Menu

Naturalna likwidacja wysokiego ciśnienia krwi

7 marca, 2019 - Nadciśnienie
Naturalna likwidacja wysokiego ciśnienia krwi

Na całym świecie kilkaset milionów ludzi cierpi na wysokie ciśnienie krwi. Ze wszystkich chorób układu krążenia jest to największa epidemia.

Medycyna konwencjonalna przyznaje, że przyczyny wysokiego ciśnienia krwi są nieznane u ponad 90% pacjentów. Konwencjonalna medycyna zorientowana na leki ogranicza się do leczenia objawów tej choroby. Beta-adrenolityki, diuretyki i inne leki na nadciśnienie sztucznie obniżają ciśnienie krwi (podejście ukierunkowane na symptomy) bez korygowania pierwotnego podstawowego problemu – “skurczu” ściany naczynia krwionośnego.

Główne przyczyny wysokiego ciśnienia krwi

Nowoczesna medycyna komórkowa stanowi przełom w naszej wiedzy na temat przyczyn, zapobiegania i leczenia nadciśnienia tętniczego. Główną przyczyną wysokiego ciśnienia krwi jest przewlekły niedobór niezbędnych składników odżywczych w milionach komórek ścian tętnic. Oprócz innych funkcji, komórki te odpowiadają za dostępność “czynników relaksujących” (tlenek azotu), które zmniejszają napięcie ścian naczyń i utrzymują ciśnienie krwi w normalnym zakresie. Naturalny aminokwas arginina, witamina C i inne składniki odżywcze, przyczyniają się do optymalnej dostępności tych czynników relaksujących ściany tętnic. Przewlekły niedobór tych niezbędnych składników odżywczych może powodować skurcze i zgrubienie ścian naczyń krwionośnych, co może podnieść ciśnienie krwi.

Badania naukowe i badania kliniczne udokumentowały wartość witaminy C, magnezu, koenzymu Q-10, argininy i innych niezbędnych składników odżywczych, pomagając w normalizacji stanów wysokiego ciśnienia krwi. Zalecenia Dr Ratha dotyczące zdrowia komórkowego obejmują wybrane niezbędne składniki odżywcze, które są potrzebne do optymalnego funkcjonowania komórek ściany naczynia. Przyczyniają się do zapobiegania podwyższonemu ciśnieniu krwi i pomagają odwrócić istniejące nadciśnienie.

Zalecenia Dr. Ratha Zdrowia Komórkowego:

Arginina, naturalny aminokwas, oddziela “czynnik odprężający” ściany tętnicy – małą cząsteczkę zwaną tlenkiem azotu. Tlenek azotu zwiększa elastyczność ścian tętnic i pomaga znormalizować wysokie ciśnienie krwi.

Witamina C zwiększa produkcję prostacykliny, która rozluźnia ściany naczyń krwionośnych. Ponadto utrzymuje lepkość krwi na optymalnym poziomie.

Magnez, “naturalny antagonista wapnia”, jest niezbędny do optymalnej równowagi mineralnej w komórkach ścian naczyń krwionośnych. Optymalny bilans mineralny jest wstępnym warunkiem relaksacji ścian tętnic.

Lizyna i prolina pomaga chronić ściany tętnic i zapobiegać powstawaniu złogów miażdżycowych. Lizyna i prolina są niezbędne do zapobiegania powstawaniu nadciśnienia. Miażdżyca jest powiązana z wysokim ciśnieniem krwi.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/06/natural-eradication-of-high-blood-pressure

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x