Menu

Mikroskładniki odżywcze chronią komórki przed promieniowaniem

19 lutego, 2019 - Promieniowanie
Mikroskładniki odżywcze chronią komórki przed  promieniowaniem

W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci wszyscy jesteśmy narażeni na nadmierne i niezmierzone narażenie na promieniowanie. Główne źródła to: kuchenki mikrofalowe, sieci telekomunikacyjne (nowa sieć 5G), linie elektroenergetyczne, sygnały radiowe i telefony komórkowe. Niedawne badania wykazały, że nawet minimalna dawka promieniowania otrzymywana z tych źródeł ma skumulowany efekt. Udowodniono, że prowadzi do uszkodzenia DNA komórkowego, co może prowadzić do raka dziesiątki lat po takim narażeniu.

Dzieci, młodzież i kobiety mają największe ryzyko zachorowania na raka wywołanego promieniowaniem w swoim życiu. Tymczasem niektórzy eksperci szacują, że około 40-50% badań pediatrycznych tomografią komputerową jest niepotrzebnych. Dzieci są 10 razy bardziej wrażliwe na tę samą dawkę promieniowania niż osoba dorosła. Jedna trzecia osób otrzymujących badanie tomografii komputerowej nie ma nawet 10 lat.

Kości i tułów dzieci są cienkie i dlatego nie zapewniają wystarczającej ochrony przed uszkodzeniami narządu rozrodczego wywołanymi promieniowaniem. Co więcej, w okresie dojrzewania niedojrzałe i szybko dzielące się komórki są bardziej podatne na uszkodzenia DNA. Kobiety również mają większe ryzyko zachorowania na choroby po ekspozycji na promieniowanie. Przewiduje się, że jedna z 270 kobiet poddanych badaniu tomografii komputerowej w wieku 40 lat, w celu zbadania naczyń wieńcowych, rozwinie pewną formę raka. U mężczyzn wskaźnik ten nie jest aż taki wysoki i wynosi on do jednego na 600 mężczyzn poddawanych podobnej procedurze.

Mikroskładniki odżywcze ochroną przed promieniowaniem

Chociaż wszyscy powinni zachować ostrożność i unikać nadmiernego promieniowania, nie zawsze jest to możliwe. Dlatego ważne jest włączenie do diety codziennego schematu mikroskładników odżywczych.

Witaminy C, A i E

Witamina C ma największe znaczenie w zapobieganiu genetycznym uszkodzeniom chromosomów, a także w ochronie komórek szpiku kostnego. Działa również synergistycznie z przeciwutleniaczami, takimi jak witaminy A i E, aby zapobiec wywołanej przez promieniowanie śmierci zdrowych komórek i wywołać śmierć komórek (apoptozę) w uszkodzonych komórkach.

Ekstrakt z zielonej herbaty

Jest wyjątkowy w zapewnianiu ochrony szybko dzielącym się komórkom układu trawiennego i szpiku kostnego oraz zmniejszaniu szkodliwych skutków oddziaływania promieniowania.

Kwercetyna

Zapewnia dojście do chromosomów i mitochondrialnego DNA.

Resweratrol

Chroni najbardziej wrażliwe na promieniowanie tkanki w wątrobie i narządach trawiennych.

Kurkumina

Chroni normalne komórki przed uszkodzeniem popromiennym, jak również zwiększa aktywność genów odpowiedzialnych za ochronę komórek.

Inne składniki odżywcze

Wiadomo, że N-acetylocysteina (NAC) działa synergistycznie z witaminą C i E w celu ochrony komórek, nawet gdy jest przyjmowana natychmiast po ekspozycji na promieniowanie. Minerały takie jak cynk i mangan są także ważnymi kofaktorami w naturalnej ochronie przeciwutleniaczy. Wiadomo, że cynk selektywnie chroni szpik kostny, a zwłaszcza krwinki czerwone. Cynk i mangan razem zapewniają silną ochronę komórkowym mitochondriom.

Brak środków ostrożności przed promieniowaniem

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie nie podejmują środków ostrożności przed promieniowaniem, ze względu na brak świadomości zdrowotnej. Konieczne jest przejęcie kontroli nad własnym zdrowiem poprzez ciągłe utrzymywanie poziomu antyoksydantów w organizmie i zwiększanie ich poziomu w razie potrzeby.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2018/07/micronutrients-can-protect-against-cell-damage-caused-by-radiation-exposure

Polecam również artykuł “Promieniowanie z obrazowania diagnostycznego może powodować uszkodzenie komórek.”

Poniżej wysokiej jakości naturalne produkty, chroniące komórki przed uszkodzeniem. Badania są podstawą opracowywania formuł produktów dr Ratha i ich jakości.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Wyjaśnienie mocy i tajemnicy melaniny | Medycyna Komórkowa
3 miesięcy temu

[…] Polecam również artykuł: “Mikroskładniki odżywcze chronią komórki przed promieniowaniem.” […]

trackback
Promieniowanie z tomografii komputerowej zwiększonym ryzykiem raka | Medycyna Komórkowa
3 miesięcy temu

[…] Aby dowiedzieć się, w jaki sposób stosowanie odpowiednich mikroelementów może chronić komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi ekspozycją na promieniowanie, przeczytaj artykuł: “Mikroskładniki odżywcze chronią komórki przed promieniowaniem.” […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x