Menu

Robert F. Kennedy Jr. ostrzegł FDA o niebezpiecznym składniku szczepionki Pfizer przeciw COVID

23 grudnia, 2020 - Koronawirus, Szczepionki
Robert F. Kennedy Jr. ostrzegł FDA o niebezpiecznym składniku szczepionki Pfizer przeciw COVID

Dochodzenie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii zidentyfikowało glikol polietylenowy (PEG) jako prawdopodobną przyczynę, przez którą dwie osoby doznały wstrząsu anafilaktycznego po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID firmy Pfizer. We wrześniu przewodniczący Ochrony Zdrowia Dzieci – Robert F. Kennedy Jr. ostrzegł FDA, że glikol polietylenowy znajdujący się w szczepionkach przeciw COVID może prowadzić do ciężkich reakcji alergicznych.

2 grudnia Brytyjska Agencja Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) jako pierwsza na świecie zatwierdziła  szczepionkę przeciw COVID-19 opracowaną przez niemieckie firmy BioNTech i Pfizer .

Kampania masowych szczepień rozpoczęła się 8 grudnia. W ciągu 24 godzin od rozpoczęcia tej kampanii, Brytyjska Agencja Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) potwierdziła dwa przypadki zgłoszenia wstrząsu anafilaktycznego i jeden raport o możliwej reakcji alergicznej.

Reuters poinformował, że dochodzenie w sprawie reakcji anafilaktycznych przeprowadzone przez MHRA zidentyfikowało glikol polietylenowy jako prawdopodobnego winowajcę.

Paul Turner z Imperial College w Londynie, ekspert w dziedzinie alergii i immunologii, który doradzał MHRA w sprawie poprawionych wytycznych, powiedział: „Składniki takie jak glikol polietylenowy, które naszym zdaniem mogą być odpowiedzialne za reakcje, nie są związane z substancjami, które mogą powodować alergię pokarmową. Nie powinny być również zagrożone osoby ze stwierdzoną alergią tylko na jeden lek.”

Zgłoszono również, że PEG, który pomaga ustabilizować zastrzyk,  nie występuje w innych typach szczepionek.

Oświadczenie Turnera, że ​​„glikol polietylenowy nie występuje w innych typach szczepionek” oraz że osoby z alergią na „tylko jeden lek nie powinny być zagrożone” są nieudaną próbą dostarczenia fałszywych zapewnień i są ewidentnie nieprawdziwe.

Szczepionki Moderna, Pfizer / BioNTech i Arcturus Therapeutics przeciw COVID wykorzystują nigdy wcześniej nie zatwierdzoną technologię RNA (mRNA), podejście eksperymentalne zaprojektowane w celu przekształcenia komórek organizmu w fabryki produkujące białka wirusów. Technologia ta obejmuje wykorzystanie nanocząstek lipidowych (LNP), które  otaczają  mRNA, aby chronić je przed degradacją i promować wychwyt komórkowy.

Formuły LNP w trzech szczepionkach z mRNA przeciw COVID-19 są „PEGylowane”, co oznacza, że ​​nanocząsteczki szczepionki są pokryte syntetycznym, niebiodegradowalnym i coraz bardziej kontrowersyjnym glikolem polietylenowym.

Szczepionki mRNA przeciw COVID nie są jedynym nośnikiem zaangażowania glikolu polietylenowego w produkcję szczepionek. Naukowcy z niemieckiego Instytutu Maxa Plancka donoszą o opracowaniu procesu produkcji szczepionki przeciwko COVID-19 z wysoką wydajnością oczyszczania cząstek wirusa. Proces polega na  dodaniu glikolu polietylenowego  do cieczy zawierającej wirusy i przepuszczeniu cieczy przez membrany.

25 września Robert F. Kennedy, Jr., prezes i główny radca prawny Ochrony Zdrowia Dzieci (CHD),  powiadomił  Stevena Hahna, dyrektora Agencji Żywności i Leków (FDA), dr Petera Marksa dyrektora Centrum Oceny i Badań Biologicznych oraz Anthony’ego Fauciego, dyrektora Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, o poważnym i potencjalnie zagrażającym życiu potencjale anafilaktycznym glikolu polietylenowym.

Dnia 2 grudnia Ochrona Zdrowia Dzieci (CHD) otrzymała następującą odpowiedź od FDA, ale nie otrzymała jeszcze odpowiedzi od Fauciego.

