Menu

Badania krwi w pakiecie sercowym pozwalające na wykrycie nieprawidłowości pracy serca i układu sercowo-naczyniowego

3 lutego, 2023 - Choroby serca
Badania krwi w pakiecie sercowym pozwalające na wykrycie nieprawidłowości pracy serca i układu sercowo-naczyniowego

Badania krwi w pakiecie sercowym określają parametry pozwalające na wykrycie nieprawidłowości pracy serca i układu sercowo-naczyniowego oraz na określenie ryzyka rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego w przyszłości.

Pakiet jest zalecany dla osób z nadciśnieniem tętniczymcukrzycą i zespołem metabolicznymnadwagą, z chorobami sercowo-naczyniowymi w historii rodzinnej, palaczom oraz dla osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID. Do pakietu sercowego należą następujące badania:

  • D-dimer
  • Glukoza
  • Elektrolity (Na, K)
  • Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG)
  • Magnez
  • Troponina sercowa
  • Homocysteina

Wyniki badań wyżej wymienionego pakietu charakteryzują ogólny stan organizmu:

  • metabolizm lipidów (lipidogram);
  • węglowodanów (glukoza);
  • białek, witamin grupy B i kwasu foliowego (homocysteina);
  • mechanizm krzepnięcia krwi (D-dimery, homocysteina);
  • pośrednio, niewydolność lub dysfunkcję nerek.

Ultraczułe oznaczanie troponiny I (hs cTnI), stanowi złoty standard w wykrywaniu martwicy mięśnia sercowego w ostrych zespołach wieńcowych, a równocześnie jest przydatne w diagnostyce niewydolności mięśnia sercowego o różnym stopniu rozległości, spowodowanych niedokrwieniem, zapaleniem lub uszkodzeniem mechanicznym.

Lipidogram (profil lipidowy) stanowi badanie przesiewowe szacujące ryzyko rozwoju: miażdżycy naczyń i w konsekwencji choroby wieńcowej i zawału serca. Wskazania płynące z analizy lipidogramu są mocniejsze w przypadku przekroczonego stężenia homocysteiny, kolejnego czynnika stymulującego miażdżycę i zwiększającego ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, naczyniowo-mózgowych i naczyń obwodowych.

Pomiar D-dimerów, miary nasilenia procesów krzepnięcia i fibrynolizy, określa ryzyko zakrzepicy żylnej i tętniczej oraz, w nieznacznym stopniu, ryzyko zawału mięśnia sercowego.

Zaburzenia stężenia elektrolitów: sodu, potasu i magnezu istotnie zaburzają pracę serca – rytm i przewodzenie nerwowe w obrębie mięśnia sercowego i wiążą się z nadciśnieniem tętniczym i dysfunkcją nerek.

Zaburzenie stężenia glukozy we krwi istotnie zwiększają ryzyko chorób sercowo naczyniowych i zgonu z przyczyn kardiologicznych. 

Zespół Nagłej Śmierci Dorosłych (SADS)

Na całym świecie rozprzestrzenia się dziwna nowa anomalia medyczna Zespół Nagłej Śmierci Dorosłych (SADS), który tragicznie odbiera życie osobom młodym, często we śnie. Zespół Nagłej Śmierci Dorosłych to ogólny termin opisujący nieoczekiwane zgony młodych ludzi, zwykle poniżej 40 roku życia, kiedy sekcja zwłok nie może znaleźć oczywistej przyczyny śmierci. SADS powoduje zatrzymanie akcji serca.

Łatwo jednak zauważyć, że zgony młodych osób na SADS wyraźnie wzrósł od momentu wprowadzenia na rynek nowej technologii szczepień. Tę zależność potwierdzają badania naukowe, które ujawniają, że szczepionki przeciwko COVID mogą powodować powstawanie zakrzepów krwi.

Jeżeli należysz do grupy osób, które przyjęły ten eksperymentalny preparat, wykonaj badania krwi w wyżej wiemionionym pakiecie sercowym.

Badania krwi w pakiecie sercowym

Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x