Menu

Europejskie plany “paszportów szczepień” gotowe były na 20 miesięcy przed wybuchem pandemii. Przypadek?

1 maja, 2021 - Paszporty szczepień
Europejskie plany “paszportów szczepień” gotowe były na 20 miesięcy przed wybuchem pandemii. Przypadek?

Kiedy świat obiegła informacja, że w przyszłości do wszystkich podróży międzynarodowych wymagane będą tzw. paszporty szczepień, a w wielu krajach nawet do wstępu do sklepów, restauracji, barów, siłowni, hoteli, teatrów, na koncerty i imprezy sportowe, można odnieść wrażenie, że jest to spowodowane bezpośrednim skutkiem pandemii koronawirusa. Jednak w Europie, w której znajduje się 8 z 10 największych krajów eksportujących leki, plany wprowadzenia paszportów szczepionkowych rozpoczęły się co najmniej 20 miesięcy przed wybuchem epidemii COVID-19. Najwyraźniej pandemia dostarczyła europejskim politykom “pretekstu”, którego potrzebowali, aby wprowadzić ten pomysł w życie.

„Komisja Europejska” – organ wykonawczy Europy – po raz pierwszy opublikowała propozycję paszportów szczepień w dniu 26 kwietnia 2018 r. Dokument dotyczący „Wzmocnionej współpracy przeciwko chorobom, którym można zapobiegać poprzez szczepienia”, został zignorowany przez główne media.

Dokument mapy drogowej wydany na początku 2019 r. określił następnie konkretne plany wdrożenia propozycji Komisji Europejskiej. Podstawowym działaniem wymienionym w mapie drogowej było “zbadanie wykonalności opracowania wspólnej karty/paszportu szczepień” dla obywateli Europy, która będzie “kompatybilna z elektronicznymi systemami informacji o szczepieniach i uznawana do stosowania ponad granicami.” Plan zakładał, że propozycja legislacyjna zostanie wydana w Europie do 2022 roku.

Co ciekawe, w mapie drogowej użyto kilku terminów które, choć przed pandemią były stosowane stosunkowo rzadko w większości krajów, od tamtej pory w mediach głównego nurtu są na porządku dziennym. Być może najbardziej znaczącym z nich jest “niezdecydowanie w kwestii szczepionek”. Wspieranie krajów europejskich w “przeciwdziałaniu wahaniom dotyczącym szczepień” jest wymienione w dokumencie jako jeden z kluczowych punktów działania.

W mapie drogowej jest również mowa o możliwości wystąpienia pandemii i “niespodziewanych ognisk chorób”. Zaskakujące jest szczególne odniesienie do wspierania “innowacyjnych szczepionek, w tym przeciwko pojawiającym się zagrożeniom dla zdrowia”. Stwierdzając, że “przemysł produkujący szczepionki” ma “kluczową rolę” w osiągnięciu celów opisanych w dokumencie. Mapa drogowa wymienia “poprawę zdolności produkcyjnych UE” i gromadzenie zapasów szczepionek jako kolejne punkty działania, które należy rozważyć. W kierunku wzmocnienia “istniejących partnerstw” i “współpracy z międzynarodowymi podmiotami i inicjatywami”, mapa drogowa odnosi się również do globalnego spotkania na szczycie w sprawie szczepień, które odbyło się we wrześniu 2019 r. Dokładna analiza uczestników i tematyki tego spotkania jest odkrywcza.

Światowy szczyt szczepień 2019

Dnia 12 września 2019 roku odbył się w Brukseli “Globalny szczyt szczepień”, który został przemilczany przez większość mediów głównego nurtu. Spotkanie zorganizowane przez Komisję Europejską we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia, odbyło się zaledwie 3 miesiące przed rozpoczęciem epidemii koronawirusa. Co istotne, miało to miejsce zaledwie 36 dni przed niesławnym obecnie ćwiczeniem symulacyjnym wybuchu epidemii koronawirusa, wspieranym przez Fundację Billa i Melindy Gatesów, Światowe Forum Ekonomiczne i Szkoła Zdrowia Publicznego im. Johnsa Hopkinsa Bloomberga, które odbyło się dnia 18 października 2019 r.

