Menu

Znaczenie witamin i minerałów dla optymalnej funkcji serca

8 kwietnia, 2019 - serce
Znaczenie witamin i minerałów dla optymalnej funkcji serca

Synergistyczna kombinacja mikroelementów składająca się z różnych witamin i minerałów jest niezbędna do utrzymania optymalnego zdrowia. Witaminy są substancjami organicznymi wytwarzanymi przez rośliny lub zwierzęta. Minerały natomiast są pierwiastkami nieorganicznymi obecnymi w glebie i wodzie i są absorbowane przez rośliny. Głównym źródłem minerałów dla ludzi są rośliny, które jemy.

Badanie opublikowane w 2004 r. wykazało, że w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat nastąpił znaczny spadek zawartości składników odżywczych w warzywach i owocach. Największy spadek odnotowano witaminy C i witaminy B2, białka, wapnia, żelaza i fosforu. Wyraźne spadki widoczne są również innych składników odżywczych, takich jak magnez, cynk i witamin B6 i E. Obfite stosowanie nawozów chemicznych, pestycydów i innych szkodliwych substancji chemicznych są główną przyczyną spadku wartości odżywczych.

Minerały są niezbędne dla różnych funkcji naszego organizmu, takich jak wzrost i metabolizm. Obejmuje to rozwój zębów, kości, włosów, skóry, nerwów i produkcję hormonów. Ponadto minerały sprzyjają rozluźnieniu serca i innych mięśni oraz utrzymanie prawidłowego rytmu serca. Ważne jest, aby pamiętać, że minerały działają najlepiej w synergii ze wszystkimi innymi minerałami i witaminami. Organizm potrzebuje znacznych ilości niezbędnych minerałów, takich jak sód, potas, wapń, magnez, fosfor i siarkę. Do optymalnej funkcji serca i innych mięśni, wymaga również niewielkich ilości minerałów śladowych, takich jak żelazo, cynk, miedź, selen, mangan, jod i chrom.

Minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu

Minerały są mocno zaangażowane w prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Mięśnie szkieletowe kończyn, mięśnie gładkie naczyń krwionośnych i narządów wewnętrznych oraz włókna mięśnia sercowego serca zależą od ciągłego i optymalnego zaopatrzenia w minerały. Krótkotrwały niedobór minerałów może objawiać się skurczami mięśni. Natomiast przewlekły niedobór minerałów może prowadzić do osłabienia mięśni, a nawet śmiertelnych zawałów serca. Zapobiec można temu rozsądną suplementacją.

Sód i potas są związane z funkcjami mięśniowymi. Te minerały, znane również jako elektrolity ciała. Kontrolują skurcz mięśni, po przez istotną rolę w funkcjonowaniu nerwów i przewodzenia impulsów nerwowych i sygnałów elektrycznych. Wapń i magnez są mniej znanymi, ale niezbędnymi minerałami dla zdrowego serca i mięśni. Współpracują ze sobą, aby kontrolować skurcz mięśni. Białka mięśniowe wymagają wapnia do zainicjowania skurczu, a magnezu do zainicjowania rozluźnienia włókien mięśniowych. Magnez zwiększa również wchłanianie wapnia z krwi i jest wymagany do syntezy białek i produkcji energii. Żelazo i witamina B6 pomagają mięśniom poprzez dostarczanie tlenu i bioenergii wymaganych do skurczu i odprężenia.

Niedobór potasu i magnezu

Amerykanie mają wysokie wskaźniki niedoboru potasu i magnezu. Niedobór magnezu jest związany ze spadkiem funkcji poznawczych, autyzmem, depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi. Stosowanie kombinacji tych minerałów synergistycznie wspieranych przez inne mikroskładniki odżywcze sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu mięśni i pomaga utrzymać zdrowe serce i inne narządy.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/10/the-importance-of-minerals-in-optimum-function-of-the-heart-and-other-muscles

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x