Menu

Badanie Instytutu Badawczego Dr Ratha wykazuje skuteczność specyficznej kombinacji ekstraktów roślinnych i mikroelementów przeciwko wariantom koronawirusa

19 lutego, 2022 - Koronawirus, Uncategorized
Badanie Instytutu Badawczego Dr Ratha wykazuje skuteczność specyficznej kombinacji ekstraktów roślinnych i mikroelementów przeciwko wariantom koronawirusa

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Instytutu Badawczego Dr Ratha porównuje skuteczność kombinacji ekstraktów roślinnych i mikroelementów w walce z wirusem SARS-CoV-2 oraz jego wariantami Alpha, Beta, Gamma, Delta, Kappa i Mu. Testując 5 różnych formuł na ludzkich komórkach płuc, okazało się, że kombinacja zawierająca witaminę C, N-acetylocysteinę i 7 specyficznych ekstraktów roślinnych jest wysoce skuteczna w jednoczesnym hamowaniu wielu mechanizmów infekcji wirusowej. Wraz z niedawno ustanowionymi dowodami klinicznymi potwierdzającymi, że wprowadzanie do organizmu witaminy C może skutecznie zwalczać COVID-19 nawet w jego zaawansowanych stadiach, naukowcy proponują wykorzystać ekstrakty roślinne, które mogą stanowić nowe podejście do walki z SARS-CoV-2 i jego różnymi mutacjami.

Opublikowany artykuł w European Journal of Microbiology and Immunology opisuje, jak można przewidzieć, że kontrola szybko pojawiających się mutacji SARS-CoV-2 będzie zagrożona przez potrzebę potencjalnego opracowania nowych szczepionek dla każdego nowego wariantu, a także przez związane z tym naukowe, ekonomiczne i społeczne konsekwencje wynikające z zastosowania takiej strategii. W związku z tym staje się coraz bardziej oczywiste, że pilnie potrzebne są nowe podejścia do kontrolowania pandemii.

W przeciwieństwie do zagrożeń związanych ze szczepionkami COVID-19 opartymi na RNA i DNA, zastosowanie związków naturalnych daje możliwość jednoczesnego kontrolowania wielu mechanizmów związanych z zakażeniem SARS-CoV-2 z wysokim marginesem bezpieczeństwa. Wcześniejsze badania przeprowadzone w Instytucie Badawczym Dr Ratha wykazały już skuteczność związków pochodzenia roślinnego w zwalczaniu komórkowych mechanizmów infekcyjności SARS-CoV-2.

W najnowszym badaniu naukowcy z instytutu oceniali skuteczność kombinacji mikroelementów i ekstraktów roślinnych przeciwko nowo powstałym zmutowanym formom wirusa SARS-CoV-2 oraz aktywność kluczowych enzymów biorących udział w przetwarzaniu wirusa w ludzkich komórkach płuc. Podejście to miało na celu jednoczesne hamowanie wielu mechanizmów komórkowych zaangażowanych w zakaźność SARS-CoV-2, otwierając tym samym nowe możliwości globalnej kontroli pandemii.

Naukowcy odkryli, że wszystkie 5 testowanych kombinacji ekstraktów roślinnych i mikroelementów hamowało wiązanie się wirusa z jego receptorem komórkowym enzymu konwertującego angiotensynę 2 (ACE2) o co najmniej 50 procent. Szczególnie imponujące jest to, że formuła zawierająca witaminę C, N-acetylocysteinę, resweratrol, teaflawinę, kurkuminę, kwercetynę, naryngeninę, bajkalinę i wyciąg z brokułów była w stanie zahamować wiązanie o 90 procent, jak również zmniejszyć dostępność receptorów ACE2 na ludzkich komórkach płuc i zmniejszyć aktywność wirusowej polimerazy RNA zależnej od RNA (RdRp), enzymu niezbędnego do replikacji wirusa. 9-składnikowa kombinacja była skuteczna wobec wszystkich 6 wariantów SARS-CoV-2 użytych w badaniu.

Naukowcy twierdzą, że ich badanie, mające na celu jednoczesne kontrolowanie kilku mechanizmów komórkowych związanych z infekcyjnością SARS-CoV-2, reprezentuje nowe i kompleksowe podejście do COVID-19. Wyniki wyraźnie pokazują, że połączenie 9 ekstraktów roślinnych i mikroelementów może znacząco wpływać na krytyczne etapy w infekcyjności komórkowej oryginalnego szczepu SARS-CoV-2 i jego mutacji Alpha, Beta, Gamma, Delta, Kappa i Mu. Wraz z klinicznymi dowodami na to, że dożylna witamina C w dużych dawkach znacznie zmniejsza śmiertelność z powodu COVID-19, naukowcy stwierdzają, że zastosowanie ekstraktów roślinnych może otworzyć nowe drogi do skutecznej globalnej kontroli pandemii.

Polecam również artykuł: “Witaminy: potężne narzędzia prozdrowotne w walce z COVID-19.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2022/01/dr-rath-research-institute-study-demonstrates-efficacy-of-specific-combination-of-plant-extracts-micronutrients-against-coronavirus-variants

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x