowanie składników odżywczych, takich jak witamina E, witamina B1 i inne witaminy z grupy B, koenzym Q10, karnityna i tauryna mogą bezpiecznie zapobiegać i poprawiać niewydolność serca. Optymalizują one bowiem poziom energii komórkowej w komórkach mięśnia sercowego. Jak udokumentowano w rozdziale 5 książki dr Ratha „Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca …tylko my ludzie”, stosowanie tych mikroskładników odżywczych w odpowiednich dawkach może zasadniczo sprawić, że przeszczepy serca staną się zbędne.

Dlatego podstawowe przesłanie jest bardzo jasne. Odpowiednie spożycie mikroelementów optymalizuje funkcjonowanie serca i zapobiega niewydolności serca.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2018/04/scientific-research-confirms-micronutrients-prevent-heart-failure

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Elżbieta
Elżbieta
5 lat temu

Jaką najlepiej stosowac witaminę c jeśli mam skłonnosci do obrzęków nóg? Stosowaoam kwas askorbinowy i było dużo gorzej.

2
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x