Menu

Powiązania George Sorosa z Wikipedia

9 września, 2020 - Cenzura
Powiązania George Sorosa z Wikipedia

Mimo że Jimmy Wales, szef publicznej Wikipedii, stara się dać światu wrażenie, że jego strona internetowa jest niezależnym podmiotem, w rzeczywistości Fundacja Wikimedia, która zarządza projektem Wikipedia, jest bezpośrednio zależna od wsparcia ze strony bardzo zamożnych darczyńców, mających powiązania z biznesem farmaceutycznym.

Przez lata jednym z najbardziej znaczących darczyńców Fundacji Wikimedia był tak zwany “Instytut Społeczeństwa Otwartego”. Obecnie znana jako Fundacja Społeczeństwa Otwartego, organizacja ta została założona przez George’a Sorosa.

Powiązania między Georgem Sorosem, Fundacją Wikimedia i przemysłem farmaceutycznym

George Soros to urodzony na Węgrzech spekulant walutowy i wielomiliardowy handlarz giełdowy, który został skazany we Francji za wykorzystywanie informacji poufnych. Soros od lat intensywnie inwestuje w sektor farmaceutyczny i biotechnologiczny, kupując duże udziały w takich firmach jak Pfizer, Merck i Monsanto.

Co istotne, Melissa Hagemann, starszy kierownik Fundacji Społeczeństwa Otwartego, zasiadała wcześniej w radzie doradczej Fundacji Wikimedia, która obsługuje Wikipedię. Melissa Hagemann współpracowała również z Fundacją Billa i Melindy Gatesów – organizacją, która, podobnie jak Soros, od lat intensywnie inwestuje w przemysł farmaceutyczny, i jak podaje Los Angeles Times, czerpie ogromne zyski finansowe z inwestycji.

Powiązania z Sorosem miał również Ethan Zuckerman, były członek rady doradczej Wikimedia, który zasiadał w Globalnej Radzie jego Fundacji Społeczeństwa Otwartego.

Soros i spekulacje walutowe

Soros na początku 1992 r. zdecydował, że funt brytyjski będzie musiał zostać zdewaluowany na tej podstawie, że jego zdaniem wszedł do Europejskiego Mechanizmu Kursów Walutowych (ERM) – systemu kursów walutowych przygotowującego do wprowadzenia euro – po zbyt wysokim kursie. W związku z tym spędził miesiące na budowaniu gigantycznej pozycji handlowej, mającej na celu osiągnięcie zysków na kolosalną skalę. Podobno pożyczając około 6,5 miliarda funtów brytyjskich, Soros przekształcił swoje udziały w mieszankę niemieckich marek niemieckich i francuskich franków. W dniu 16 września 1992 r., zapamiętany jako “Czarna Środa”, jego gra się opłaciła i przyniosła mu fortunę. W kolejnych dniach odblokował swoje pozycje, powodując falę sprzedaży funta na giełdach zagranicznych, w wyniku czego wartość funta spadła, a Wielka Brytania została zmuszona do wycofania się z Europejskiego Mechanizmu Kursów Walutowych (ERM). W rezultacie Soros zarobił około 1 mld funtów i stał się znany jako “człowiek, który złamał Bank Anglii”.

Jednakże, obrona funta przed ogromnymi spekulacjami Sorosa na międzynarodowych rynkach walutowych kosztowała Wielką Brytanię około 3,3 miliarda funtów. Wynikające z tego tytułu zawirowania finansowe w kraju były wówczas powszechnie postrzegane jako narodowa katastrofa.

Jednak dla Sorosa angażowanie się w masowe spekulacje walutowe dla osobistego zysku to tylko jeden dzień pracy. Jego rzekoma rola w wywołaniu kryzysu gospodarczego w Azji w 1997 roku doprowadziła do tego, że grupa krajów południowo-wschodniej Azji wezwała do postawienia go przed sądem jako przestępcę.

