Menu

Światowa Organizacja Zdrowia przyznaje, że szczepionki nie zakończą pandemii

6 listopada, 2021 - Szczepionki
Światowa Organizacja Zdrowia przyznaje, że szczepionki nie zakończą pandemii

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przyznała ostatnio, że szczepionki nie wystarczą, aby zakończyć pandemię COVID-19. Rzecznik WHO dr Margaret Harris otwarcie przyznała, przemawiając do Times Radio w Wielkiej Brytanii, że “tak naprawdę musimy podjąć inne działania” i że “szczepionka nas z tego nie wyciągnie“. Jednak realistycznie rzecz biorąc, inne środki proponowane przez Harrisa – unikanie tłumów i noszenie masek – nie są praktycznymi rozwiązaniami długoterminowymi. Ponieważ WHO wyraźnie pozbawiona jest nowych pomysłów i nadal odpowiada przede wszystkim interesariuszom z branży farmaceutycznej, pilna jest potrzeba wdrożenia naukowych alternatyw dla szczepionek COVID-19.

Na pierwszy rzut oka oświadczenie dr Harris, choć nie jest szeroko omawiane w mediach głównego nurtu, wydaje się przedstawiać zmianę stanowiska WHO. W pierwszych miesiącach pandemii globalny organ zdrowia z siedzibą w Genewie wyraźnie dawał do zrozumienia, że szczepionki mogą zakończyć pandemię. W komunikacie prasowym opublikowanym na stronie internetowej WHO w dniu 24 sierpnia 2020 r. wyraźnie o tym powiedziano. Jeszcze 13 czerwca 2021 roku WHO cytowała Henriettę Fore, dyrektor wykonawczą UNICEF-u, Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci, która stwierdziła, że “dostęp do szczepionek COVID-19 stanowi dla nas wszystkich najczystszą drogę wyjścia z tej pandemii”.

W każdym prawdziwie niezależnym światowym organie ochrony zdrowia, rozsądną reakcją polityczną na uświadomienie sobie, że szczepionki przeciwko COVID-19 nie mogą zakończyć pandemii, byłoby dążenie do wdrożenia nowych alternatyw, opartych na podstawach naukowych. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Republika Federalna Niemiec – największy na świecie eksporter farmaceutyków – jest największym podmiotem finansującym budżet programowy WHO na lata 2020-2021, a Fundacja Billa i Melindy Gatesów jest drugim co do wielkości fundatorem, jasne jest, że niewiele się zmieni.

Zamiast tego, jak donosi Reuters w dniu 24 czerwca 2021 r., WHO przewiduje obecnie coroczne tzw. szczepienia przypominające dla osób najbardziej narażonych, przy czym ogólna populacja ma być ponownie szczepiona co dwa lata. Według wewnętrznego dokumentu WHO, z którym zapoznał się Reuters, Światowa Organizacja Zdrowia spodziewa się, że nadal będą pojawiać się nowe warianty koronawirusów i że “szczepionki będą regularnie aktualizowane, aby sprostać tym zagrożeniom”.

Każda globalna polityka zdrowotna, która opiera się na niekończącej się produkcji i dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19, będzie z pewnością korzystna finansowo dla przemysłu farmaceutycznego. Przewiduje się, że całkowita globalna sprzedaż szczepionek przeciw COVID-19 osiągnie w tym roku nawet 190 miliardów dolarów. Oczekuje się, że w przyszłym roku Pfizer i Moderna zdominują rynek, generując ponad 93 miliardy dolarów ze sprzedaży szczepionek mRNA. Mając na uwadze tak ogromne zyski, naiwnością byłoby oczekiwać, że producenci szczepionek będą chcieli, aby pandemia zakończyła się w najbliższym czasie.

Największym zagrożeniem dla sprzedaży szczepionek przeciwko COVID-19 są przełomowe badania opublikowane w  lipcu  i  sierpniu  2020 r. oraz ponownie w  lutym  2021 r. przez naukowców z Instytutu Badawczego Dr Ratha w Kalifornii. Udowadniając, że specyficzne kombinacje mikroskładników odżywczych mogą blokować wnikanie koronawirusa do ludzkich komórek i optymalizować odporność przeciwko niemu, w tym jego wariantom. Badania te stworzyły grunt dla prawdziwie naukowej alternatywy dla szczepionek przeciwko COVID-19.

Biorąc pod uwagę fakt, że mniej niż 60 procent ludzi w Stanach Zjednoczonych sklasyfikowano jako „w pełni zaszczepieni” przeciwko COVID-19, a liczba użytkowników stosujących suplementy diety w tym kraju osiągnęła nowy rekord w ubiegłym roku, wydaje się, że Amerykanie coraz częściej sami decydują o tym jak najlepiej chronić swoje zdrowie. Im więcej ludzi zda sobie sprawę, że nakazy szczepień to znak, że nasze obecne systemy opieki zdrowotnej zawiodły, tym bardziej prawdopodobne będzie, że odwrócą się od metod farmaceutycznych i będą szukać realnych alternatyw.

Polecam również artykuł: “Szokujące nowe badania ujawniają, że “szczepionki” przeciw COVID powodują powstawanie zakrzepów krwi.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2021/10/world-health-organization-admits-vaccines-alone-cannot-end-the-pandemic/

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązu
je!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x