Menu

Wprowadzane paszporty szczepień to segregacja społeczna

23 kwietnia, 2021 - Ograniczanie wolności
Wprowadzane paszporty szczepień to segregacja społeczna

Wyobraźcie sobie, że odmawia wam się dostępu do społeczności, w której mieszkacie lub nie możecie odwiedzać tamtejszych firm, ponieważ nie macie odpowiednich zaświadczeń cyfrowych potwierdzających, że otrzymaliście szczepionkę przeciw COVID-19. Właśnie to dzieje się obecnie w różnych częściach świata i w naszym kraju.

Rządy na całym świecie wprowadzają paszporty szczepień, czyli świadectwa potwierdzające szczepienia przeciwko COVID. Modele różnią się w zależności od kraju, ale cel jest ten sam – zapewnienie podstawowych przywilejów i potrzeb życiowych tylko osobom zaszczepionym. Na przykład możliwość pracy i podróżowania, otrzymywania świadczeń rządowych, takich jak pomoc w zakupie żywności lub czynszu, czy też uczęszczania na koncerty i imprezy sportowe.

Paszporty szczepień są już stosowane w krajach takich jak Izrael, gdzie rządowi udało się bardzo szybko stworzyć obywatelstwo drugiej kategorii dzięki uprawnieniom, które przysługują tylko tym, którzy zostali zaszczepieni. Niektórzy nazwali to “prawdziwym medycznym apartheidem”, który uniemożliwia zdrowym, praworządnym obywatelom uczestniczenie w życiu społecznym, jeśli nie zdecydują się na przyjęcie eksperymentalnej szczepionki przeciw COVID-19.

Według ostatniego raportu Washington Post, w Stanach Zjednoczonych realizowanych jest prawie 20 inicjatyw dotyczących paszportów szczepień. W Nowym Jorku pilotażowy program Excelsior wykorzystywany jest do sprawdzania, czy dana osoba ma wstęp na imprezy sportowe ligi zawodowej. W Los Angeles, aby móc uczęszczać do szkoły, uczniowie muszą korzystać z aplikacji Daily Pass, która śledzi ich codzienne objawy zdrowotne, a także planuje i śledzi testy na COVID oraz szczepienia.

Chociaż przedstawiciele rządu federalnego twierdzą, że nie będą wydawać paszportów szczepień, mogą one zostać łatwo zaadoptowane przez różne stany w całym kraju, jak również przez firmy w sektorze prywatnym. To zapoczątkuje nową formę zinstytucjonalizowanej segregacji i naród “tych, którzy mają i nie mają” – tych, którzy są uważani za “czystych i zdrowych” i tych, którzy uważani są za “brudnych i chorych”.

Paszporty szczepień stanowią ogromne zagrożenie dla naszej demokracji, a także dla naszych podstawowych praw człowieka, praw konstytucyjnych, praw do prywatności i prawa do świadomej zgody. 

Musisz już dziś przeciwstawić się przymusowi szczepień i segregacji społecznej!

Polecam również artykuł: “Były wiceprezes firmy Pfizer: „Wasz rząd was okłamuje i może doprowadzić do waszej śmierci”.

Źródło: https://www.greenmedinfo.com/blog/health-passports-are-here-oppose-them-now

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje
!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x