Menu

Dzieci i pola elektromagnetyczne: co musisz wiedzieć

2 lutego, 2023 - Pola elektromagnetyczne
Dzieci i pola elektromagnetyczne: co musisz wiedzieć

Dzieci są znacznie bardziej narażone na szkodliwe działanie pól elektromagnetycznych niż my. Mózg Twojego dziecka pochłania dwa do trzech razy więcej pól elektromagnetycznych niż Twój, a źródła narażenia są wszędzie. Co możesz zrobić?

Czy ulubioną rozrywką Twojego dziecka jest czas spędzany przed ekranem? Martwisz się, ile skumulowanego narażenia dzieci na promieniowanie elektromagnetyczne w domu i w szkole pochodzi z komputerów, telefonów komórkowych, tabletów, zabawek elektronicznych, masztów komórkowych, linii energetycznych itp.?

Jeśli nie, to powinieneś!

Dzieci są z wielu powodów bardziej niż dorośli narażone na działanie pól elektromagnetycznych (częstotliwości lub pola elektromagnetyczne) i większość z nich jest zanurzona w zupie elektrosmogowej przez cały dzień, każdego dnia. Jakie są zagrożenia?

Bardzo niewiele badań na ludziach koncentrowało się konkretnie na wieżach telefonii komórkowej i ryzyku zachorowania na raka, ale najnowsze badania dotyczące telefonów komórkowych i raka mózgu są bardzo niepokojące.

W 2016 roku Narodowy Program Toksykologiczny opublikował wyniki największego w historii badania nad telefonami komórkowymi wykazujące niezaprzeczalny związek między promieniowaniem niejonizującym a rakiem. Szczury narażone na częstotliwość promieniowania emitowanego przez telefony komórkowe rozwinęły dwa rodzaje guzów: glejaki w mózgu i nerwiaki nerwowe w sercu. Wyniki te są zgodne z kilkoma badaniami obserwacyjnymi, w których znaleziono powiązania z tymi samymi typami nowotworów u ludzi – plus nerwiaki nerwu słuchowego i oponiaki.

Być może widziałeś ostatnio wiadomości o wieżach komórkowych w pobliżu szkół. Grono chorych na raka wśród małych dzieci w Weston Elementary School w Ripon w Kalifornii doprowadziło do wyłączenia i planowanego przeniesienia wieży komórkowej firmy Sprint.

W 2016 roku u jednego dziecka z tej szkoły o imieniu Kyle Prime zdiagnozowano raka nerki. Pięć miesięcy później jego kolega z klasy Mason Ferrulli otrzymał diagnozę raka mózgu. Dwoje kolejnych dzieci i trzech nauczycieli z Weston Elementary otrzymało diagnozy raka od 2016 roku, wraz z dwoma dziećmi w wieku przedszkolnym, które mieszkają w pobliżu szkoły, oraz byłym uczniem, u którego zdiagnozowano raka mózgu w wieku 22 lat.

Wielu rodziców Ripon uważa, że ​​niedawna fala zachorowań na raka była spowodowana promieniowaniem fal radiowych (RF) pochodzących z wieży komórkowej znajdującej się na terenie szkoły. Ich głośne obawy i wynikająca z tego uwaga mediów wymusiły zamknięcie tej wieży komórkowej.

Wieże komórkowe to tylko część problemu. Narażenie wynikające z mieszkania w pobliżu wieży telefonii komórkowej jest zwykle wielokrotnie niższe niż narażenie wynikające z używania telefonu komórkowego, a znacznie więcej dzieci jest przyklejonych do swoich telefonów komórkowych niż żyje w cieniu wież komórkowych. Według Pew Research Center zdecydowana większość nastolatków ma telefon komórkowy, a 45 procent jest online niemal bez przerwy. Podają również, że 75 procent dzieci w wieku przedszkolnym i młodych nastolatków przesypia całą noc z telefonem komórkowym pod poduszką.

W jednym z badań stwierdzono, że używanie telefonu komórkowego przez zaledwie 20 minut dziennie zwiększa ryzyko wystąpienia guza mózgu o 300% w ciągu pięciu lat. Ale to jest wśród dorosłych… a co z naszymi dziećmi?

Mózgi dzieci są znacznie bardziej wrażliwe na pola elektromagnetyczne

Na wiele lat przed tym, jak dzieci położyły ręce na telefonie komórkowym, bawiły się zabawkami emitującymi MWR (promieniowanie mikrofalowe). Te bezprzewodowe „zabawki” są dosłownie nadajnikami radiowymi. Pojawiły się obawy dotyczące zwiększonej podatności dzieci na pola RF i MWR.

Dzieci są bardziej niż dorośli narażone na obrażenia ciała spowodowane przez wszystkie te urządzenia bezprzewodowe. Ich rozwijający się układ nerwowy jest bardziej podatny na uszkodzenia, ponieważ ich tkanka mózgowa jest bardziej przewodząca i chłonna, a ich kości czaszki są cieńsze niż u dorosłych.

Promieniowanie mikrofalowe (MWR) jest substancją rakotwórczą klasy 2B – tej samej kategorii, co ołów, Dichlorodifenylotrichloroetan (DDT) i chloroform. Dzieci są bardziej narażone na działanie czynników rakotwórczych niż dorośli, a im młodsze dziecko, tym większe ryzyko. Poniżej znajdują się informacje z badań dotyczące dzieci i absorpcji pola elektromagnetycznego:

W 2011 r. MWR został sklasyfikowany jako czynnik rakotwórczy klasy 2B (możliwy) – tej samej kategorii, co ołów, DDT i chloroform. Dzieci są bardziej narażone na kontakt z czynnikami rakotwórczymi niż dorośli. Im młodsze dziecko, tym większe ryzyko narażenia.

