Menu

Nic w życiu nie jest tak ważne jak optymalne zdrowie!

13 kwietnia, 2019 - Zdrowie komórkowe
Nic w życiu nie jest tak ważne jak optymalne zdrowie!

42-letni James siedział przed swoim komputerem i pisał pismo dla swojego szefa. Nagle jednak nie mógł poruszyć lewym ramieniem. Do tego doszedł wyniszczający ból i trudności w oddychaniu. James zaczął się pocić i stracił przytomność. Kiedy obudził się w szpitalu, lekarze powiedzieli mu, że przeżył poważny atak serca.

Tiffany, 32-letnia pielęgniarka, przeszła rutynową kontrolę stanu zdrowia i otrzymała szokującą diagnozę zaawansowanej białaczki.

W dzisiejszym świecie coraz większa liczba młodych ludzi staje się poważnie chora. W przypadkach Jamesa i Tiffany’ego lekarze powiedzieli im, że przyczyny ich chorób są „idiopatyczne”, co oznacza nieznane.

Dlaczego tak się dzieje i co możemy z tym zrobić?

Zmiany nawyków żywieniowych i uwarunkowań środowiskowych powodują choroby

W ciągu ostatnich 150 lat nawyki żywieniowe i uwarunkowania środowiskowe naszego społeczeństwa zostały poważnie zmienione. Od rewolucji przemysłowej ludzie w krajach rozwiniętych całkowicie zmienili swoją dietę i stworzyli inne środowisko. Na przykład opracowali nowe wzorce zachowań i stylu życia, obejmujące m.in. palenie, picie zbyt dużej ilości alkoholu, spożywanie zbyt wielu kalorii, brak ruchu i oglądanie telewizji. Tak! Nawet oglądanie telewizji może sprawić, że będziesz chory! Hiszpańscy naukowcy odkryli, że ponad trzy godziny telewizji dziennie może podwoić ryzyko przedwczesnego zgonu, co prawdopodobnie wiązane jest z brakiem ćwiczeń.

Można więc powiedzieć, że od rewolucji przemysłowej świat rozwija się w coraz bardziej niezdrowym kierunku. Jednak na obszarach wiejskich, gdzie ludzie często byli oszczędzani z uprzemysłowienia, na ogół pozostawali zdrowsi.

Optymalna dieta i styl życia

Dr J. Hoffman w swojej książce z 1968 r., opisuje ludność Hunza mieszkającą w odległej dolinie w północno-wschodnim Pakistanie. Hoffmann spędził z nimi kilka lat i opisuje ich jako niezwykle zdrowych ludzi, ze zdumiewającą średnią długością życia wynoszącą ponad 120 lat. Nawet w wieku 100 lat byli w doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej. Nie cierpieli na żadne choroby, nawet grypę, przeziębienia, zmęczenie czy alergie.

Odżywianie ludności Hunza było wysokiej jakości, a jednocześnie narażenie na toksyny było minimalne. Żyli bez stresu i we wspólnotach, które kładły nacisk na rodzinę i dobre relacje. Rak, choroby serca, depresja i cukrzyca były im nieznane. Inny badacz, Sir Robert McCarrison, spędził siedem lat w Dolinie Hunza. W 1921 roku, kiedy przedstawił swoje odkrycia Biologicznemu Towarzystwu w Pittsburghu, opisał lud Hunza jako „najszczęśliwszych ludzi na świecie, rasę niedoścignioną w doskonałości i wolną od chorób”.

Jednak Hunza nie są jedynymi niezwykle zdrowymi ludźmi na świecie. Dostępnych jest wiele innych przykładów. Należą do nich ludzie mieszkający na obszarach górskich na Węgrzech i w Bułgarii, na Krecie, w pojezierzu Titicaca oraz w dolinie Vilcabamba w Ekwadorze. Wszyscy dzielą tę samą historię, czyli jedzą wysokiej jakości pokarmy bogate w składniki odżywcze. Uprawiają też dużo ćwiczeń, przebywają mnóstwo czasu na świeżym powietrzu korzystając z promieni słonecznych i kładą nacisk na sen.

W 1970 r. zbudowano drogę do doliny Hunza, co spowodowało, że do populacji tej zaczęły trafiać produkty z krajów “Zachodu”. Głównie cukier, biała mąka, napoje gazowane, nabiał, tłuszcze trans i biały ryż. Nic więc dziwnego, że w dolinie tej zaczęły pojawiać zawały serca, cukrzyca, rak i wszelkie inne choroby, a średnia długość życia tej ludności dramatycznie spadła.

