Menu

Nasze ciało pokazuje nam, jak walczyć z rakiem: część 1

28 marca, 2019 - Nowotwór, Rak
Nasze ciało pokazuje nam, jak walczyć z rakiem: część 1

Rak jest drugą na świecie przyczyną zgonów. Podczas gdy ogromne ilości pieniędzy są wydawane na badania nad rakiem, to nadal nie widać lekarstwa. Dzieje się tak, ponieważ ośrodek badań nad rakiem w dużej mierze kultywuje istniejące konwencjonalne podejścia. Ponadto niechętnie przyjmuje nowe koncepcje i innowacyjne myślenie.

Instytut Badawczy dr Ratha jest pionierem nowych sposobów rozumienia i zwalczania raka. W naszych badaniach skupiamy się na ograniczaniu rozprzestrzeniania się raka (przerzutów). To przerzuty nowotworowe, a nie guzy, odpowiadają za ponad 90% zgonów z powodu raka. Nasze podejście w ograniczaniu agresywności raka koncentruje się na znaczeniu zdrowej i silnej tkanki łącznej. Tworzenie naturalnej bariery zapobiega rozprzestrzenianiu się złośliwych komórek (przerzutów). Nasze podejście opiera się również na wykorzystaniu naturalnych, nietoksycznych składników odżywczych w celu optymalizacji i wzmocnienia funkcji tkanki łącznej.

Synergiczna kombinacja składników odżywczych w walce z rakiem

Wykazaliśmy, że synergiczna kombinacja specyficznych składników odżywczych (witamina C, lizyna, prolina, ekstrakt z zielonej herbaty i inne) może skutecznie kontrolować proces przerzutów z jednoczesnym hamowaniem innych krytycznych mechanizmów raka. Skuteczność tej kombinacji mikroelementów została potwierdzona w ponad 60 typach komórek nowotworowych.

Ostatnio nasze badania przyniosły jeszcze jeden dowód naukowy, który dodatkowo potwierdza wiodącą rolę zdrowej tkanki łącznej w zwalczaniu raka w sposób nakreślony przez dr Ratha już ponad 20 lat temu. W swojej innowacyjnej koncepcji dr Rath postulował, że w przypadku chronicznego niedoboru witaminy C nasze ciało tworzy unikalną, dużą cząsteczkę – lipoproteinę (a) – która może wzmocnić słabą tkankę łączną. Wiąże się to z tym, że lipoproteina (a) lub Lp (a) działa jako tymczasowy substytut witaminy C. Jednakże ta sama Lp (a), która działa jako cząsteczka “naprawcza” w płytkach miażdżycowych, może również pomóc w hamowaniu rozprzestrzeniania się raka poprzez wzmocnienie słabej tkanki łącznej.

Badanie przy użyciu mysiego modelu

Nasze ostatnie badanie zostało przeprowadzone przy użyciu unikalnego modelu mysiego (Gulo – / -, Lp (a) +), który opracowaliśmy w naszym Instytucie. Ten mysi model naśladuje ludzki metabolizm w jego dwóch krytycznych aspektach: brak wewnętrznej syntezy witaminy C i zdolność do wytwarzania Lp (a). Ten specyficzny mysi model imituje wyjątkowe wydarzenie w ludzkim metabolizmie, które miało miejsce około 40 milionów lat temu. To był czas, kiedy ludzie stracili zdolność wytwarzania własnej witaminy C i wtedy gen Lp (a) pojawił się u naszych przodków. We wcześniejszym badaniu wykorzystaliśmy ten mysi model do ustalenia ostatecznego dowodu, że Lp (a) działa jako tymczasowa cząsteczka naprawcza w ścianach naczyń krwionośnych, która została osłabiona przez niedobór witaminy C w diecie, co prowadzi do miażdżycy.

W naszym najnowszym badaniu użyliśmy myszy typu (Gulo – / -; Lp (a) +) w celu lepszego zrozumienia naturalnych mechanizmów związanych ze wzrostem i rozwojem nowotworów. W szczególności chcieliśmy wiedzieć, czy Lp (a) odgrywa podobną rolę w leczeniu raku, jak w miażdżycowej chorobie serca. Szczegóły w drugiej części artykułu.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/10/our-body-shows-us-how-to-fight-cancer-part-1

Zapisz się do naszego newslettera

EpiQuercican wspomaga ochronę i prawidłową funkcję komórek. Dowiedz się więcej o tym produkcie.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x