Menu

Dzisiejszy świat wymaga nowego podejścia do detoksykacji

1 kwietnia, 2021 - Detoksykacja, Żółć
Dzisiejszy świat wymaga nowego podejścia do detoksykacji

Toksyczność odgrywa ogromną rolę we współczesnych gwałtownie wzrastających wskaźnikach autoimmunizacji, chorób neurodegeneracyjnych i otyłości. Ekspozycja organizmu na przemysłowe chemikalia, metale ciężkie i inne toksyny, oprócz raka i innych poważnych chorób, wiąże się również z chorobami autoimmunologicznymi. Zapalenie tarczycy Hashimoto jest najlepszym przykładem, stanowiącym do 90 procent przypadków niedoczynności tarczycy. W latach 2013-2015 u 54 milionów Amerykanów – prawie jednej czwartej populacji – zdiagnozowano jakąś formę zapalenia stawów, dny moczanowej, tocznia lub fibromialgii. Ponad jedna trzecia Amerykanów jest otyła, a zachorowalność na cukrzycę typu 2 jest ogromna.

Możemy odtruć naszą wątrobę i krew oraz nasz przewód pokarmowy, ale nie uzyskamy zdrowia, dopóki nie oczyścimy i nie odbudujemy naszych komórek. Jeśli Twoje komórki są toksyczne, żadna dieta na świecie nie zadziała.

Niebezpieczeństwa czają się wszędzie

Woda z kranu może zatruwać tarczycę. Przyjmowanie fluoru blokuje receptory jodu w tarczycy, co ogranicza produkcję hormonów tarczycy w organizmie. Twoja tarczyca używa fluoru do wytworzenia „fałszywego hormonu”, który wywołuje zmęczenie, depresję, przyrost masy ciała, a nawet wypadanie włosów. Co gorsza, ten szarlatański hormon udaje hormon tarczycy w badaniach krwi, co sprawia, że ​​jego niedobory są prawie niemożliwe do wykrycia.

Jest jeszcze glifosat. Glifosat jest głównym związkiem chemicznym w znajdującym się w Roundupie i jest niezwykle szkodliwy dla organizmu. Oprócz tego, że jest rakotwórczy, jest substancją zaburzającą funkcjonowanie układu hormonalnego i wiąże się z metalami, takimi jak rtęć i aluminium, i przenosi je bezpośrednio do mózgu.

Substancje chemiczne zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego zamykają tarczycę i nakłaniają organizm do gromadzenia nadmiaru tłuszczu. Substancje zaburzające gospodarkę hormonalną są w tym tak dobre, że zyskały przydomek „obesogeny”. Zwiększona ilość tkanki tłuszczowej oznacza, że ​​można przechowywać więcej toksyn – ale kosztem zdrowia. Glifosat sprawia, że ​​inne chemikalia są jeszcze bardziej toksyczne, blokując określone szlaki enzymatyczne w wątrobie, które odtruwają szkodliwe związki. Te zablokowane szlaki również uniemożliwiają wątrobie przekształcanie witaminy D w jej aktywną postać, przyczyniając się w ten sposób do niedoboru witaminy D.

Glifosat to tylko jeden z substancji zaburzających gospodarkę hormonalną – każdego dnia jesteśmy narażeni na wiele innych. Nauka wykazała, że ​​zmiany immunologiczno-neuroendokrynologiczne, takie jak te powodowane przez substancje zaburzające gospodarkę hormonalną, poprzedzają wystąpienie choroby autoimmunologicznej. Twój telefon komórkowy, komputer i inne technologie mogą potęgować problem.

Wiele współczesnych chorób zostało naukowo powiązanych z zaburzeniami fizjologicznymi powodowanymi przez pola elektromagnetyczne (EMF). Pola te powodują utratę jonów wapnia przez błony komórkowe, co prowadzi do nieprawidłowego działania neuroprzekaźników i zakłóceń w komunikacji hormonalnej. Pola elektromagnetyczne wytwarzają stres oksydacyjny i uszkadzają DNA, co zwiększa produkcję hormonów stresu, kortyzolu i adrenaliny. Wysoki poziom kortyzolu prowadzi do podwyższenia poziomu cukru we krwi i insuliny oraz zwiększenia tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej.

