Menu

Choroba tętnic obwodowych – publikacje naukowe

3 grudnia, 2019 - Choroba tętnic
Choroba tętnic obwodowych – publikacje naukowe

Choroba tętnic obwodowych (PAD) znana również jako choroba naczyń obwodowych odnosi się do chorób naczyń krwionośnych znajdujących się poza sercem i mózgiem. Najczęściej są one spowodowane nagromadzeniem złogów tłuszczu w tętnicach. Choroba ta wpływa na naczynia krwionośne, powodując ich zwężenie, ograniczając w ten sposób przepływ krwi do ramion, nerek, żołądka i najczęściej nóg.

Choroba tętnic obwodowych (PAD) to miażdżyca kończyn powodująca niedokrwienie. Łagodny PAD może przebiegać bezobjawowo lub powodować chromanie przestankowe. Natomiast ciężki PAD może powodować ból spoczynkowy z wypadaniem włosów, sinicą, owrzodzeniami niedokrwiennymi i gangreną.

Poniżej wyniki badań naukowych, opartych na naturalnych terapiach zdrowotnych, w chorobie PAD

Arginina poprawia problemy z krążeniem

Przywrócenie naczyniowego tworzenia tlenku azotu przez l-argininę poprawia objawy chromania przestankowego u pacjentów z chorobą okluzyjną tętnic obwodowych

W tym badaniu badano wpływ aminokwasu argininy na obwodową chorobę naczyń. Jest to powszechny problem krążenia, w którym zwężone tętnice zmniejszają przepływ krwi do kończyn. 39 pacjentom podano argininę, lek konwencjonalny lub placebo przez okres 3 tygodni. Wyniki pokazały, że arginina poprawiała objawy PAD.

Niższe poziomy kwasu foliowego i witaminy B6 zwiększają ryzyko miażdżycy

Niskie stężenie kwasu foliowego i witaminy B6: czynniki ryzyka udaru, choroby naczyń obwodowych i choroby wieńcowej

Wysokie poziomy homocysteiny aminokwasowej zwiększają ryzyko miażdżycy. W tym badaniu oceniano związek pomiędzy homocysteiną, miażdżycą tętnic a witaminami z grupy B. 750 pacjentów z chorobą naczyniową porównano z 800 zdrowymi ludźmi. Określono poziomy homocysteiny, kwasu foliowego, witaminy B12 i witaminy B6 we krwi. Wyniki wykazały, że niższe poziomy kwasu foliowego, witaminy B12 i witaminy B6 zwiększały ryzyko miażdżycy.

Witaminy grupy B w zapobieganiu chorobie naczyń obwodowych

Stosowanie suplementów witaminy B obniża ryzyko choroby tętnic obwodowych u mężczyzn

W badaniu tym przeanalizowano zależność między przyjmowaniem witamin grupy B a chorobą PAD, tj. związanymi z miażdżycą tętnicy układu krążenia nóg. 46 036 mężczyzn obserwowano w okresie 12 lat. Wyniki wskazują, że kwas foliowy (witamina B9) ma szczególnie zapobiegawczy wpływ na zaburzenia krążenia. W przypadku każdego dodatkowego spożycia 400 mikrogramów kwasu foliowego ryzyko złogów miażdżycowych nóg zmniejszyło się o 21%. Ponadto stwierdzono także działanie ochronne witamin B6 i B12. Jednak nie były one tak charakterystyczne jak działanie kwasu foliowego.

Witaminy i produkty zawierające błonnik zmniejszają ryzyko rozwoju choroby tętnic obwodowych

Dieta jako czynnik ryzyka dla tętnic obwodowych w populacji ogólnej

Celem tego badania, z udziałem 1592 brytyjskich mężczyzn i kobiet w wieku 55-74 lat, było zbadanie związku między wskaźnikiem choroby tętnic obwodowych a czynnikami żywieniowymi. W badaniu tym zastosowano wskaźnik ciśnienia kostkowo-ramiennego (ABI). Wyższy wskaźnik ABI wskazuje na niższe ryzyko rozwoju chorób tętnic obwodowych. Stwierdzono, że żywność zawierająca błonnik, witaminę E i witaminę C była związana z wyższym wskaźnikiem ciśnienia kostkowo-ramiennego ABI, co wskazuje na niższe ryzyko choroby PAD.

Jak naturalnie zapobiegać miażdżycy

Źródło: http://www.healthlibrary.info/en/i-was-diagnosed-with/cardiovascular-diseases/peripheral-vascular-disease

Zapisz się do naszego newslettera

Poniżej wysokiej jakości naturalny produkt, wspierający metabolizm homocysteiny. Badania są podstawą opracowywania formuł produktów dr Ratha i ich jakości.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x