Zagrożenia dla zdrowia związane z polami elektromagnetycznymi nie ograniczają się do raka. EMF zostały powiązane z niepłodnością, uszkodzeniem DNA, problemami autoimmunologicznymi , zmniejszoną naprawą tkanek , dysfunkcjami neurologicznymi, problemami poznawczymi, problemami emocjonalnymi i behawioralnymi, zmęczeniem, zaćmą, zwyrodnieniem plamki żółtej i nie tylko. Dzieci są bardziej podatne na poznawcze, behawioralne i emocjonalne skutki pól elektromagnetycznych. ADHD , niepokój i problemy behawioralne rosną. Według CDC 9,4 procent dzieci w wieku 2-17 lat otrzymało diagnozę ADHD, a u 7,1 procent dzieci zdiagnozowano lęk.

Badania pokazują, jakuzależnienie cyfroweprowadzi do zmian strukturalnych i funkcjonalnych w mózgu, które obejmują przetwarzanie emocjonalne, uwagę wykonawczą, podejmowanie decyzji i kontrolę poznawczą. Nawet same nastolatki zgłaszają odczuwanie tych efektów! Według sondażu Pew, bez swoich telefonów komórkowych 56 procent nastolatków zgłasza co najmniej jedną z tych trzech emocji: samotność, zdenerwowanie lub niepokój.

Paul Rosch, MD, profesor kliniczny medycyny i psychiatrii w New York Medical College, podaje co następuje:

Dwuminutowa rozmowa może zmienić funkcjonowanie mózgu dziecka na godzinę, dlatego inne kraje zakazują ich sprzedaży lub zniechęcają do używania ich poniżej 18 roku życia. Dzieci urodzone przez matki, które korzystały z telefonu komórkowego zaledwie dwa lub trzy razy dziennie podczas ciąży wykazywały dramatyczny wzrost nadpobudliwości i innych problemów behawioralnych i emocjonalnych. A dla 30 procent dzieci, które również korzystały z telefonu komórkowego w wieku 7 lat, częstość występowania problemów behawioralnych była o 80 procent wyższa!

Nie pomaga fakt, że przepisy rządowe nie były aktualizowane od dwudziestu lat. Według Davida Carpentera, MD, dyrektora Instytutu Zdrowia i Środowiska, Szkoły Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie w Albany i współredaktora raportu The Bioinitiative:

Niestety, wszystkie nasze normy ekspozycji oparte są na fałszywym założeniu, że nie ma niebezpiecznych skutków przy intensywności, która nie powoduje nagrzewania tkanek. W oparciu o istniejącą naukę, wielu ekspertów zdrowia publicznego uważa, że możliwe jest, iż w przyszłości czeka nas epidemia nowotworów wynikająca z niekontrolowanego używania telefonów komórkowych i zwiększonej ekspozycji populacji na Wi-Fi i inne urządzenia bezprzewodowe.

Dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy, a zwłaszcza dzieci, ograniczyli korzystanie z telefonów komórkowych, ograniczyli ekspozycję na poziomy Wi-Fi w tle, a także aby rząd odkrył sposoby, które pozwolą na korzystanie z urządzeń bezprzewodowych bez tak wysokiego ryzyka poważnych chorób. Musimy edukować decydentów, że “biznes jak zwykle” jest nie do przyjęcia. Znaczenie tej kwestii zdrowia publicznego nie może być niedoceniona.”

Co możemy zrobić?

Przede wszystkim możemy odłączyć nasze dzieci od prądu, ograniczyć czas spędzany przed ekranem i zapewnić im cyfrowy detoks. Możemy wysłać je na zewnątrz do zabawy. Podobnie jak rodzice z Ripon, możemy wypowiedzieć się na temat wież komórkowych na terenie szkoły. Możemy mówić o potencjalnie niszczycielskim ryzyku związanym z 5G , technologią bezprzewodową nowej generacji o niezwykle alarmujących zagrożeniach dla ludzi i planety. Powiedz „nie” elektronicznym nianiom Wi-Fi — po prostu nie są tego warte.

Możemy zmniejszyć naszą ekspozycję na pola elektromagnetyczne, ale nie możemy ich wyeliminować – zmniejszenie ekspozycji jest JEDYNYM pewnym sposobem na zminimalizowanie zagrożenia dla nas i naszych dzieci.

Aby poradzić sobie z nieuniknionym, potrzebujemy jak największej liczby narzędzi w naszej torbie z narzędziami – a jednym z nich jest szungit. Szungit to rzadki naturalny minerał pochodzący z Rosji, który przekształca wytworzone przez człowieka pola elektromagnetyczne w częstotliwości bardziej zgodne z biologią.

Przeciętny okres pomiędzy pierwszym narażeniem a diagnozą nowotworu może wynosić kilkadziesiąt lat – guzy wywołane u dzieci mogą zostać zdiagnozowane dopiero w wieku dorosłym. To, co zrobisz dla nich dzisiaj, może mieć głębokie skutki jutro, więc czas na ich ochronę jest teraz.

Coraz więcej lekarzy i naukowców nazywa promieniowanie EMF „nowym paleniem”. Czy nie powinieneś się tym martwić?

Rozważ również następujące fakty:

Źródło: https://greenmedinfo.com/blog/children-and-emfs-what-you-need-know

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x