Gorzka prawda o detoksie

Najlepsza dieta na świecie nic nie da, jeśli nie będzie można wchłonąć pożywienia. Jeśli Twoje ciało nie jest w stanie przetwarzać tłuszczów, po prostu nie otrzymasz tych wspaniałych korzyści z tłuszczy, wzmacniających odporność, chroniących błonę i dostarczających paliwa.

W obliczu tych wszystkich toksycznych ataków potrzebujesz tajnej broni – zdrowy przepływ żółci. Choroba pęcherzyka żółciowego często jest objawem poważniejszego problemu: przekrwienia żółci. Dlaczego żółć jest tak ważna? To kluczowy środek odtruwający – i prawie nikt o tym nie mówi!

Żółć wiąże sięz toksynami i usuwa je poprzez jelita – metale ciężkie, leki, nadmiar hormonów, chemikalia, środki konserwujące żywność, pestycydy i inne. Żółć wypłukuje toksyny, które gromadzi twoja wątroba. Alarmująca liczba osób ma problemy z żółcią i woreczkiem żółciowym, ale są tego całkowicie nieświadomi.

Jedno z fińskich badań wykazało, że niedoczynność tarczycy jest siedmiokrotnie bardziej prawdopodobna u osób ze zmniejszonym przepływem żółci.

Nic dziwnego, że spowolniony przepływ żółci i gromadzenie się tkanki tłuszczowej w organizmie, idą w parze z problemami zdrowotnymi. Jeśli Twoja żółć jest gęsta i swobodnie nie przepływa, cały toksyczny szlam pozostaje w Twoim organizmie, a nadmiar toksyn zatrzymuje się w komórkach tłuszczowych. Będziesz ich mieć pod dostatkiem ponieważ bez odpowiedniej ilości żółci Twój przewód pokarmowy nie może prawidłowo rozłożyć tłuszczów na mniejsze cząstki. Więc Twój organizm nie ma innego wyjścia, jak tylko je przechowywać.

Jeśli usunięto ci woreczek żółciowy, jesteś bardziej narażony na przyrost masy ciała i niedobory żywieniowe, a także toksyczne przeciążenie. Liczba toksyn, które możesz wyeliminować, zależy bezpośrednio od ilości żółci, jaką organizm może wytwarzać każdego dnia.

Bez woreczka żółciowego ryzyko przybierania na wadze znacznie wzrasta, gdy do krwiobiegu przedostają się zbyt duże cząsteczki tłuszczu, a ponieważ nie są one rozkładane do postaci użytkowej, organizm nie ma innej możliwości niż przechowywanie ich w postaci tłuszczu – wraz z toksynami.

Zatkana żółć powiązana jest z całym szeregiem pozornie niezwiązanych ze sobą objawów, w tym dysfunkcji hormonalnej, niedoczynności tarczycy, uderzeń gorąca, zaparć, depresji, migreny, bezsenności, suchej skóry, chronicznego zmęczenia, przerostu drożdży, pasożytów oraz innych problemów zdrowotnych.

Im gorsza jest żółć, tym bardziej toksyczny i mniej odżywiony staje się organizm. Rezultatem jest duże odkładanie się tłuszczu wraz z nagromadzeniem toksyn przechowywanych w tkance tłuszczowej – a to ma poważne konsekwencje zdrowotne. Do czasu, gdy osiągniesz 75-procentowy niedobór żółci, mogą rozwinąć się alergie, czy zapalenie stawów. Gdy Twój organizm osiągnie 90-procentowy niedobór żółci, możesz otrzymać diagnozę nowotworu lub innej równie niszczącącej choroby.

