Menu

Czy szczepionki mRNA przeciw COVID mogą wywołać chorobę prionową?

17 maja, 2021 - Szczepionki
Czy szczepionki mRNA przeciw COVID  mogą wywołać chorobę prionową?

Immunolog dr J. Bart Classen przeanalizował sekwencję RNA szczepionki Pfizer COVID-19, ujawniając sekwencje, które mogą odgrywać rolę w przyszłym rozwoju choroby prionowej i innych schorzeń neurodegeneracyjnych.

Analiza przeprowadzona przez immunologa dr J. Bart Classena sugeruje, że szczepionki COVID-19 mogą zwiększać ryzyko chorób prionowych, w tym choroby Creutzfeldta-Jakoba (CJD) – ludzkiej postaci choroby szalonych krów.  

Chociaż szczepionki COVID-19 mogą powodować ostre działania niepożądane, w tym wstrząs anafilaktyczny, które występują w ciągu kilku minut lub godzin po otrzymaniu szczepionki, innym poważnym problemem są przewlekłe, późno rozwijające się zdarzenia niepożądane, które mogą wystąpić kilka lat po pierwszym zastrzyku.

Jest to szczególnie istotne w przypadku szczepionek, które nie mają przeprowadzonych długoterminowych badań bezpieczeństwa, w tym szczepionek COVID-19, które zostały dopuszczone do użytku w trybie awaryjnym bez żadnych długoterminowych danych oraz – w przypadku szczepionek COVID firmy Pfizer / BioNTech i Moderna – są wykonane przy użyciu technologii informacyjnej RNA lub mRNA, która nigdy nie została zatwierdzona do stosowania u ludzi.

Jak zauważył Classen, „Pojawienie się nowej technologii szczepionek stwarza nowe potencjalne mechanizmy działań niepożądanych szczepionek”. Posłużył się on przykładem pierwszej szczepionki przeciwko polio, która spowodowała polio u tych osób, którzy ją otrzymali. Osoby, które otrzymują obecnie szczepionki mRNA przeciw COVID-19, działają jako obiekty testowe, podczas gdy bezpieczeństwo i ryzyko szczepionek nadal jest oceniane.

Według Classena: „Załączone badanie, jak również dodatkowe potencjalne zagrożenia prowadzą autora do przekonania, że zatwierdzenie regulacyjne szczepionek opartych na RNA dla SARS-CoV-2 było przedwczesne i że szczepionka może spowodować znacznie więcej szkód niż korzyści”.

W jaki sposób szczepionki mRNA przeciw COVID-19 mogą być powiązane z chorobą prionową?

Wielofunkcyjne białko TDP-43 to białko wiążące RNA / DNA, które bierze udział w metabolizmie związanym z RNA. FUS jest również białkiem wiążącym RNA / DNA. Zarówno TDP-43, jak i FUS biorą udział w rozwoju zaburzeń stwardnienia zanikowego bocznego (ALS) i zwyrodnienia czołowo-skroniowego (FTLD), które mogą rozprzestrzeniać się poprzez mechanizm podobny do prionów.

Choroby prionowe są zaburzeniami neurodegeneracyjnymi spowodowanymi nieprawidłowym składaniem, agregacją i rozprzestrzenianiem się patogennego białka prionowego, które jest zdolne do przekształcania zdrowego białka prionowego w formę powodującą chorobę. Domeny podobne do prionów zidentyfikowano zarówno w TDP-43, jak i FUS, które uważa się za niezbędne do agregacji cech chorobowych.

Classen przeanalizował sekwencję RNA szczepionki Pfizer COVID-19, wraz z docelową interakcją białka kolczastego, aby określić jej zdolność do przekształcania TDP-43 i FUS w “ich patologiczne konformacje prionowe“.

Według Classena sekwencja RNA szczepionki „zawiera sekwencje, co do których uważa się, że indukują agregację TDP-43 i FUS w ich konformacji opartej na prionach, która prowadzi do rozwoju powszechnych chorób neurodegeneracyjnych”.

Oprócz sekwencji RNA, białko kolczaste kodowane przez szczepionkę wiąże enzym konwertujący angiotensynę (ACE2), który zawiera cynk. Interakcja ta może zwiększyć wewnątrzkomórkowy poziom cynku, który jak wykazano, wyzwala transformację TDP-43 do jego patologicznej konfiguracji prionu, napisał Classen, dodając:

“Składanie TDP-43 i FUS w ich patologiczne potwierdzenia prionowe powoduje ALS, zwyrodnienie czołowo-skroniowe, chorobę Alzheimera i inne neurologiczne choroby zwyrodnieniowe.”

W artykule „weryfikującym fakty”, który próbuje odrzucić analizę Classena, stwierdzono, że “nie ma doniesień o chorobach związanych z prionami, chorobie Alzheimera lub stwardnieniu zanikowym bocznym (ALS) po szczepieniu COVID-19”.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że szacowany okres inkubacji chorób prionowych wynosi od 5 do 40 lat, nie należy się jeszcze spodziewać żadnych przypadków. Jest o wiele za wcześnie, aby wiedzieć, jaki będzie ostateczny wynik.

Unikalne białko kolczaste – obawy dotyczące broni biologicznej

Sugeruje się, również przez ekspertów od broni biologicznej, że SARS-CoV-2 może być bronią biologiczną. Chociaż nie zostało to ostatecznie udowodnione, jeśli okaże się to prawdą, będzie to miało istotne konsekwencje dla tych, którzy zdecydują się otrzymać szczepionkę mRNA COVID-19.

Dzieje się tak dlatego, że szczepionka wprowadza do komórek nowe białko kolczaste, które może zostać wykorzystane jako receptor przez inny nowy czynnik zakaźny. Classen wyjaśnił:

Jeśli rację mają ci, którzy twierdzą, że COVID-19 jest w rzeczywistości bronią biologiczną, to może zostać uwolniony drugi, potencjalnie bardziej niebezpieczny wirus, który wiąże białko kolczaste znajdujące się w komórkach gospodarza biorców szczepionki”.

Nie wiadomo, jak długo po szczepieniu białko kolczaste pozostanie w komórkach biorcy szczepionki. Zazwyczaj, ze względu na różnorodność genetyczną, czynniki zakaźne nie są w stanie spowodować masowych ofiar, ponieważ ludzie mają różne reakcje na dany wirus, przy czym niektórzy stają się ciężko chorzy, a inni nie mają żadnych objawów. Masowe szczepienia szczepionkami mRNA mogą to zmienić:

„Poprzez umieszczenie identycznego receptora, białka kolczastego, na komórkach wszystkich osób w populacji, zniknie zróżnicowanie genetyczne dla przynajmniej jednego potencjalnego receptora. Każdy w populacji stanie się potencjalnie podatny na wiązanie się z tym samym czynnikiem zakaźnym”.

W tym momencie jest to tylko teoria, ale biorąc pod uwagę jej powagę i możliwość masowych ofiar, a także możliwość zwiększonego ryzyka choroby prionowej w przyszłości – co może być bardzo trudne do prześledzenia w odniesieniu do szczepień, warto się dobrze zastanowić czy się zaszczepić, czy nie.

Polecam również artykuł: “Były wiceprezes firmy Pfizer: „Wasz rząd was okłamuje i może doprowadzić do waszej śmierci”.

Źródło: https://www.greenmedinfo.com/blog/could-covid-mrna-vaccines-cause-prion-disease

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x