Menu

Nagrodzony Noblem naukowiec, który odkrył HIV twierdzi, że koronawirus został stworzony w laboratorium

27 listopada, 2021 - Koronawirus
Nagrodzony Noblem naukowiec, który odkrył HIV twierdzi, że koronawirus został stworzony w laboratorium

W niezwykle istotnym wydarzeniu profesor Luc Montagnier – francuski naukowiec, który w 2008 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za odkrycie ludzkiego wirusa niedoboru odporności (HIV), dołączył do grona osób, które uważają, że nowy koronawirus został stworzony w laboratorium. W wywiadzie dla francuskiego kanału CNews, Montagnier zapewnił, że wirus został zaprojektowany przez biologów molekularnych. Stwierdzając, że zawiera on genetyczne elementy wirusa HIV, upierał się, że jego cechy nie mogły powstać w sposób naturalny.

Zapytany przez ankietera CNews, jaki był cel tych biologów molekularnych, Montagnier powiedział, że nie jest to jasne. “Moim zadaniem” – powiedział – “jest ujawnianie faktów”. Podkreślając, że nie wiedział, kto to zrobił ani dlaczego, Montagnier zasugerował, że prawdopodobnie celem było zrobienie szczepionki na AIDS. Określając wirusa jako „zawodową pracę… bardzo drobiazgową pracę”, opisał jego genom jako „mechanizm sekwencji”.

„Jest część, która jest oczywiście klasycznym wirusem i jest inna, głównie pochodząca od nietoperza, ale ta część ma dodane sekwencje, szczególnie z wirusa HIV – wirusa AIDS” – powiedział.

Rosnąca liczba dowodów na to, że wirus został “zaprojektowany”

Montagnier podkreślił również, że nie jest pierwszym naukowcem, który twierdzi, że koronawirus został stworzony w laboratorium. Wcześniej, 31 stycznia 2020 roku, grupa badawcza z Indii opublikowała pracę sugerującą, że aspekty wirusa wykazują “niezwykłe podobieństwo” do HIV. Badacze stwierdzili, że ich wyniki sugerują, iż wirus miał “niekonwencjonalną ewolucję” i że dalsze badania są uzasadnione. Podczas gdy naukowcy następnie wycofali swój artykuł, Montagnier powiedział, że zostali do tego „zmuszeni”.

W lutym 2020 r. w osobnej pracy naukowej opublikowanej przez naukowców z South China University of Technology zasugerowano, że wirus “prawdopodobnie” pochodzi z laboratorium w Wuhan, mieście, w którym został po raz pierwszy zidentyfikowany. Co istotne, jedna z placówek badawczych cytowanych w tym artykule, Narodowe Laboratorium Bezpieczeństwa Biologicznego w Wuhan, jest podobno jedynym laboratorium w Chinach, które jest przeznaczone do badania bardzo niebezpiecznych patogenów, takich jak Ebola i SARS. Przed otwarciem tego laboratorium w 2018 r. eksperci ds. bezpieczeństwa biologicznego i naukowcy ze Stanów Zjednoczonych wyrażali obawy, że może się z niego wydostać wirus. Podobnie jak w przypadku pracy opublikowanej przez indyjskich badaczy, również praca chińskich naukowców została wycofana.

Zaangażowanie przemysłu farmaceutycznego

Profesor Montagnier już dawno udowodnił, że nie boi się kwestionować dominujących poglądów naukowego establishmentu. Wcześniej, w wywiadzie nagranym dla dokumentu o AIDS z 2009 roku “House of Numbers”, opowiedział się za odżywianiem i antyoksydantami w walce z HIV/AIDS. Jako współodkrywca HIV i laureat nagrody Nobla, wypowiedzi Montagniera w tym wywiadzie stanowiły cenne wsparcie dla dr Ratha i innych naukowców, którzy już od lat ostrzegali świat przed farmaceutycznym biznesem związanym z epidemią AIDS.

W podobny sposób jego dzisiejsze stwierdzenie, że koronawirus został zaprojektowany przez biologów molekularnych, rodzi poważne pytania dotyczące możliwego zaangażowania przemysłu farmaceutycznego. Jak wnioskuje Montagnier, stworzony przez człowieka wirus, którego genom składa się z “mechanizmu sekwencji” i zawiera elementy HIV, nie mógł zostać stworzony przez amatorów. Przy szacunkach całkowitych globalnych kosztów ekonomicznych koronawirusa, które wahają się od 4,1 biliona do 20 bilionów dolarów lub więcej, bieżące pytania o jego pochodzenie raczej nie znikną w najbliższym czasie.

Polecam również artykuł: “Analiza VAERS ujawnia, że CDC i FDA zatuszowały setki poważnych niepożądanych zdarzeń związanych ze szczepionkami przeciw COVID.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2020/04/nobel-prize-winning-scientist-who-discovered-hiv-says-coronavirus-was-created-in-laboratory/

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x