Menu

Epidemia Eboli a witamina C

2 września, 2019 - Ebola
Epidemia Eboli a witamina C

Ebola jest wysoce zakaźną i śmiertelną chorobą wirusową, którą należy traktować bardzo poważnie. Ebola jest wywoływana przez wirus grupy filowirusów, które charakteryzują się wytwarzaniem gorączki krwotocznej. Oznacza to, że wirus atakuje układ naczyniowy w sposób powodujący krwotoki. Prowadzi to stopniowo do masywnej utraty krwi i ostatecznie do śmierci.

Wirus Ebola powoduje choroby i śmierć tylko u ludzi

W obecnej debacie publicznej na temat wirusa Eboli, niezauważony pozostał jeden fakt naukowy: wirus Ebola powoduje choroby i śmierć tylko u ludzi. Inni gospodarze (zwierzęta) tego niebezpiecznego wirusa nie są znani z rozwoju choroby. Według WHO „chronieni” gospodarze to np. antylopy, jeżozwierze i nietoperze jedzące owoce. Co ciekawe, nawet jeśli zwierzęta te mogą przenosić wirusa Ebola przez wiele lat, pozostają nim nie dotknięte.

Większość zwierząt syntetyzuje witaminę C

Istnieje wyjaśnienie tego faktu. Większość zwierząt syntetyzuje witaminę C w swoich organizmach w ogromnych ilościach. Witamina C jest jednym z najpotężniejszych przeciwwirusowych środków natury. Najwyraźniej jest w stanie zapobiec, a przynajmniej ograniczyć, katastrofalne skutki zdrowotne wirusa Ebola. W przypadku nietoperzy jedzących owoce, zwierząt niezdolnych do syntezy witaminy C, ich dieta składa się prawie wyłącznie ze świeżych owoców o dużej zawartości witaminy C.

W przeciwieństwie do zwierząt, ludzie nie są w stanie wytworzyć pojedynczej cząsteczki witaminy C w swoich ciałach. Dlatego często cierpią na niedobory witamin z powodu niewystarczającego ich spożycia. To sprawia, że ​​ludzkie ciało jest podatne na Ebolę i inne wirusy. Nic więc dziwnego, że charakterystyczne objawy zakażenia wirusem Ebola są uderzająco podobne do objawów niedoboru witaminy C – szkorbutu. Charakteryzuje się on ogromną utratą krwi przez nieszczelne ściany naczyń krwionośnych.

Przeciwwirusowe właściwości witaminy C i niektórych innych mikroelementów zostały udowodnione ponad wszelką wątpliwość naukową. Co więcej, ich korzyści w zwiększaniu układu odpornościowego zostały uznane przez nie mniej niż dziewięć nagród Nobla.

Najwyższy czas zatem, aby lokalne, krajowe i globalne organy ds. zdrowia – – wykorzystały te fakty naukowe i promowały je jako podstawowe środki zdrowia publicznego w celu powstrzymania epidemii Eboli.

W przypadku braku takiej możliwości zachęcamy do rozpowszechniania tych ważnych informacji w możliwie najszerszym zakresie. Najlepiej za pośrednictwem kontaktów osobistych i sieci społecznościowych.

Rola witamin w organizmie

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2014/08/the-ebola-epidemic-a-chance-to-embrace-natural-medicine

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x