Jak podkręcić metabolizm

Jeśli masz objawy złego trawienia tłuszczów, takie jak nudności, wzdęcia, zaparcia, blade stolce lub jeśli usunięto ci woreczek żółciowy, bardzo ważne jest zwiększyć spożycie pokarmów budujących żółć i poprawiające jej przepływ.

Jeśli straciłeś woreczek żółciowy, nie rozpaczaj – bez niego można być zdrowym. Jednak tego samego nie można powiedzieć o życiu bez zdrowej żółci.

Buraki zawierają betainę, która rozrzedza żółć i pomaga zapobiegać kamieniom żółciowym. Betaina jest również bogatym źródłem kwasu solnego, który ma kluczowe znaczenie dla trawienia i wyzwala w woreczku żółciowym uwalnianie żółci. Burak chroni wątrobę przed toksycznością chemiczną.

Karczochy są wspaniałym pokarmem wytwarzającym żółć i środkiem chroniącym wątrobę. Mogą podnieść poziom glutationu nawet o 50 procent.

Gorzkie pokarmy powodują, że trzustka wydziela enzymy trawienne, a woreczek żółciowy – żółć. Wspaniałe korzyści oferują gorzkie warzywa, takie jak rukola, cykoria, mniszek lekarski i cykoria radicchio, podobnie jak chrzan, który posiada również właściwości przeciwnowotworowe.

Cholina jest niezbędnym składnikiem odżywczym, który działa jak emulgator, wspomaga trawienie tłuszczów, redukuje cellulit, udrażnia wątrobę, poprawia funkcjonowanie nerwów oraz buduje hormony. Dziewięćdziesiąt procent z nas ma niedobór choliny.

Lecytyna jest jednym z głównych emulgatorów żółci, zawierającym znaczną ilość choliny. Lecytyna rozkłada tłuszcze, czyniąc je bardziej strawnymi. Lecytyna pomaga również utrzymać niski poziom homocysteiny, zmniejszając w ten sposób ryzyko sercowo-naczyniowe. Lecytyna z nasion soi lub słonecznika bez GMO stanowi świetny suplement wypłukujący tłuszcz.

Ocet jabłkowy (niepasteryzowany) w butelce zawiera kwas jabłkowy, który pomaga organizmowi trawić białka i rozrzedzać żółć. Weź jedną łyżkę surowego octu jabłkowego i rozcieńcz z w szklance wody lub soku. Napój spożywaj rano na czczo – 30 minut przed posiłkiem, lub między posiłkami – co najmniej 2 godziny po posiłku, a 30 minut przed posiłkiem.

Tauryna jest kluczowym składnikiem kwasów żółciowych wytwarzanych w wątrobie. Tauryna pomaga rozrzedzić żółć, wspomaga detoksykację, poprawia lipidy i zmniejsza ryzyko otyłości.

Kapsaicyna rozpali Twój silnik spalający tłuszcz! Występująca w potrawach i przyprawach takich jak pieprz cayenne i kapsaicyna (papryka), stymuluje metabolizm poprzez aktywację brązowego tłuszczu, a także pomaga zoptymalizować poziom cholesterolu i trójglicerydów.

Omega-7 (kwas palmitooleinowy) to niesamowita omega, o której możesz jeszcze nic nie wiedzieć. Omega-7 działa jako „lipokina”: cząsteczka podobna do hormonu, która optymalizuje wykorzystanie i magazynowanie energii w tkankach organizmu przy bardzo niskich jej stężeniach. Omega-7 poprawia poziom glukozy, insuliny i lipidów we krwi. Jest pomocna również w budowie kolagenu! Gdzie ją znajdziesz? Orzechy makadamia, rokitnik zwyczajny i sardele europejskie (gatunek ryby).

Polecam również artyku: “Rewolucyjny protokół wysokiej dawki witaminy D w chorobach autoimmunologicznych.”

Źródła:

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x