Menu

Naturalne zwalczanie cukrzycy

7 marca, 2019 - Cukrzyca
Naturalne zwalczanie cukrzycy

Na całym świecie ponad 422 miliony ludzi cierpi na cukrzycę. Zaburzenia cukrzycowe mają podłoże genetyczne i dzielą się na dwa typy: młodzieńczą i starczą. Cukrzyca młodzieńcza spowodowana jest zazwyczaj defektem genetycznym, który prowadzi do niewystarczającej produkcji insuliny w organizmie. Wymaga regularnych zastrzyków insuliny w celu kontrolowania poziomu cukru we krwi. Większość jednak pacjentów cierpi na cukrzycę typu II, czyli cukrzycę starczą. Ta forma cukrzycy ma również podłoże genetyczne. Jednak przyczyny, które powodują pojawienie się choroby u tych pacjentów na każdym etapie ich dorosłego życia, są nieznane. Nie jest zatem zaskakujące, że cukrzyca to kolejna choroba, która wciąż rośnie w skali globalnej.

Medycyna konwencjonalna

Ogranicza się do leczenia objawów cukrzycy u dorosłych poprzez obniżanie podwyższonego poziomu cukru we krwi. Jednak choroby sercowo-naczyniowe i inne powikłania cukrzycowe występują nawet u pacjentów z kontrolowanym poziomem cukru we krwi. Zatem obniżenie poziomu cukru we krwi jest koniecznym, ale niekompletnym, leczeniem zaburzeń cukrzycowych.

Współczesna medycyna komórkowa

Zapewnia obecnie przełom w naszej wiedzy na temat przyczyn, zapobiegania i wspomagania leczenia cukrzycy starczej. Główną przyczyną jest długotrwały niedobór pewnych witamin i innych niezbędnych składników odżywczych. Niedobór ten występuje w milionach komórek trzustki (narząd produkujący insulinę), wątroby i ścian naczyń krwionośnych.

W celu zapobiegania wystąpienia cukrzycy u dorosłych, Medycyna Komórkowa zaleca optymalne spożycie odpowiednich witamin i składników odżywczych.

Badania naukowe i badania kliniczne udokumentowały szczególną wartość witaminy C, witaminy E, niektórych witamin z grupy B, chromu i innych niezbędnych składników odżywczych. Badania potwierdzają skuteczność tych składników w procesie normalizacji metabolizmu cukrzycowego i zapobieganiu chorobom układu krążenia.

Jak rozwijają się choroby sercowo-naczyniowe

Kluczem do zrozumienia chorób sercowo-naczyniowych u diabetyków jest zrozumienie podobieństwa w budowie molekularnej cząsteczki witaminy C i cukru (glukozy). To podobieństwo prowadzi do pomyłki metabolicznej z poważnymi jej konsekwencjami.

Komórki naszych ścian naczyń krwionośnych zawierają maleńkie pompy biologiczne. Wyspecjalizowane są do pompowania cukru i cząsteczki witaminy C z krwioobiegu do ściany naczynia krwionośnego. U osoby zdrowej, pompy te transportują optymalną ilość cząsteczek cukru i witaminy C do ściany naczynia krwionośnego. Umożliwia to normalne funkcjonowanie ściany, zapobiegając chorobie sercowo-naczyniowej.

Z powodu wysokiego stężenia cukru we krwi, pompy witaminy C są przeciążone cząsteczkami cukru. Prowadzi to do przeciążenia cukrem, a jednocześnie do niedoboru witaminy C w ścianach naczyń krwionośnych. Konsekwencją tych mechanizmów jest pogrubienie ścian naczyń krwionośnych, co naraża narządy na zawał serca.

Optymalne dzienne spożycie wybranych komórkowych składników odżywczych – w szczególności witaminy C – pomaga przywrócić równowagę pomiędzy witaminą C a metabolizmem cukru w ​​komórkach trzustki, ścianach naczyń krwionośnych i innych narządach.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/06/natural-eradication-of-diabetes

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x