Menu

Badanie: wiele guzów piersi samoistnie ustępuje

23 września, 2021 - Nowotwór, Rak
Badanie: wiele guzów piersi samoistnie ustępuje

Przełomowe badanie opublikowane w The Lancet Oncology pokazało, że wiele wykrywanych przesiewowo inwazyjnych guzów piersi samoistnie ustępuje, gdy nie są zdiagnozowane i nie są leczone.

W badaniu przeanalizowano historię nowotworów piersi wykrytych w ramach szwedzkiego programu przesiewowych badań mammograficznych w latach 1986-1990, obejmującego 650 000 kobiet.

Ze względu na fakt, że zmiany i guzy piersi, takie jak nowotwory nieinwazyjne przewodowe sutka, a nawet tak zwane „inwazyjne” nowotwory piersi, są agresywnie usuwane i/lub leczone, zanim można je z całą pewnością określić jako wyraźne i stanowiące zagrożenie dla zdrowia. Prawdopodobnie nie przeprowadzono żadnych badań na temat tego, co się dzieje, gdy są one pozostawione same sobie, czyli bez żadnej ingerencji lekarskiej.

Badanie to pokazuje, że kobiety, które otrzymały najwięcej badań przesiewowych piersi, miały wyższą 6-letnią skumulowaną częstość występowania inwazyjnego raka piersi niż grupa kontrolna, która otrzymała ich znacznie mniej.

W badaniu stwierdzono, że:

Ponieważ skumulowana zachorowalność na nowotwory piersi w grupie kontrolnej nie osiągnęła zachorowalności takiej, jak w grupie kobiet poddanych badaniom przesiewowym uważamy, że wiele inwazyjnych nowotworów piersi wykrytych w wyniku powtarzanych badań mammograficznych nie utrzymuje się w grupie poddanej badaniom przesiewowym po upływie 6 lat, co sugeruje, że naturalnym przebiegiem wielu wykrytych w badaniach przesiewowych inwazyjnych nowotworów piersi jest spontaniczna regresja.

Czy powinniśmy być tym zaskoczeni? Biorąc pod uwagę fakt, że nowotwór piersi nie jest spowodowany brakiem badań przesiewowych piersi, operacji, radioterapii i chemioterapii, nie powinno być trudno zrozumieć, że organizm, mając możliwość wyleczenia się, zrobi to. A jaki jest lepszy sposób na wspieranie uzdrowienia niż UNIKANIE niepotrzebnych zabiegów diagnostycznych i chirurgicznych, jak również narażenia na działanie substancji chemicznych i promieniowania?

Może być komiksem przedstawiającym niebo i tekst „NOWY SYSTEM DLA POLSKI”

Badanie to dołącza do rosnącej liczby dowodów klinicznych wskazujących, że raka piersi najlepiej leczyć usuwając jego przyczynę, np. czynniki rakotwórcze, przewlekły stres, narażenie na działanie substancji chemicznych i promieniowania, nietolerancje pokarmowe itp. oraz stosując terapie wzmacniające odporność i odżywcze/ziołowe o stosunkowo niskim ryzyku toksyczności w porównaniu z konwencjonalnymi metodami leczenia onkologicznego. Po zastosowaniu tej strategii może zostać aktywowana samoregeneracja organizmu i wiele tak zwanych “nowotworów” pozostanie łagodnych lub ustąpi “spontanicznie” bez interwencji medycznej.

Polecam również artykuł: “Witamina D w synergii z mikroelementami przynosi korzyści w leczeniu raka piersi.”

Źródło: https://www.greenmedinfo.com/blog/study-many-breast-tumors-will-spontaneously-regress

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestr
acja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x