Menu

Informator ujawnia wykorzystanie sfałszowanych danych w badaniu szczepionki przeciw COVID-19 firmy Pfizer

19 listopada, 2021 - Szczepionki
Informator ujawnia wykorzystanie sfałszowanych danych w badaniu szczepionki przeciw COVID-19 firmy Pfizer

Naukowiec zaangażowany w badania kliniczne, które zostały przeprowadzone w celu uzyskania “zezwolenia na zastosowanie w nagłych wypadkach” dla szczepionki przeciwko COVID-19 firmy Pfizer ujawnił, że niektóre dane, które rzekomo uzyskano w wyniku badań, zostały sfałszowane. W alarmującym dochodzeniu, które zostało w dużej mierze zignorowane przez większość zgodnych z farmacją mediów głównego nurtu, British Medical Journal (BMJ) donosi, że pracownicy przeprowadzający kontrole jakości dla próby byli “przytłoczeni” ilością problemów, które znajdowali. Ponieważ pełne dane wykorzystane do licencjonowania szczepionki firmy Pfizer nadal nie zostały publicznie ujawnione, rewelacje te poważnie podważają twierdzenie, że technologia mRNA wykorzystana w zastrzyku została naukowo “udowodniona” jako bezpieczna.

Oskarżenia zostały przedstawione BMJ przez Brook Jackson, która pracowała jako dyrektor regionalny w Ventavia Research Group. Opisując się na swojej stronie internetowej jako “największa prywatna firma zajmująca się badaniami klinicznymi w Teksasie”, Ventavia pomogła w przeprowadzeniu kluczowego badania, które zostało wykorzystane do uzyskania zezwolenia na szczepionkę firmy Pfizer. Wyszkolona audytorka badań klinicznych z ponad 15-letnim doświadczeniem w koordynacji i zarządzaniu badaniami klinicznymi, Jackson wielokrotnie informowała swoich przełożonych o złym zarządzaniu laboratorium, problemach z bezpieczeństwem pacjentów i kwestiach integralności danych, które znalazła w badaniu. Po tym, jak w końcu skontaktowała się z Amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków (FDA) w sprawie tych problemów, Ventavia odpowiedziała zwolnieniem jej z pracy.

Niepokojąca lista obaw

Obawy Jackson nie są bynajmniej błahe. Oprócz sfałszowania danych z badań, twierdzi ona, że materiały opakowaniowe szczepionek zawierające numery identyfikacyjne do badania pozostawiono w Ventavii na otwartej przestrzeni, co potencjalnie zagraża statusowi “zaślepionych” testów sprawiając, że interpretacja wyników może być stronnicza. W tak zwanych badaniach “z podwójnie ślepą próbą”, podejściu powszechnie uważanym za “złoty standard” w badaniach klinicznych, ani uczestnicy badania, ani naukowcy nie powinni wiedzieć, kto otrzymuje lek/szczepionkę, a kto placebo. W związku z tym, aby twierdzenia, że szczepionka firmy Pfizer jest “bezpieczna” były naukowo wiarygodne, status “zaślepionego” badania przeprowadzonego w celu uzyskania licencji na jej stosowanie musiałby być niepodważalny i bez zarzutu. Z dochodzenia przeprowadzonego przez BMJ wynika, że nie spełnia ona tego warunku.

Inne niepokojące kwestie poruszone przez Jackson obejmują brak terminowej obserwacji pacjentów, u których wystąpiły zdarzenia niepożądane, niezgłaszanie odstępstw od protokołu badań, przechowywanie szczepionek w nieodpowiedniej temperaturze oraz nieprawidłowe oznakowanie próbek laboratoryjnych. Pojawiły się również obawy dotyczące bezpieczeństwa pacjentów, przy czym uczestnicy badania po wstrzyknięciu zostali umieszczeni w korytarzu i nie byli monitorowani przez personel kliniczny. Inny były pracownik Ventavii twierdzi, że firma nie miała nawet wystarczającej liczby pracowników do pobrania wymazu od wszystkich uczestników badania zgłaszających objawy COVID-19, co spowodowało, że nie była w stanie zbadać ich pod kątem infekcji. To dodatkowo podważa wiarygodność danych z badań, przytaczanych jako dowód skuteczności szczepionki.

Ochrona zysków farmacji

Nie było nawet tak, że Ventavia nie była świadoma takich problemów, jako że Jackson mówi, że pracownicy zgłaszający je byli najwyraźniej namierzani przez firmę. Inny były pracownik Ventavii – Jill Fisher, powiedział BMJ, że w firmie wyczuwalna była nerwowość, bo oczekiwano federalnego audytu. Fisher wyraził zdziwienie, że FDA nie przeprowadziła dochodzenia w sprawie Ventavii po tym, jak Jackson się z nią skontaktowała. Podczas gdy Jackson otrzymała e-mail od FDA dziękując jej za jej obawy, a później telefon od inspektora FDA, to mówi się, że nie usłyszała nic więcej w odniesieniu do jej raportu.

Ale FDA nie jest osamotniona w zaniechaniu pełnego zbadania tych zarzutów. Większość mediów głównego nurtu nie informując o rzekomym wykorzystaniu sfałszowanych danych w badaniach nad szczepionką przeciw COVID-19 firmy Pfizer, w podobny sposób pokazują, że również one postrzegają interesy zdrowotne zwykłych ludzi jako drugorzędne w stosunku do ochrony zysków przemysłu farmaceutycznego. Biorąc pod uwagę prognozy, że łączna światowa sprzedaż szczepionek przeciwko COVID-19 osiągnie w tym roku nawet 190 miliardów dolarów, firmy farmaceutyczne mają wiele do stracenia, gdy bańka zysków z koronawirusów w końcu pęknie. Kiedy historia tych czasów zostanie ostatecznie spisana, nikt nie będzie patrzeć życzliwie na tych, którzy ukrywali prawdę.

Polecam również artykuł: “22 badania i raporty podważające skuteczność szczepionki przeciw COVID i zasadność szczepienia dzieci.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2021/11/whistleblower-reveals-use-of-falsified-data-in-pfizer-covid-19-vaccine-trial/

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązu
je!

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
1
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x