Menu

Czym jest choroba? Jaka jest przyczyna chorób?

29 września, 2021 - Stany zapalne
Czym jest choroba? Jaka jest przyczyna chorób?

Czy powszechne używanie słowa “choroba” omija krytyczne rozumowanie i skutecznie wprowadza w błąd myśl naukową? Współczesna medycyna opisuje setki indywidualnych „chorób”.  Każda „choroba” jest ogólnie nazwana od grupy objawów i obszaru dotkniętego chorobą. Wiele z nich ma przyrostek -itis, oznaczający zapalenie. . . jak zapalenie migdałków czy zapalenie stawów. I co ciekawe, ostatnie badania wykazują, że stan zapalny jest zaangażowany praktycznie we wszystkie z nich. Czy ta terminologia służy do zaszufladkowania różnych “chorób” i odwraca naszą uwagę od szerszego spojrzenia na zapalenie jako chorobę? Czy patrzymy na wtórne patologie i drobnoustroje oportunistyczne, i leczymy je na poziomie objawów. . . zamiast zająć się wspólną przyczyną źródłową? Czy istnieje jakiś wyimaginowany podział, który oddziela ludzkie zdrowie od chemii, fizyki i biologii komórki?

Niezależnie od tego, czy stan zapalny jest ostry, jak zapalenie wyrostka robaczkowego, czy przewlekły, jak miażdżyca i otyłość, ma miejsce odpowiedź immunologiczna. Zapalenie dosłownie oznacza „w ogniu” i jest klasycznie oznaczane przez łacinę: rubor, tumor, calor, dolor – czyli rumieniec, guz, ciepło i ból — więc z tych słów wiemy, że mamy do czynienia z utlenianiem.

Utlenianie jest po prostu ogniem lub rdzą, gdy jedna cząsteczka przechwytuje elektron z innej cząsteczki. Potrzebujący utleniacz chwyta lub dzieli elektrony z bogatym w elektrony przeciwutleniaczem. Kiedy elektrony są kradzione z wiązań chemicznych, cząsteczki te (takie jak DNA) rozpadają się lub są zdeformowane (jak tłuszcze) i mówi się, że są utlenione, spalone.

Zapalenie nie zdarza się tak po prostu. Bakteria, toksyna lub inny czynnik drażniący wyzwala odpowiedź immunologiczną. Amunicją używaną przez organizm w walce z chorobami immunologicznymi jest tlen singletowy, uniwersalna broń obronna. Z niesparowanym elektronem, rodnik tlenowy jest silnym utleniaczem.

Potrafi rozłożyć i zniszczyć patogeny, trucizny, resztki komórkowe i inne niepożądane substancje, cząsteczka po cząsteczce, wyrywając elektrony, które trzymają je razem. Komórki odpornościowe inicjują pożogę, uzbrojone w mini miotacze ognia, które generują oksydacyjne wybuchy tlenu singletowego, aby wypalić obszar do czysta.

Uruchamianie oksydacyjnej odpowiedzi immunologicznej zależy od siły ładunku elektrochemicznego organizmu, który z kolei zależy od delikatnej równowagi pomiędzy utleniaczami/kwasami (oba są głodne elektronów) a ogólnym ładunkiem organizmu. (Ładunek ten jest generowany w mitochondriach i na stykach płyn/membrana. Jest on przechowywany w błonach tłuszczowych, cząsteczkach “antyoksydacyjnych” i wodzie, a nawet wypływa z samej Ziemi. Ładunek przenoszony jest przez nerwy i meridiany tkanki łącznej. Jeśli ziemniak może wytwarzać energię elektryczną, to Twoje ciało również!) W końcu, to teren ładunku elektrochemicznego decyduje o reakcjach biochemicznych, integralności molekularnej i zdrowiu.

Oksydacyjna reakcja immunologiczna musi być zasilana, a jednocześnie opanowana przez dużą ilość elektronów, w przeciwnym razie dojdzie do uszkodzenia komórek, które ma chronić. Aby powstrzymać stan zapalny, należy usunąć przyczynę reakcji immunologicznej, a następnie ugasić płomienie ataku obronnego, aby ładunek mógł wrócić do normy, a komórki mogły zostać naprawione lub zastąpione.

Jeśli więc zrównamy chorobę ze stanem zapalnym i zrozumiemy, że stan zapalny to utlenianie, to możemy zrozumieć, że wspólnym mianownikiem “choroby” i “stanu zapalnego” jest stres oksydacyjny – przewlekły, nieugaszony “ogień” – utrata elektronów, dysfunkcja DNA oraz degradacja molekularna i komórkowa.

Prawie niewykrywalny niski poziom stresu oksydacyjnego występuje nawet u zdrowych osób i stał się przedmiotem badań nad długowiecznością. Niektóre z najbardziej obiecujących badań dotyczą integralności telomerów i błon mitochondrialnych, które są w centrum utleniania metabolicznego i wytwarzania energii elektronowej. Komórki tłuszczowe i błony mitochondrialne są podatne na zniszczenie, gdy spożywane są niewłaściwe tłuszcze.

Uszkodzone błony nie mogą transportować tlenu ani innych substancji do komórki, ani nie mogą utrzymywać ładunku elektronowego. Te stany powodują choroby, zapraszają patogeny, powodują, że komórki przechodzą w rakowy stan beztlenowy i ostatecznie prowadzą do śmierci komórki przez uduszenie. Niezbędne są nienasycone kwasy tłuszczowe Omega i zróżnicowane tłuszcze nasycone, takie jak masło i olej kokosowy. Tłuszcze uwodornione / utlenione / trans i dieta na bazie zbóż zabijają.

