Menu

Witamina C zmniejsza ryzyko zgonów z powodu chorób układu krążenia

5 marca, 2019 - serce, Układ krążenia
Witamina C zmniejsza ryzyko zgonów z powodu chorób układu krążenia

W nowym badaniu stwierdzono, że wyższe spożycie witaminy C znacznie zmniejsza ryzyko zgonu z powodu chorób układu krążenia. Naukowcy odkryli, że uczestnicy badania z najwyższym spożyciem tego mikroelementu zmniejszyli swoje ryzyko zgonu o imponujące 70 procent.

Naukowcy obserwowali łącznie 13 421 uczestników średnio przez 11 lat. Zebrane dane zostały uzyskane przez uczestników wypełniających co 2 lata kwestionariusz o żywności. W ankiecie zapytano uczestników, jak często spożywali w ciągu roku różnego typu pokarmy, suplementy i napoje. Zauważono, że uczestnicy badania o najwyższym stężeniu witaminy C w organizmie, częściej stosowali suplementy witaminowe.

Naukowcy odkryli, że witamina C zmniejsza ryzyko zgonu z powodu chorób układu krążenia. Doszli też jednak do wniosku, że nie ma istotnego związku między spożyciem witaminy C a ryzykiem rozwoju choroby. Twierdzą oni, że wyższe poziomy witaminy C nie zapobiegają rozwojowi choroby sercowo-naczyniowej, ale zmniejszają ryzyko zgonu z jej powodu. Jest jednak kilka aspektów tego wniosku, które musimy przeanalizować.

Jak wykazały badania dr Ratha – przeprowadzone przez ponad ćwierć wieku – główną przyczyną tej choroby jest niedobór witaminy C. Naukowcy z Instytutu Badawczego dr Ratha wykorzystali to zrozumienie i wykazali, że dzięki optymalnemu przyjmowaniu witaminy C, koniec epidemii sercowo-naczyniowej jest możliwy. W przełomowym badaniu dostarczyli dowodów, że choroba sercowo-naczyniowa jest zasadniczo wczesną formą szkorbutu związanego z niedoborem witaminy C.

Optymalna profilaktyka chorób układu krążenia wymaga również innych składników odżywczych

Chociaż witamina C odgrywa ważną rolę w zapobieganiu chorobom układu krążenia, nie jest to jedyny ważny mikroelement w jej zapobieganiu. Aminokwasy lizyna i prolina, a także inne specyficzne mikroskładniki odżywcze, odgrywają również kluczową rolę w utrzymaniu zdrowego układu sercowo-naczyniowego. Synergia mikroelementów opracowana przez naukowców z Instytutu Badawczego dr Ratha, jest w tym przypadku kluczowa.

Podejście synergii mikroskładników odżywczych opiera się na naukowym założeniu, że chociaż witaminy, minerały, aminokwasy i inne mikroelementy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, nie działają one niezależnie od siebie. Zamiast tego uczestniczą w złożonych procesach metabolicznych i współdziałają ze sobą. Ich optymalna interakcja i równowaga komórkowa są podstawą do utrzymania zdrowia i zapobiegania atakom serca, udarom i innym zagrażającym życiu problemom sercowo-naczyniowym.

Podsumowując, najważniejsze jest zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym. Nie osiągnie się tego wyłącznie przez pojedynczy składnik odżywczy, ale na starannie zrównoważonych kombinacjach określonych składników odżywczych działających w synergii biologicznej. Globalna eliminacja chorób sercowo-naczyniowych zależy więc od tego, czy ludzie zrozumieją tę ważną zależność.

Polecam również artykuł “Choroba wieńcowa i zawał serca – wyniki badań naukowych.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/09/new-study-recognizes-role-of-vitamin-c-in-reducing-death-toll-from-cardiovascular-disease

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x