Menu

Codzienne dawki witaminy D3, magnezu i witaminy B12 zmniejszają ciężkość choroby u starszych pacjentów zakażonych koronawirusem

4 grudnia, 2021 - Koronawirus
Codzienne dawki witaminy D3, magnezu i witaminy B12 zmniejszają ciężkość choroby u starszych pacjentów zakażonych koronawirusem

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Singapuru wskazuje, że codzienne dawki witaminy D3 (1000 IU), magnezu (150 mg) i witaminy B12 (500 mcg) mogą zmniejszyć nasilenie choroby u starszych pacjentów zakażonych koronawirusem. Podawana w warunkach szpitalnych przez okres do 14 dni, kombinacja składników odżywczych okazała się znacząco zmniejszać odsetek pacjentów z pogorszeniem stanu klinicznego, którzy wymagali tlenu i/lub intensywnej terapii. Naukowcy twierdzą, że wszystkie trzy składniki odżywcze, których użyli są łatwo dostępne, bezpieczne i niedrogie, a kombinacja ta może przynieść korzyści dużej części światowej populacji, zwłaszcza w krajach dotkniętych problemami ekonomicznymi.

Badanie opublikowane na serwerze medRxiv, objęło 43 pacjentów z koronawirusem w wieku 50 lat i osób starszych, podzielonych na dwie grupy. W sumie 17 pacjentów otrzymało składniki odżywcze, a pozostałych 26 pacjentów, którzy nie otrzymali składników odżywczych, stanowiło grupę kontrolną. Pacjenci w grupie otrzymującej składniki odżywcze przyjmowali ich kombinację raz dziennie przez okres 5 dni.

Analizując wyniki, naukowcy stwierdzili, że tylko 3 (17,6 procent) z 17 pacjentów w grupie otrzymującej składniki odżywcze wymagało wsparcia tlenowego. W przeciwieństwie do tego 16 (61,5 procent) z 26 pacjentów w grupie kontrolnej wymagało tlenu. Co więcej, wszyscy pacjenci z grupy kontrolnej, którzy wymagali tlenu, potrzebowali również dalszego wsparcia intensywnej terapii. Co istotne, spośród 9 pacjentów, którym podano substancje odżywcze w ciągu pierwszego tygodnia od wystąpienia objawów, tylko 1 wymagał tlenoterapii. Naukowcy twierdzą, że wyniki badań dostarczają dowodów na to, że ich podejście może poprawić ciężkie wyniki wynikające z zakażenia koronawirusem.

Korzyści wynikające z podejścia opartego na synergii składników odżywczych

Co ciekawe, naukowcy zauważają, że składniki odżywcze użyte w badaniu mogą potencjalnie wywierać efekt synergiczny. Przykłady, które przytaczają, obejmują ochronne działanie witaminy D przed infekcjami dróg oddechowych. Magnez jest niezbędny do syntezy i aktywacji witaminy D i działa jako kofaktor w wielu enzymach zaangażowanych w metabolizm witaminy D. Witamina B12 jest niezbędna do wspierania zdrowego mikrobiomu jelitowego, który ma ważną rolę w rozwoju i funkcjonowaniu układu odpornościowego.

W ciągu ostatnich kilku dekad, naukowcy pracujący w Instytucie Badawczym Dr. Ratha byli pionierami w stosowaniu synergicznych kombinacji składników odżywczych. Ich praca wykazała, że synergistyczne kombinacje składników odżywczych mają kilka ważnych zalet w porównaniu z megadawkami pojedynczych składników odżywczych lub losowo dobranymi kombinacjami. Korzyści te obejmują maksymalizację skuteczności każdego pojedynczego składnika w kombinacji, zwiększenie biodostępności innych składników odżywczych i pomoc w utrzymaniu zrównoważonego metabolizmu komórkowego.

Zastosowanie synergicznych kombinacji składników odżywczych umożliwia również jednoczesne oddziaływanie na wiele celów biologicznych. Na przykład w przypadku nowotworu, specyficzna kombinacja składników odżywczych opracowana w Instytucie Badawczym Dr Ratha jest w stanie hamować inwazję komórek rakowych i przerzuty, hamować namnażanie się komórek rakowych i wzrost guza, hamować powstawanie nowych naczyń krwionośnych, które zasilają guzy (angiogeneza) i indukować naturalną śmierć komórek rakowych (apoptoza).

Pomimo wyraźnych zalet podejścia synergii składników odżywczych, większość badań nad naturalnym zdrowiem, publikowanych przez inne instytuty badawcze, nadal koncentruje się na stosowaniu pojedynczych składników odżywczych. Z tego powodu naukowcy z Singapuru zasługują na szczególne uznanie za wybór synergistycznego podejścia opartego na wielu składnikach odżywczych. Bez wątpienia, im szybciej synergistyczne podejście stanie się normą w środowisku naukowym, tym lepszy będzie nasz postęp w kierunku zdrowszego i wolnego od pandemii świata.

Polecam również artykuł: “Badania nad mikroelementami dot. koronawirusów: nieuznawanie ich przez polityków zabija pacjentów.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2020/06/daily-doses-of-vitamin-d3-magnesium-vitamin-b12-reduce-disease-severity-in-older-coronavirus-patients/

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x