Menu

Ponad jedna trzecia niemowląt ma niedobór witaminy D

15 maja, 2021 - Ciąża, Zdrowie dzieci
Ponad jedna trzecia niemowląt ma niedobór witaminy D

Norwescy naukowcy sprawdzając poziomy witaminy D u kobiet w okresie ciąży i ich dzieci do sześciu miesięcy po urodzeniu stwierdzili, że ponad 30 procent niemowląt miała nieodpowiedni poziom tej witaminy.” [Source: nutraingredients.com]

Dla każdej kobiety, która spodziewa się dziecka, albo planuje zajść w ciążę, niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego spożycia wszystkich niezbędnych mikroelementów. Początkowe dni i tygodnie ciąży, kiedy kobieta niekoniecznie musi być świadoma, że jest w ciąży, są szczególnie istotne dla rozwoju płodu. Niedostateczne odżywianie w każdej fazie ciąży wpływa na układ narządów, wagę urodzeniową, a nawet przeżycie dziecka. Jest to ważne, ponieważ sposób, w jaki narządy rozwijają się w czasie ciąży, może decydować o tym, jak będzie przebiegał ich rozwój po urodzeniu dziecka.

Ostatnie badania pokazują, że wiele kobiet nie otrzymuje odpowiedniego odżywiania ani w okresie ciąży, ani w okresie przedporodowym. Istnieje coraz większe uznanie dla znaczenia witaminy D. Z badań wykazujących niedobór tego składnika odżywczego w czasie ciąży wynika, że istnieje zwiększone ryzyko poronienia i podwyższone ryzyko rozwoju ADHD dziecka. Niedobór witaminy D w okresie ciąży może również powodować zaburzenia rozwoju poznawczego i fizycznego u noworodków, jak również zwiększyć ryzyko cukrzycy u matki w przyszłości.

Aby dowiedzieć się więcej na temat znaczenia mikroelementów w czasie ciąży, przeczytaj część pierwszą i drugą specjalnego artykułu na temat ciąży.

Polecam również artykuł. “Codzienna suplementacja kwasu foliowego zmniejsza ryzyko cukrzycy ciążowej.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2020/09/over-a-third-of-infants-have-inadequate-vitamin-d-levels-at-three-months-study-finds

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x