We wcześniejszych kontaktach z naukowcami firmy Moderna w sprawie kontrowersyjnego zastosowania glikolu polietylenowego w szczepionce przeciwko COVID-19, ze względu na możliwość wystąpienia groźnego dla życia wstrząsu anafilaktycznego i potrzebę przeprowadzenia wstępnych badań przesiewowych na obecność przeciwciał IgG i IgM przeciwko glikolowi polietylenowemu przed podaniem szczepionki, podkreślali oni, że istnienie przeciwciał jest czysto hipotetyczne i nie budzi większych obaw:

“Wstępne badania przesiewowe populacji oparte na hipotetycznych biomarkerach, takich jak przeciwciał IgG i IgM przeciwko glikolowi polietylenowemu, nie są obecnie strategią stosowaną w naszych badaniach klinicznych.”

Biorąc pod uwagę niedawne dowody wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego u biorców szczepionek mRNA firmy Pfizer, zastanawiające jest, czy FDA i producenci szczepionek ponownie rozważą teraz swoje stanowisko.

Obszerny  przegląd  terapii glikolem polietylenowym ( PEG ), opublikowany w 2013 roku, udokumentował niekorzystne skutki PEGylacji i zakwestionował mądrość stojącą za dalszym stosowaniem glikolu polietylenowego w opracowywaniu leków. Autorzy doszli do wniosku, że „gromadzące się dowody dokumentujące szkodliwy wpływ glikolu polietylenowego, który występuje w lekach sprawia, że konieczne jest, aby naukowcy w tej dziedzinie zerwali swoją zależność od PEGylacji”.

Stwierdzenie Turnera, że ​​„osoby ze stwierdzoną alergią tylko na jeden lek nie powinny być zagrożone”, również nie jest prawdą.

Badanie z  2018 r. „Natychmiastowa nadwrażliwość na glikole polietylenowe i polisorbaty: częstsze niż rozpoznaliśmy” informuje, że istnieje ponad 1000 produktów, w tym leki na receptę, które zawierają glikol polietylenowy.

Decyzja o zezwoleniu na otrzymywanie szczepionek wykorzystujących w produkcji glikol polietylenowy, przez osoby z innymi alergiami na leki, jest bardzo ryzykowną propozycją – szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że firma Pfizer stwierdziła, że  osoby z historią ciężkich niepożądanych reakcji alergicznych na szczepionki zostały wykluczone z dalszych prób.

Nie mamy pojęcia, jaka będzie częstość występowania alergii lub reakcji anafilaktycznych, gdy firma Pfizer rozpocznie globalną dystrybucję szczepionki bez takich wykluczeń.

W badaniu przeprowadzonym w 2016 r.  stwierdzono wykrywalne i niekiedy wysokie poziomy przeciwciał IgG i IgM przeciwko glikolowi polietylenowemu w około 72% współczesnych próbek ludzkich  i około 56% próbek historycznych od lat 70-tych do 90-tych. Zwiększona ekspozycja populacji na produkty zawierające glikol polietylenowy od lat 90-tych XX wieku sprawia, że ​​naturalne jest założenie, że przeciwciała IgG i IgM przeciwko glikolowi polietylenowemu będą nadal rozpowszechnione.

Ponieważ nastąpi zatwierdzenie szczepionek z PEGylowanym mRNA przeciwko COVID-19, wzrost narażenia na wstrzykiwane produkty zawierające glikol polietylenowy będzie bezprecedensowy i potencjalnie katastrofalny.

Podczas gdy czterech na pięciu lekarzy regularnie przepisuje leki PEGylowane, tylko  jeden na pięciu  zdaje sobie sprawę z możliwości wystąpienia odpowiedzi immunologicznej przeciwko glikolowi polietylenowemu. I tylko jedna trzecia lekarzy wie, że glikol polietylenowy występuje w lekach, które przepisują.

Naukowiec z Uniwersytetu Vanderbilta zgadza się, że istnieje powszechny brak świadomości o nadwrażliwości na glikol polietylenowy, tym bardziej, że objawia się ona regularnie. Chociaż zaleca się „przed podaniem środków leczniczych zawierających glikol polietylenowy” wykonanie badania przesiewowego pacjentów pod kątem poziomów przeciwciał, takie testy są obecnie dostępne tylko w warunkach badawczych.

Fakt, że FDA zrzekła się odpowiedzialności za zapewnianie bezpieczeństwa szczepionek przeciw COVID oznacza, że sami musimy przestudiować publikacje naukowe i rozważać korzyści i zagrożenia związane ze wszystkimi lekami i szczepionkami.

Ochrona Zdrowia Dzieci (CHD) zapewniła, że nadal będzie monitorować tę ważną kwestię bezpieczeństwa, starając się dobrze informować społeczeństwo o nauce i polityce dotyczącej opracowywania szczepionek przeciw COVID-19.

Polecam również artykuł: “Próba szczepionki Pfizer przeciw COVID sygnałem ostrzegawczym, zwłaszcza dla osób starszych.”

Źródło: https://www.greenmedinfo.com/blog/rfk-jr-warned-fda-three-months-ago-about-ingredient-pfizer-covid-vaccine

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązu
je!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x