Menu

7 najbardziej obrzydliwych składników używanych do produkcji szczepionek

3 grudnia, 2021 - Szczepionki
7 najbardziej obrzydliwych składników używanych do produkcji szczepionek

Czytając poniższą listę należy pamiętać, że linie komórkowe i szczepionki mogą ulec zanieczyszczeniu. Często kryje się to pod pojęciem „przypadkowe środki”.

Obrzydliwy składnik nr 1: Komórki z abortowanego płodu

Komórki z abortowanego płodu, wymienione są na ulotkach do opakowań szczepionek jako „ludzkie komórki diploidalne płodu ”. Dwie płodowe linie komórkowe z aborcji WI-38 i MRC-5 były hodowane w warunkach laboratoryjnych od lat 60-tych XX wieku.

Komórki są wykorzystywane do hodowli wirusów, które są następnie pobierane z hodowli komórkowych i przetwarzane w celu wyprodukowania szczepionki.

Terminy badania: PERC6, MRC5, WI-38, HEK-293

Które szczepionki? Szczepionka przeciwko adenowirusom, szczepionka skojarzona przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi, szczepionka przeciwko wirusowi żółtaczki typu A, szczepionka przeciwko wirusowi żółtaczki typu B, szczepionka MMR, szczepionka przeciwko wściekliźnie, szczepionka przeciwko ospie wietrznej.

Obrzydliwy składnik nr 2: Surowica z krwi abortowanego płodu cielęcego

Jedną z bardziej groteskowych metod stosowanych przy produkcji szczepionek jest pobieranie płodowej surowicy bydlęcej. Celem surowicy jest dostarczenie pożywki dla wirusów, aby mogły rosnąć w komórkach.

Jak pobierana jest krew?

Według strony internetowej Humane Research Australia:

“Po uboju i wykrwawieniu krowy w rzeźni, macica matki zawierająca płód cielęcy jest usuwana podczas procesu wytrzewiania (usuwania narządów wewnętrznych matki) i przenoszona do pomieszczenia, w którym pobiera się krew. Igła jest następnie wkłuwana pomiędzy żebra płodu bezpośrednio do jego serca, a krew jest odsysana do sterylnego worka. Proces ten ma na celu zminimalizowanie ryzyka skażenia surowicy mikroorganizmami pochodzącymi z płodu i jego otoczenia. Wykorzystuje się tylko płody w wieku powyżej trzech miesięcy, w przeciwnym razie serce jest uważane za zbyt małe, aby je nakłuć.

Po pobraniu krew krzepnie w temperaturze pokojowej, a surowica oddzielana jest w procesie znanym jako wirowanie w lodówce.”

Terminy badania: płodowa surowica bydlęca

Które szczepionki? Szczepionka przeciwko adenowirusom, szczepionka MMR, szczepionka przeciwko rotawirusom, szczepionka przeciwko ospie wietrznej.

Obrzydliwy składnik #3: Komórki od owadów

FDA zatwierdziła 16 stycznia 2013 r. szczepionkę Flublok.

Ta nowa technologia jest reklamowana jako fala przyszłości. Wykorzystuje owadzią linię komórkową (expressSF+®), która pochodzi z komórek sówki jesiennej (Spodoptera frugiperda).

W ulotce dołączonej do opakowania szczepionki Flublok wspomniano również:

„Każda 0,5 ml dawka Flubloka może również zawierać pozostałości bakulowirusa i białek komórek gospodarza (≤ 28,5 mcg), bakulowirusa i komórkowego DNA (≤ 10 ng)…”.

Terminy badania: owadzia linia komórkowa (expressSF+)

Które szczepionki? Szczepionka przeciw grypie.

Obrzydliwy składnik nr 4: Komórki z nerek małpy

Tkanka nerek małp jest wykorzystywana do wspomagania wzrostu niektórych wirusów stosowanych w produkcji szczepionek. Nadal istnieje ogromna kontrowersja wokół wykorzystania tych komórek i ich roli w zanieczyszczeniu szczepionki przeciwko polio w latach 50-tych.