Stara kobieta z Doliny Hunza w Pakistanie. Zdjęcie: Shaun D Metcalfe w Tajlandii

Trucizny wytwarzane przez człowieka

Istnieją dwa główne powody, przez które ludzie chorują. Pierwszym jest niedożywienie komórkowe z powodu jedzenia niewłaściwego pokarmu oraz toksykacja komórkowa poprzez ciągłe narażenie na działanie chemikaliów środowiskowych i trucizn.

Lakier może zawierać toksyczny ołów i rtęć, które wdychamy przechodząc obok.

Toksyny wytwarzane przez człowieka są dziś tak powszechne, że nie można ich uniknąć, bez względu na to, gdzie mieszkasz lub co robisz. Oto przykłady:

Toksyny zawarte w szamponach, mydłach, perfumach i dezodorantach zwiększają negatywne skutki dla organizmu.

Podstawową przyczyną choroby jest nieprawidłowe funkcjonowanie komórek

Naturalnym stanem człowieka jest być zdrowym. Twoje zdrowie zależy jednak od doskonałych wyborów. Musisz zapewnić odpowiednie żywienie dla swoich komórek. Komórki zaczynają działać nieprawidłowo, jeśli poziomy składników odżywczych, które otrzymują, są zbyt niskie lub jeśli poziomy toksyn, na które są narażone, jest zbyt wysokie.

Musisz zacząć patrzeć na swoje zdrowie i chorobę w zupełnie inny sposób. Uświadom sobie, że nie ma tysięcy chorób, jest tylko jedna – nieprawidłowe działanie komórek ciała. Ta definicja jest absurdalnie prosta. Możesz być chory tylko wówczas, gdy wiele twoich komórek działa nieprawidłowo. W pewnym momencie uszkodzeniu ulegnie tyle komórek, że nie będzie można już dokonywać wystarczających napraw. Ale możemy zacząć naprawiać ten problem, nim będzie za późno. Aby sobie z tym poradzić musisz zająć się pierwotną przyczyną, a nie tylko objawami.

Właściwa, ukierunkowana na profilaktykę opieka zdrowotna skutkuje optymalnym funkcjonowaniem komórek organizmu

Nasze ciała w każdej sekundzie budują 10 milionów nowych komórek. Komórki te są wykorzystywane do ciągłego odbudowywania naszych tkanek. Aby osiągnąć dobre zdrowie trzeba zadbać o odpowiednie odbudowywanie zdrowych komórek. Jeśli chore komórki zastąpimy kolejnymi chorymi komórkami, nigdy nie odzyskamy zdrowia.

Dlatego tak ważne jest codzienne spożywanie odpowiedniego pożywienia. Składniki odżywcze działają jako zespół, a niedobór nawet jednego składnika odżywczego zmniejszy skuteczność wszystkich pozostałych. Nasz stan odżywienia wpływa na całe nasze ciało. Obejmuje to nasze nastroje i emocje, naszą zdolność uczenia się i zapamiętywania, naszą sprawność fizyczną i naszą odporność na choroby.

Podstawowe zasady do zachowania optymalnego zdrowia

Prawdziwie prewencyjne podejście do opieki zdrowotnej polega zatem na zapewnieniu, że komórki pozostaną zdrowe. Organizm wie, jak dbać o siebie i może to zrobić, pod warunkiem, że ma wszystko, czego potrzebuje do budowy zdrowych komórek. Musisz przywrócić równowagę komórkom i wspierać ich zdolność do samoregulacji i naprawy. Oznacza to przestrzeganie kilku podstawowych zasad:      

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2016/09/nothing-tastes-as-good-as-optimum-health-feels

 class=

Vitacor Plus to podstawowe zaopatrzenie w wybrane mikroskładniki odżywcze. Dowiedz się więcej.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Błonnik ważny dla układu pokarmowego – część 2 | Medycyna Komórkowa
3 miesięcy temu

[…] Polecam również artykuł “Nic w życiu nie jest tak ważne jak optymalne zdrowie!” […]

trackback
Interaktywny projekt edukacji zdrowotnej bodyxq | Medycyna Komórkowa
3 miesięcy temu

[…] Polecam również artykuł: “Nic w życiu nie jest tak ważne jak optymalne zdrowie!“ […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x