Czy istnieją zatem pojedyncze „choroby” lub po prostu różne objawy stanu zapalnego wyrażające się jako punkty niedożywienia, miejsca infekcji, urazy lub stężenie toksycznych metali lub obszary zastoju krążenia, niskiego poziomu naładowania i niedotlenienia? Wszystko zależy od tego, jak na to spojrzysz — na jakim poziomie poszukuje się przyczyn.

Potrzebujemy tlenu do produkcji energii (elektronów) a my potrzebujemy energii (elektronowej) do dostarczania tlenu do mitochondriów jako podstawowej potrzeby życiowej. Kiedy ładunek elektronów spada poniżej optymalnego poziomu, potrzeby tlenowe/energetyczne nie są zaspokajane, wewnętrzna równowaga przesuwa się w kierunku kwasowości, niedotlenienia, stresu oksydacyjnego, stanu zapalnego – i pojawia się choroba.

Co robić? Zbadaj trzy główne obszary zainteresowania: odżywianie, toksyny / promieniowanie i stany emocjonalne / wybory stylu życia.

Odżywianie można łatwo podzielić na grupy pokarmów kwasotwórczych i alkalizujących. Zdrowa równowaga sprzyja alkaliczności, ponieważ kwasy pozbawiają nas elektronów i ładunku. Przetwarzanie usuwa elektrony z żywności. Tłuszcze mają kluczowe znaczenie dla budowy błon komórkowych, powinny być spożywane w nieskazitelnie czystej, nieutlenionej postaci i powinny być chronione przez rozpuszczalne w tłuszczach przeciwutleniacze, takie jak witaminy A, D, E i K oraz astaksantyna. Odżywianie obejmuje minerały elektrolitowe buforujące pH, takie jak potas i magnez, oraz niezbędne enzymy/hormony, takie jak cynk, selen i jod, z których wszystkie są skrajnie niedoborowe w całej populacji.

Żywność odżywia również bakterie jelitowe, które znajdują się tam dla naszego dobra i zasługują na szacunek.

Składniki odżywcze można oceniać w skali ORAC (zdolność absorpcji rodników tlenowych), więc wysoki ORAC oznacza wysoką zawartość elektronów, moc antyoksydacyjną. Spójrz na cayenne i oregano oraz małą czerwoną fasolę i orzechy pekan i odpowiednio dostosuj swoje wybory.

Odżywianie jest jak lista części do samochodu: potrzebujesz ich wszystkich, a następnie, aby wszystko działało, akumulator musi mieć wysokie napięcie. Aby Twoja biochemia i DNA działały, potrzebujesz również napięcia!

Toksyny, metale i promieniowanie mają jedną wspólną cechę: kradną ładunek poprzez generowanie utleniających wolnych rodników. Wywołują one również reakcję immunologiczną, która powoduje stan zapalny.

Może być komiksem przedstawiającym niebo i tekst „NOWY SYSTEM DLA POLSKI”

Toksyny organiczne mogą być niszczone przez utlenianie. Atrakcyjne dla patogenów dodatnio naładowane metale mogą być zredukowane i wydalone poprzez podniesienie ładunku, uzupełnienie enzymów proteolitycznych i dostarczenie chelatorów, takich jak chlorella. Uszkodzeniom spowodowanym promieniowaniem można zapobiec lub je złagodzić dzięki elektronom antyoksydacyjnym, które usuwają wolne rodniki powstałe z uszkodzonych cząsteczek komórek.

Umysł jest jak komputer w samochodzie. Monitoruje i dostosowuje warunki wewnętrzne, podczas gdy świadoma część w fotelu kierowcy nadaje ton bytu. Gdy nastrój jest chronicznie lękliwy, pogarszają się warunki wewnętrzne. Kiedy dusza jest słoneczna i kochająca, twoje komórki śpiewają, a twoje wybory dotyczące stylu życia stają się proaktywne – zwłaszcza przy zdrowych posiłkach, ćwiczeniach, oddychaniu i aktywności fizycznej na korzystnym poziomie.

Aby odwrócić chorobę, źródła zapalenia muszą być utlenione / spalone/ usunięte, a następnie płomienie zapalenia zgaszone przez przytłaczający impuls elektronowy, aby przywrócić ładunek / napięcie do poziomów operacyjnych i uzyskać wystarczającą ilość tlenu do generowania większego ładunku i odwrócenia szkody. Setki specyficznych witamin, minerałów, fitoskładników, enzymów, aminokwasów i tłuszczów okazały się przydatne w badaniach obejmujących szeroki zakres dolegliwości, ostatecznie zwiększając napięcie organizmu i przywracając wewnętrzne warunki do optymalnych parametrów.

Być może powinniśmy przewartościować słowa leżące u podstaw nauki o zdrowiu. A co jeśli “choroby” to tylko objawy? A co jeśli choroba to po prostu stan zapalny, słabe napięcie —- stres oksydacyjny? Być może u podstaw leczenia powinno leżeć umiejętne i ilościowe zastosowanie tych zakazanych zasad.

Polecam również artykuł: “Stany zapalne – przywracanie zdrowia na podstawie badań naukowych.”

Źródło: https://www.greenmedinfo.com/blog/so-just-what-disease-grand-unified-theory

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestr
acja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x