Wśród uczestników szczytu szczepień, które odbyło się wyłącznie na zaproszenie, znaleźli się przywódcy polityczni, przedstawiciele wysokiego szczebla z Organizacji Narodów Zjednoczonych i innych organizacji międzynarodowych, ministerstw zdrowia, czołowych przedstawicieli środowisk akademickich, naukowców i pracowników służby zdrowia, sektora prywatnego oraz organizacji pozarządowych.

Szczyt zorganizowany został wokół trzech okrągłych stołów zatytułowanych „W szczepionkach, którym ufamy”, „Magia nauki” i „Szczepionki chroniące wszystkich i wszędzie”. Członkami panelu byli: Nanette Cocero, globalny prezes firmy Pfizer; dr Seth Berkley, dyrektor generalny GAVI, Global Vaccine Alliance – organizacji, która otrzymała ogromne fundusze od Fundacji Billa i Melindy Gatesów; oraz Joe Cerrell, dyrektor zarządzający ds. polityki globalnej w Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Planowanie pandemii było wyraźnie widoczne na tym spotkaniu na szczycie. Wśród kluczowych dokumentów rozdanych uczestnikom znalazły się raporty na temat „Planowania gotowości na wypadek pandemii grypy”, „Ćwiczeń Unii Europejskiej w zakresie pandemii grypy”, „Planowania gotowości na wypadek pandemii ptasiej grypy i grypy”, „Planowania gotowości i reagowania na wypadek pandemii grypy”, ” W kierunku wystarczającej ilości szczepionek przeciwko pandemii grypy w UE”oraz Partnerstwa publiczno-prywatnego w zakresie europejskich szczepionek przeciwko pandemii grypy”. We wszystkich tych dokumentach wielokrotnie podkreślano cel wzmocnienia współpracy z przemysłem farmaceutycznym, jak również przesłanie, że globalna pandemia jest obecnie nieunikniona.

Paszporty szczepień: kto naprawdę skorzysta?

Kto tak naprawdę skorzysta na paszportach szczepień? Z pewnością nie zwykli ludzie, dla których dzielenie się kartą zdrowia i innymi danymi osobowymi może wkrótce stać się obowiązkowe tylko po to, by móc uczestniczyć w życiu społecznym. Głównym beneficjentem będzie natomiast międzynarodowy przemysł farmaceutyczny. Przewiduje się, że globalna sprzedaż leków i szczepionek osiągnie w tym roku wartość 1,5 biliona dolarów, dlatego firmy farmaceutyczne i ich inwestorzy ślinią się na myśl o wprowadzeniu obowiązku posiadania paszportów szczepień na całym świecie.

Przewiduje się, że łączna wartość rynku szczepionek przeciw COVID-19 wyniesie 100 miliardów dolarów ze sprzedaży i 40 miliardów dolarów zysku po opodatkowaniu. Coroczne szczepienia przeciwko mutacjom koronawirusa mogłyby jeszcze bardziej podnieść te liczby. Jeśli nie przeciwstawimy się paszportom szczepień, producenci leków i szczepionek mogą zmusić świat do długoterminowej zależności gospodarczej i politycznej. Dlatego naszym pilnym celem musi być zastąpienie napędzanego chciwością farmaceutycznego „biznesu związanego z chorobami” systemem opieki zdrowotnej opartym na prawdziwie profilaktycznych podejściach. Nie do pomyślenia jest zaakceptowanie alternatywy dla tego rozwiązania, jaką proponuje przemysł farmaceutyczny.

Polecam również artykuł: “Wprowadzane paszporty szczepień to segregacja społeczna.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2021/04/european-plans-for-vaccine-passports-were-in-place-20-months-prior-to-the-pandemic-coincidence

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje
!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
John
John
1 rok temu

Żadnych komentarzy, czy ktoś to czyta, czy może wszyscy maja na to wyj….ne

Doepffer
Doepffer
11 miesięcy temu
Reply to  John

kto tu w ogóle trafił, nie znajdzie niczego nowego. wszyscy* wiemy o co chodzi, ale ludzie z ilorazem powyżej setki to obecnie promil – i nie mamy dostępu do broni palnej żeby się przed tymi śmieciami bronić ;/

2
0
Would love your thoughts, please comment.x