Menu

Zagrożenia związane ze szczepionkami przeciw COVID-19 nie są odpowiednio ujawniane

16 czerwca, 2021 - Szczepionki
Zagrożenia związane ze szczepionkami przeciw COVID-19 nie są odpowiednio ujawniane

W najnowszym badaniu opublikowanym w International Journal of Clinical Practice sprawdzono, czy istnieje wystarczająca literatura, aby wymagać od klinicystów ujawniania ryzyka, że otrzymanie szczepionki przeciw COVID-19 może spowodować u ludzi cięższe choroby wirusowe, niż gdyby nie były zaszczepione. Autorzy badania stwierdzili, że jest mało prawdopodobne, aby w odpowiedni sposób informowano o tym ryzyku, w związku z czym należy je wyraźnie ujawnić osobom biorącym udział w badaniach nad szczepionką COVID-19, a także osobom zaszczepionym po dopuszczeniu jej do obrotu. W podsumowaniu badania stwierdzono, że aby spełnić standardy etyki medycznej, konieczne jest opracowanie specjalnego, odrębnego formularza świadomej zgody i wykazanie, że pacjenci rozumieją to ryzyko.    

Finansowane z grantu Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID), organizacji będącej  częścią rządu USA – Narodowego Instytutu Zdrowia, dokonało przeglądu opublikowanej literatury w celu zidentyfikowania dowodów na to, że szczepionki przeciw COVID-19 mogą pogorszyć przebieg choroby po ekspozycji na prowokację lub krążącego wirusa. Autorzy przeanalizowali protokoły badań klinicznych nad szczepionkami COVID-19, aby ustalić, czy ryzyko zostało odpowiednio ujawnione uczestnikom.

Badanie wykazało, że szczepionki zaprojektowane w celu wytworzenia przeciwciał neutralizujących przeciwko COVID-19 mogą powodować u ich odbiorców cięższe choroby niż gdyby nie byli zaszczepieni. Zwracając uwagę na fakt, że szczepionki opracowane wcześniej dla innych chorób wywoływanych przez koronawirusy, takich jak zespół ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej ( SARS ), nie zostały zatwierdzone, autorzy opisują, jak dane sugerują, że obecne szczepionki mogą pogarszać stan pacjentów z COVID-19 poprzez zjawisko znane jako “wzmocnienie zależne od przeciwciał”Dzieje się tak, gdy przeciwciała generowane podczas odpowiedzi immunologicznej nieoczekiwanie i paradoksalnie zwiększają wnikanie wirusa do komórek, a w niektórych przypadkach także jego replikację. Autorzy badania opisują to jako „poważny problem mechanistyczny”.

Badanie potwierdza, że ​​istnieją mocne dowody na to, że “wzmocnienie zależne od przeciwciał”  stanowi  „praktyczne i nieodparte ryzyko dla pacjentów zaszczepionych przeciw COVID-19″ oraz że ryzyko to jest “ukryte” w protokołach badań klinicznych i formularzach zgody uczestników. W rezultacie, jak wyjaśniają autorzy badania, jest mało prawdopodobne, aby pacjenci rozumieli ryzyko związane z przyjęciem takich szczepionek, co oznacza, że nie można powiedzieć, iż uzyskano prawdziwie świadomą zgodę.

Historia nauki zbudowana jest na głosach sprzeciwu

Szkoda, że badanie to zostało praktycznie zignorowane przez media głównego nurtu. Wydaje się, że w obliczu globalnych wysiłków zmierzających do zaszczepienia całej ludzkiej populacji, w tym dzieci, głosy kwestionujące bezpieczeństwo stosowanych szczepionek są skutecznie uciszane. Jedyną dopuszczalną obecnie analizą jest stwierdzenie, że obecne szczepionki COVID-19 są “udowodnione” jako bezpieczne i stanowią “jedyne” rozwiązanie pandemii. Najwyraźniej jednak każda naukowa ortodoksja, której przetrwanie zależy od cenzury, będzie ostatecznie skazana na porażkę.

Wraz ze wzrostem świadomości społecznej dotyczącej roli witaminy C i innych mikroelementów  we wzmacnianiu odporności i blokowaniu interakcji pomiędzy miejscem wiązania “kolca” koronawirusa a jego komórkowymi “drzwiami wejściowymi” do ludzkich komórek, biznes farmaceutyczny z opatentowanymi szczepionkami i lekami będzie coraz bardziej zagrożony.

W związku z tym Norweska Agencja Leków powołała ostatnio grupę ekspertów w celu zbadania 102 zgonów wśród osób starszych po szczepieniu przeciwko COVID-19. Wiele z tych zgonów jest  podobno  związanych ze stosowaniem szczepionki firmy Pfizer opartej na mRNA. Ponadto Dania, Islandia i Norwegia zawiesiły stosowanie szczepionki AstraZeneca przeciw COVID-19 po doniesieniach o ciężkich zakrzepach krwi u niektórych osób, które ją otrzymały. Biorąc pod uwagę pośpiech, z jakim opracowano i zatwierdzono szczepionki przeciw COVID-19, dalszy rozwój sytuacji tego typu zdarzeń wydaje się niemal pewny.

Polecam również artykuł: “Ile osób zmarło po szczepionkach przeciw COVID?

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2021/03/u-s-government-funded-study-concludes-risks-of-covid-19-vaccines-not-being-adequately-disclosed

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x