Historia ta jest najlepiej opowiedziana w dokumentach kongresowych odważnego naukowca Bernice Eddy. Reorganizacja wykonawcza i badania rządowe Komitetu ds. Operacji Rządowych – Senat Stanów Zjednoczonych, dziewięćdziesiąty drugi Kongres, druga sesja [1972] stwierdza na stronie 500:

„Następnym i jedynym poważnym kryzysem związanym ze szczepionkami, który miał miejsce od czasu epizodu polio, było uświadomienie sobie w połowie 1961 roku, że małpi wirus, który później okazał się powodować guzy u chomików, skaził zarówno szczepionki przeciw polio, jak i adenowirusom. Wirus znany jako SV40 wnikał do szczepionek i podobnie jak w przypadku polio przeżywał obróbkę w formalinie.

Było kilka stanów, dzięki którym poznano pełny zakres problemu SV40. Pierwszym z nich było odkrycie w latach 1959-1960 przez naukowca Bernice Eddy, że nieznany czynnik w komórkach nerek małp, używanych do produkcji szczepionek przeciwko polio i adenowirusowi, powodował guzy, gdy komórki te wstrzykiwano chomikom.”

Strona 502:

„W 1954 Eddy, jako oficer kontroli polio, znalazł żywego wirusa w rzekomo zabitej szczepionce na polio; w 1955 roku została zwolniona z obowiązków jako oficer kontroli polio . . . Po odkryciach dotyczących wirusa SV40 zredukowano jej personel i przestrzeń dla zwierząt, a ją samą zdegradowano z kierownika sekcji na kierownika oddziału..”

Strona 505:

„…nawet gdy stwierdzono, że zanieczyszczający wirus jest onkogenny [powodujący raka] u chomików, DBS [Division of Biologics Standards] i jego ekspercki komitet doradczy zdecydowali się pozostawić istniejące zapasy na rynku, zamiast ryzykować nadszarpnięcie zaufania publicznego poprzez wycofanie produktu z rynku.”

oraz:

„Pojawiła się tendencja ze strony niektórych wyższych kręgów rządowych do zagłuszania wszelkich otwartych dyskusji na temat problemów związanych ze szczepionkami . . .”

Terminy badania: Hodowla komórek Vero (małpia nerka), SV40, Bernice Eddy

Które szczepionki? szczepionka skojarzona przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi, szczepionka przeciw japońskiemu zapaleniu mózgu, szczepionka przeciwko polio, szczepionka przeciwko rotawirusom, szczepionka krowianka

Obrzydliwy składnik nr 5: komórki z psich nerek

20 listopada 2012 r. FDA zatwierdziła szczepionkę Flucelvax przeciw grypie sezonowej, wyprodukowaną przez firmę Novartis.

Szczepionka ta jest produkowana na skalę masową z wykorzystaniem ciągłej linii komórkowej psiej nerki Madin-Darby’ego (MDCK) jako substratu komórek szczepionki.

Terminy badania: namnażane w komórkach psiej nerki Madin- Darby’ego (MDCK)

Które szczepionki? Szczepionka przeciw grypie

Obrzydliwy składnik nr 6: Mózg myszy

Szczepionki wirusowe przygotowane z hodowli tkankowej lub mózgu myszy były stosowane w wielu krajach azjatyckich. Według strony internetowej CDC, inaktywowana szczepionka przeciwko Japońskiemu zapaleniu mózgu pochodząca z mózgu myszy, stosowana w Stanach Zjednoczonych od 1992 roku, nie jest już dostępna.

Oczywiście, w przypadku każdej szczepionki, działania niepożądane są rzadko śledzone i bagatelizowane są przez władze medyczne. Jednak urazy po szczepionkach mogą być dość poważne.

Terminy badania: Inaktywowany mózg myszy (IMB), wirus Japońskiego zapalenia mózgu (Beijing-1), ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego (ADEM)

Które szczepionki? Szczepionka przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu, szczepionka przeciwko wściekliźnie

Obrzydliwy składnik nr 7: embrion kurczaka

Kurczaki i ich embriony od dawna są wykorzystywane do produkcji szczepionek.

Metody te zostały spopularyzowane w latach 20-tych i 30-tych XX wieku przez Thomasa Riversa i innych naukowców w Instytucie Badań Medycznych Rockefellera.

Terminy badania: Zarodek pisklęcia

Które szczepionki? Szczepionka przeciw grypie, Szczepionka przeciwko wściekliźnie, Szczepionka przeciw żółtej febrze

Polecam również artykuł: “Szczepionki zwracają nasz system odpornościowy przeciwko nam.”

Źródło: https://www.greenmedinfo.com/blog/7-most-disgusting-ingredients-used-make-vaccines

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x