Menu

Suplementy Omega-3 mogą pomóc w leczeniu depresji

14 kwietnia, 2019 - Depresja
Suplementy Omega-3 mogą pomóc w leczeniu depresji

Nowa metaanaliza opublikowana w czasopiśmie medycznym “Translational Psychiatry” wykazała, że ​​kwasy tłuszczowe omega-3 mogą zmniejszać objawy poważnego zaburzenia depresyjnego. Przeprowadzonych zostało 13 randomizowanych badań kontrolowanych placebo z udziałem 1233 uczestników cierpiących na tę chorobę. Naukowcy zauważyli, że szczególnie korzystne w zaburzeniu depresyjnym było podawanie wyższych dawek kwasu eikozapentaenowego (EPA). Badania te dostarczają dalszych dowodów, że zapewnienie optymalnego zaopatrzenia w te niezbędne mikroelementy może poprawić i ochronić nasze zdrowie.

Depresja jest powszechnym zaburzeniem psychicznym dotykającym około 350 milionów ludzi na całym świecie. Jest opisywana przez Światową Organizację Zdrowia jako wiodąca przyczyna niepełnosprawności na świecie i główny czynnik przyczyniający się do ogólnego globalnego obciążenia chorobami. W długotrwałych i ciężkich przypadkach może to być szczególnie poważny stan zdrowia, który wiąże się ze znacznie zwiększonym ryzykiem samobójstwa. Drugą najczęstszą przyczyną zgonów na świecie w wieku 15-29 lat są właśnie samobójstwa. Ponad 800 000 ludzi na całym świecie umiera w ten sposób każdego roku.

Leki nie działają

Firmy farmaceutyczne opatentowały leki na depresję, takie jak GlaxoSmithKline, AstraZeneca, Pfizer, Merck i Sanofi. Ponadto przestały już szukać nowych leków przeciwdepresyjnych. Jeśli chodzi o te leki, które już istnieją, dowody zdecydowanie sugerują, że wyrządzają one więcej szkody niż pożytku. Badania pokazują, że leki te oddziaływują na mózg i zmianę sposobu myślenia ludzi. Te zmieniające umysł chemikalia mogą powodować wrogość, agresję, przemoc, a nawet myśli samobójcze.  

Naturalne podejście do kontrolowania depresji

Metaanaliza opublikowana w “Translational Psychiatry” wykazała zalety mikroskładników odżywczych w zwalczaniu depresji. Ponadto badanie opublikowane w czasopiśmie “Phytotherapy Research” dostarczyło dowodów klinicznych, że kurkumina może być stosowana jako bezpieczne i skuteczne leczenie pacjentów z poważnymi zaburzeniami depresyjnymi. Kurkumina jest mikroskładnikiem odżywczym o szerokim zakresie działania ochronnego dla zdrowia. Posiada właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i modulacji układu odpornościowego.

Dodatkowe badania wykazały, że uzupełnienie niedoboru witaminy D u pacjentów z depresją może poprawić ich stan. W badaniu opublikowanym w “Journal of Clinical Psychopharmacology” i przeprowadzonym w Iranie naukowcy odkryli, że pojedyncze wstrzyknięcie 300 000 jm witaminy D było bezpieczne i skuteczne w poprawie depresji u pacjentów z niedoborem witaminy D. Jej niedobór jest obecnie uznawany za problem ogólnoświatowy. Niskie poziomy tej witaminy w surowicy są szczególnie związane z objawami depresyjnymi. Odkrycie to ma wyraźne znaczenie dla ludzi cierpiących na depresje na całym świecie.

Dalsze przykłady mikroelementów, które okazały się skuteczne w zwalczaniu depresji, obejmują witaminę C, acetylo-karnitynę i witaminy z grupy B.

W kierunku szczęśliwszego, zdrowszego świata

W 2014 r. leki na depresję i inne problemy ze zdrowiem psychicznym były siódmym najbardziej dochodowym globalnym obszarem terapii dla przemysłu farmaceutycznego. Producenci tych leków, których łączna roczna wartość przekracza 39 miliardów dolarów, próbują za wszelką cenę bronić tego rynku. Uniemożliwiają nam poznanie skuteczności naturalnych, nie podlegających patentowi alternatyw. Ale to, czy im się to uda, zależy od nas.

W interesie szczęśliwszego i zdrowszego świata niezbędne jest dzielenie się faktami na temat naturalnego leczenia depresji. Być może, jeśli wystarczająco wielu z nas to zrobi, cel ten uda się osiągnąć.

Zapisz się do naszego newslettera

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2016/03/new-study-finds-omega-3-supplements-can-help-treat-major-depression

 class=

Dr. Rath Omega E zawiera wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 EPA i DHA.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x