Menu

Z dwunastu badań interwencyjnych wynika, że ​​witamina C działa na COVID

17 stycznia, 2022 - Koronawirus
Z dwunastu badań interwencyjnych wynika, że ​​witamina C działa na COVID

Skoro witamina C działa na COVID, to dlaczego szpitalom nie wolno z niej korzystać?

Wszyscy wiedzą, że witamina C jest ważna dla odporności. Sprzedaż zarówno pomarańczy, jak i suplementów z witaminą C gwałtownie wzrosła podczas pandemii COVID.

Przegląd dwunastu badań, w tym pięciu “złotych standardów” randomizowanych badań kontrolowanych pokazuje, że ta prosta witamina ratuje życie, jeśli jest podawana w odpowiedniej dawce. Witamina C może zapobiec poważnemu zakażeniu wirusem Covid.

Dowody naukowe są jednoznaczne: witamina C przyjmowana w czasie infekcji może zmniejszyć objawy Covida i skrócić czas trwania choroby. Dlaczego więc nie mówi się nam, abyśmy suplementowali się witaminą C?

Przegląd dwunastu badań, w tym pięciu randomizowanych badań kontrolowanych, został opublikowany w czasopiśmie Life [ www.vitaminC4covid.com/12trialreview ] Przegląd został przeprowadzony i sfinansowany przez VitaminC4Covid, konsorcjum ekspertów ds. witaminy C, w tym dr Marcelę Vizcaychipi z Wydziału Lekarskiego w londyńskim Imperial College, profesora nadzwyczajnego Anitrę Carr, która kieruje grupą Żywienia w Medycynie na Uniwersytecie Otago oraz dr Paula Marika, szefa Oddziału Medycyny Płuc i Opieki Krytycznej w Szkole Medycznej we Wschodniej Wirginii.

Badania pokazują, że pacjenci z Covid mają obniżony poziom witaminy C, często do poziomu spotykanego w szkorbucie. U pacjentów z poważnym zapaleniem płuc, niski poziom witaminy C znacznie zwiększa ryzyko rozległych uszkodzeń narządów wewnętrznych oraz śmierci. Potrzebują oni znacznych dawek witaminy C, aby wyzdrowieć i przeżyć.

Dr Vizcaychipi, który kieruje badaniami w zakresie medycyny intensywnej terapii w brytyjskim szpitalu Chelsea & Westminster Hospital, podaje pacjentom z COVID i innym osobom na oddziałach intensywnej terapii, do 6 gramów (6000 mg) witaminy C dożylnie. Dawkowanie zależy od stopnia zaawansowania choroby i ilości potrzebnej do wyrównania niedoboru, na co wskazują wyniki badania moczu na obecność witaminy C.

“Witamina C jest z pewnością jednym z wielu czynników, które przyczyniają się do lepszych wyników i szybkości powrotu do zdrowia. To powinna być standardowa praktyka. Nie mieliśmy żadnych problemów z bezpieczeństwem” mówi dr Vizcaychipi.

W USA grupa lekarzy, członków Frontline Covid Critical Care Alliance (www.flccc.net) zmniejszyła o ponad połowę śmiertelność na swoich oddziałach intensywnej terapii, stosując protokół składający się ze sterydów (metyloprednizolon), witaminy C (kwas askorbinowy), witaminy B1 (tiamina), D i antykoagulantów (heparyna) – strategia znana jako MATH+. Protokół ten został opracowany przez dr Paula Marika, Pierre’a Kory’ego i Josepha Varona, ekspertów w dziedzinie opieki nad pacjentami w stanie krytycznym.

Obecnie dr Marik, dyrektor oddziału intensywnej terapii w Sentara Norfolk General Hospital, ma zakaz stosowania tego bezpiecznego i skutecznego protokołu ratowania życia z powodu fałszywych przesłanek o braku dowodów. Pozwał ich do sądu. “Ta sprawa dotyczy lekarzy, mających możliwość honorowania swojej przysięgi Hipokratesa, podążania za medycyną opartą na dowodach i leczenia naszych pacjentów najlepiej jak potrafimy. Nie chcę patrzeć, jak kolejny pacjent umiera z powodu COVID-19 wiedząc, że nie pozwolono mi podać mu sprawdzonych metod leczenia, które mogły uratować mu życie. “

Z przeglądu 12 badań klinicznych wynika, że ​​„dożylna witamina C może poprawić parametry utlenienia, zmniejszyć markery stanu zapalnego, skrócić liczbę dni pobytu w szpitalu i zmniejszyć śmiertelność, szczególnie u ciężko chorych pacjentów”.

To, co jest niezwykłe w witaminie C, to fakt, że jest ona przeciwutleniaczem, środkiem przeciwwirusowym, a także przeciwzapalnym. Jest to imponujący obrońca typu “trzy w jednym”. W żadnych opublikowanych badaniach klinicznych dotyczących witaminy C u pacjentów z grupy COVID-19 nie odnotowano ani jednego zdarzenia niepożądanego.

Przegląd pokazuje również, że wysokie dawki witaminy C przyjmowane doustnie po zakażeniu, mogą trzymać ludzi z dala od szpitala, ponieważ przyspiesza ich powrót do zdrowia.

Według członków Frontline Covid Critical Care Alliance „Wykazano, że doustne dawki 8 gramów dziennie zwiększają o 70% tempo powrotu do zdrowia po objawowej infekcji. W przypadku bardziej krytycznie chorych pacjentów, badania z zastosowaniem dawek 6-24g dziennie dożylnie wykazały pozytywne korzyści w postaci zwiększenia przeżywalności, a także skrócenia pobytu w szpitalu, poprawy utlenienia lub zmniejszenia stanu zapalnego.”

Potrzeba aż dwudziestu pomarańczy, aby w sumie dostarczyć tylko jeden gram witaminy C, więc te dawki wymagają suplementacji. Przegląd obejmuje kilka badań wykazujących, że “pacjenci z ciężkimi infekcjami dróg oddechowych mają wysoki niedobór witaminy C, a częstość występowania niedoboru rośnie wraz z nasileniem stanu.”

W jednym z badań poziom witaminy C pozwalał przewidzieć, kto przeżyje, a kto nie. Stwierdzono, że poziomy witaminy C w osoczu są bardzo niskie u 70-80% pacjentów z COVID. Oczywiste jest, że do skorygowania poważnego niedoboru witaminy C potrzeba jej kilku gramów, a nie tylko szklanki soku pomarańczowego.

Od ponad roku zespół VitaminC4covid wzywa doradców rządowych do przeprowadzenia odpowiedniego przeglądu dowodów na obecność witaminy C, celu poinformowania opinii publicznej i lekarzy. Wydaje się jednak, że mamy tu do czynienia z podwójnymi standardami. Obietnica dla tych, którzy opowiadają się za terapią niefarmakologiczną, taką jak witaminy, brzmiała: „Zdobądź dowody, a będziemy traktować je jak każdy inny lek”. Dowody są teraz niepodważalne. Można się zastanawiać, dlaczego ludziom nie mówi się, aby przyjmowali duże dawki witaminy C po zakażeniu? I dlaczego szpitale nie sprawdzają poziomu witaminy C i nie podejmują odpowiednich działań? Witamina C jest bezpieczna, niedroga, dostępna, a teraz udowodniono, że działa.

Polecam również artykuł: “Wariant Omicron: celowe podniesienie globalnego stanu paniki.”

Źródło: https://www.greenmedinfo.com/blog/twelve-intervention-trials-conclude-vitamin-c-works-covid

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x