Menu

Korzyści z mikroelementów dla gojenia się ran i zdrowej skóry

20 lutego, 2019 - Skóra
Korzyści z mikroelementów dla gojenia się ran i zdrowej skóry

Zdrowa skóra to pierwsza bariera organizmu w ochronie przed ranami i kluczowy składnik naprawy ran. Największy organ w ciele, skóra jest lustrem zdrowia narządów wewnętrznych organizmu. Oprócz ochrony wewnętrznej tkanki skóra pomaga również regulować temperaturę ciała i eliminować metaboliczne produkty przemiany materii. Szacuje się, że około 6,5 miliona ludzi w Stanach Zjednoczonych boryka się z powolnym gojeniem się ran z powodu takich chorób, jak cukrzyca lub otyłość, lub długotrwała niepełnosprawność, na przykład w wyniku udaru, uszkodzenia rdzenia kręgowego lub stwardnienia rozsianego.

Kolagen

Kolagen, włókniste białko, jest podstawowym budulcem skóry. Zmniejszenie tworzenia się kolagenu jest jedną z głównych przyczyn opóźnionego gojenia się ran. Upośledzone tworzenie kolagenu może prowadzić do przerostu tkanki bliznowatej, znanej jako tworzenie keloidów. Niektóre czynniki ryzyka prowadzące do optymalnej regeneracji skóry mogą zostać zaostrzone przez zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie ultrafioletowe lub niezdrowy tryb życia. Dodatkowo, niedobór dietetyczny mikroskładników odżywczych, takich jak witamina C, prolina, lizyna, witamina E, selen, cynk i inne, może przyspieszyć proces starzenia się skóry i jej przerzedzania oraz opóźnić gojenie się ran.

Witamina C

Witamina C jest niezbędnym mikroelementem, ponieważ pomaga organizmowi wytwarzać kolagen. Przyczynia się również do gojenia się ran i tworzenia nowych tkanek w skórze, naczyniach krwionośnych, mięśniach, ścięgnach i kościach. Suplementy witaminy C występują w kilku postaciach; należą do nich kwas askorbinowy, askorbinian wapnia, askorbinian magnezu i inne. Większość suplementów witaminy C dostępnych na rynku zawiera tylko jedną postać witaminy C, zwykle kwasu askorbinowego. Prosty kwas askorbinowy jest związkiem rozpuszczalnym w wodzie. Ponieważ jest łatwo wydalany, nie pozostaje w ciele przez długi czas.

Trudno jest uzyskać korzyści z witaminy C przez zastosowanie samego kwasu askorbinowego. Sole mineralne kwasu askorbinowego, takie jak askorbinian wapnia i askorbinian magnezu, są łatwo wchłaniane i metabolizowane przez komórki organizmu. Połączenie kwasu askorbinowego z wapniem lub magnezem neutralizuje również jego kwasowość i przyczynia się do efektu “buforowania”, czyniąc go łagodniejszym dla żołądka.

Innym rodzajem witaminy C jest palmitynian askorbylu, rozpuszczalna w tłuszczach forma mikroelementów. Ta forma witaminy C jest lepiej absorbowana przez komórki niż kwas askorbinowy. Błony komórkowe wzbogacone palmitynianem askorbylu są bardziej odporne na uszkodzenia oksydacyjne, co oznacza, że są lepiej chronione przed chorobami i starzeniem. Jako przeciwutleniacz, palmitynian askorbylu jest również skutecznym zmiataczem wolnych rodników. Jedną z zalet przyjmowania suplementu diety zawierającego palmitynian askorbylu jest to, że ten rodzaj witaminy C może dotrzeć do obszarów ciała, których inne formy nie mogą osiągnąć. Jego działanie trwa również dłużej niż działanie kwasu askorbinowego.

Synergia mikroskładników

W połączeniu z lizyną i proliną, witamina C jest niezbędna do produkcji zdrowych włókien kolagenowych. Witamina C zapewnia wytrzymałość na rozciąganie nowo powstałego kolagenu; w przeciwnym razie nowa tkanka nie mogłaby się rozciągnąć bez rozerwania. Skóra ciała traci elastyczność wraz z wiekiem, jest to główny czynnik opóźnionego gojenia ran, który występuje u osób starszych. Witamina C jest również niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, co jest ważnym aspektem u pacjentów z otwartymi ranami.

Gojenie przewlekłych ran i regeneracja zdrowej skóry jest procesem wielopłaszczyznowym. Bardzo ważne jest, aby wspierać nasz największy organ narządu od wewnątrz dzięki synergistycznie połączonym mikroelementom. Synergistyczne mikroelementy nie tylko wspomagają regenerację skóry, ale także poprawiają funkcjonowanie wszystkich narządów w ciele. Jednak większość suplementów witaminy C zawiera niewiele lub wcale palmitynianu askorbylu.

Optymalna suplementacja za pomocą synergistycznie sformułowanego suplementu witaminy C może mieć ogromny wpływ na ochronę zdrowia!

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2018/10/the-benefits-of-micronutrients-for-wound-healing-and-healthy-skin

Polecam również artykuł “Znaczenie mikroskładników odżywczych dla zdrowych włosów.”

Swobodny dostęp do zdrowia naturalnego musi stać się prawem człowieka!

Wraz ze złożeniem mojego podpisu domagam się od mojego własnego rządu oraz rządów wszystkich krajów świata:

Poniżej wysokiej jakości naturalne produkty, dla zdrowej skóry. Badania są podstawą opracowywania formuł produktów dr Ratha i ich jakości.

 class=
 class=

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x