Menu

20 sposobów odwapnienia szyszynki i otwarcia trzeciego oka

21 lutego, 2021 - Szyszynka
20 sposobów odwapnienia szyszynki i otwarcia trzeciego oka

Szyszynka jest głównym gruczołem dokrewnym organizmu. Produkuje głównie melatoninę, hormon pochodzący z serotoniny, którego głównym zadaniem jest regulacja rytmu snu i rytmu dobowego.

Szyszynka działa w ludzkim mózgu jako trzecie oko:

Otwieranie trzeciego oka w starożytnej medycynie

Otwieranie trzeciego oka było powszechną praktyką stosowaną w medycynie ajurwedyjskiej. Te praktyki były najprawdopodobniej skierowane na odwapnianie szyszynki.

Shirodhara jest masażem twarzy z wykorzystaniem ciepłych olejków eterycznych, która ma na celu otwarcie trzeciego oka. Ponadto jest terapią stosowaną w przypadku chorób związanych z głową, szyją, układem nerwowym, wzrokiem i słuchem.

20 sposobów odwapnienia szyszynki i otwarcia trzeciego oka

 1. Codziennie spędzaj czas na słońcu. Najważniejszą korzyścią płynącą ze słońca jest to, że stymuluje szyszynkę.
 2. Śpij w całkowitej ciemności. Wieczorem, gdy nastaje ciemność, rozpoczyna się czterogodzinny cykl uwalniania melatoniny. Sztuczne światło może zakłócać ten proces.
 3. Zmniejsz ekspozycję na światło niebieskie. Telewizor i telefon komórkowy emitują światło niebieskie, które może zakłócać naturalny proces uwalniania melatoniny z szyszynki. Nie korzystaj z tych urządzeń przed snem.
 4. Wykonuj codziennie medytację. Badania pokazują, że medytacja może usprawnić procesy mózgowe w celu wyleczenia szyszynki. Medytacja pomaga wytwarzać głębokie fale mózgowe i stymulować układ nerwowy. Zamknięcie oczu pomaga stymulować ciemność, niezbędny proces dla szyszynki.
 5. Wykonuj jogę. Pozycje do góry nogami mogą być pomocne w odwapnianiu szyszynki, ponieważ zwiększają do niej przepływ krwi.
 6. Ćwicz głębokie oddychanie przez nos. Głębokie oddychanie przez nos, z dłuższym wydechem, stymuluje układ nerwowySpróbuj wykonywać 3-sekundowy wdech i 5-sekundowy wydech przez 5-10 minut.
 7. Codziennie ćwicz. Wykonywanie codziennych ćwiczeń uwalnia hormony, które wspomagają prawidłowy rytm dobowy. niezbędny do zachowania zdrowia oraz prawidłowe wydzielanie melatoniny, które zapewnia prawidłowy sen.
 8. Śpij w całkowitej ciemnościSzyszynka jest wrażliwa na światło. 
 9. Weź suplement witaminy D3. Witamina D3 pomaga regulować rytm dobowy. Przyjmuj dawkę 5000-10000 IU witaminy D3 dziennie w zależności od pory roku. Zawsze przyjmuj z witaminą K2.
 10. Weź suplement witaminy K2. Witamina K2 (MK-7) pomaga w usuwaniu wapnia z tkanek miękkich i może odwapniać szyszynkę. Działa razem z witaminą D3 i witaminą A (retinol). Przyjmuj 600mcg dziennie.
 11. Weź suplement witaminy B-12. Wspomaga ona przemianę melatoniny w szyszynce. Najlepiej przyswajalny suplement witaminy B12 jest podjęzykowy.
 12. Weź suplement jodu. Jod jest minerałem występującym w warzywach morskich, takich jak wodorosty. Ten niezbędny minerał wspomaga tarczycę w regulacji hormonów i jest jednym z najbardziej skutecznych środków usuwających metale ciężkie z organizmu, takie jak rtęć, ołów, kadm i aluminium, a także fluor.
 13. Weź suplement kurkumy.  Badanie pokazuje, że kurkumina, aktywny składnik kurkumy, może zapobiegać i potencjalnie odwracać szkody spowodowane ekspozycją na fluor.
 14. Ogranicz stres. Jeśli Twoja praca lub życie domowe jest stresujące, może spowodować chroniczne uwalnianie hormonu stresu i prowadzić do zwapnienia szyszynki.
 15. Ogranicz spożywanie żywności przetworzonej i GMO. Pakowana i przetworzona żywność oraz żywność modyfikowana genetycznie zakłóca florę bakteryjną jelit i powoduje stany zapalne w organizmie.
 16. Wylecz nieszczelne jelito. Przepuszczalność jelit zwiększa ryzyko powstawania stanów zapalnych w organizmie i osłabia barierę krew-mózg. Poddanie się procesowi gojeniu jelita pomoże w odwapnieniu szyszynki i otwarciu trzeciego oka.
 17. Unikaj fluoru. Powiązanych z nim zostało wiele komplikacji zdrowotnych, w tym osłabienie kości i zwiększone ryzyko chorób układu krążenia. Stwierdzono również, że fluor sprzyja zwapnieniu szyszynki.
 18. Pij wodę alkaliczną. Pijąc wodę alkaliczną możesz przywrócić równowagę kwasowo-zasodową, która może być zaburzona. Stwierdzono również, że skutecznie eliminuje toksyny z organizmu, a także pomaga przyspieszyć metabolizm i lepsze wchłanianie składników odżywczych.
 19. Ogranicz spożycie mięsa Mięso takie jak wołowina czy wieprzowina, ma odczyn kwaśny. Powoduje zaburzenia równowagi pH w organizmie, co dodatkowo zwapnia szyszynkę.
 20. Używaj olejków eterycznych. Niektóre z olejków stymulują szyszynkę.

Źródła: https://humanoriginproject.com/ways-to-heal-pineal-gland-calcification-open-the-third-eye/

Polecam również artykuł: “Słońce i szyszynka owiane są największą tajemnicą przed ludzkością.”

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestr
acja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x