Współpracownicy biznesowi Sorosa

Według tygodnika New Statesman, wśród partnerów biznesowych Sorosa znalazła się grupa Carlyle’a, gdzie według doniesień zainwestował on ponad 100 mln dolarów. Uważa się, że jeden z największych na świecie prywatnych funduszy nieruchomości, Grupa Carlyle, w największym stopniu wykorzystuje swoje pieniądze z pracy w sektorze obronnym. Uważa się, że w różnych okresach jej doradcami i inwestorami byli m.in. były sekretarz stanu USA James Baker, były sekretarz obrony USA Frank Carlucci, były prezydent USA George Bush senior, a nawet krewni Osamy Bin Ladena.

Pieniądze za nic?

Zaangażowanie Sorosa i jego organizacji w Fundacji Wikimedia, a także otwarte przyznanie się przez nią, że polegała na “ekspertyzie i hojności” Sorosa i jego innych darczyńców, stawia wiele pytań.

Po pierwsze, czy mamy wierzyć, że Soros i inni bardzo zamożni sponsorzy Fundacji Wikimedia nigdy nie prosili o nic w zamian za swoje pieniądze i wsparcie? Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę dowody na to, że prawdziwe fakty nie są mile widziane w Wikipedii, kiedy kwestionuje się interesy wielomiliardowego przemysłu farmaceutycznego, podejrzewamy, że niektórym ludziom może być to raczej trudne do zaakceptowania. Dzieje się tak zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę długotrwałe pytania bez odpowiedzi dotyczące relacji, jakie Fundacja Wikimedia miała z inwestorami dostarczającymi kapitału wysokiego ryzyka.

Pomijając tę kwestię, prawdopodobnie najważniejszymi sprawami, którymi obecnie muszą się pilnie zająć Jimmy Wales i Fundacja Wikimedia, jest fakt, że Soros został skazany za handel z wykorzystaniem informacji poufnych i że grupa krajów południowo-wschodniej Azji chce go ścigać jako przestępcę za rolę, jaką odegrał w wywołaniu kryzysu gospodarczego w Azji w 1997 roku. W końcu, jeśli Fundacja Wikimedia z radością przyjęła wsparcie człowieka takiego jak Soros, to co to świadczy o jej uczciwości?

Kolejną kwestią jest to, że redaktorzy odchodzą z Wikipedii, a oficjalna organizacja monitorująca egzaminy w Wielkiej Brytanii stwierdza, że uczniowie powinni unikać Wikipedii, ponieważ nie jest ona “autorytatywna i dokładna”, a w niektórych przypadkach “może być całkowicie nieprawdziwa”. Więc wiarygodność strony bez wątpienia szybko się obniża. I to zanim jeszcze zaczniemy rozważać fakt, że jednymi z najbardziej aktywnych autorów Wikipedii są CIA, Brytyjska Partia Pracy i Watykan.

W związku z tym Virgil Griffith, twórca narzędzia internetowego WikiScanner, otwarcie oskarżył Wikipedię o manipulacje i fałszerstwa. Na podstawie tego, co sami wiemy o Wikipedii i jej zwolennikach, coraz częściej zgadzamy się z jego analizą.

Zapisz się do naszego newslettera

Polecam również artykuł: “WHO: Fundacja Gatesów drugim największym fundatorem, po rządzie USA.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2018/10/wikipedia-the-george-soros-connection

Swobodny dostęp do zdrowia naturalnego musi stać się prawem człowieka!

Wraz ze złożeniem mojego podpisu domagam się od mojego własnego rządu oraz rządów wszystkich krajów świata:

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestr
acja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
WHO: w najbliższym czasie nie będzie powrotu do normalności | Medycyna Komórkowa
2 miesięcy temu

[…] Faktem jest, że interesy biznesowe zapewniają obecnie WHO więcej środków finansowych niż te zapewniane przez kraje. Na czele tych interesów stoi Fundacja Billa i Melindy Gates, która jest obecnie drugim największym fundatorem WHO po rządzie Stanów Zjednoczonych. Międzynarodowy przemysł farmaceutyczny i chemiczny oraz ich inwestorzy również zajmują ważne miejsce na listach darczyńców WHO. Wśród innych kluczowych darczyńców znalazły się banki, prywatne fundacje związane z przemysłem farmaceutycznym oraz George Sorosa Fundacja Społeczeństwa Otwartego. […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x