Menu

Ochrona przed stresem oksydacyjnym

25 lutego, 2020 - Stres
Ochrona przed stresem oksydacyjnym

Spaliny, zanieczyszczona woda i toksyny środowiskowe są typowymi źródłami obciążenia nas wolnymi rodnikami. Te agresywne, wysoce reaktywne cząsteczki są w stanie poważnie uszkadzać komórki organizmu. Wraz z nadmiarem wolnych rodników tworzy się tak zwany stres oksydacyjny, co może sprzyjać powstawaniu chorób i przedwczesnemu starzeniu się.

Odpowiedzialne za to są to przede wszystkim reaktywne cząsteczki tlenu (ROS) dlatego też ten proces jest określany również mianem „biologicznego rdzewienia”.

Przeciwutleniacze są partnerami w reakcjach z wolnymi rodnikami i są w stanie je neutralizować i tym samym uczynić je nieszkodliwymi. Najważniejszymi przeciwutleniaczami, które dostarczamy organizmowi są mikroskładniki odżywcze: określone witaminy i polifenole.

Wspomaganie ochrony i prawidłowej funkcji komórek

Ciało ludzkie składa się z miliardów komórek. Ciągła synteza komórek umożliwia zachowanie naturalnych procesów wzrostu, jak i zastąpienie starych, lub obumarłych komórek. Procesy te podlegają mechanizmom ścisłej kontroli przy udziale systemu immunologicznego.

Nowe komórki powstają w wyniku podziałów komórkowych. W celu wzrostu i rozprzestrzeniania się muszą one w kontrolowany sposób zniszczyć szczelną strukturę kolagenu i tkanki łącznej: w tym celu posługują się specjalnym rodzajem enzymów trawiących kolagen. W zdrowym organizmie produkcja tych enzymów jest bardzo dokładnie kontrolowana, także pomimo krótkotrwałego ich działania, nie zostaje naruszona stabilność tkanki łącznej. Witaminy i inne mikroskładniki odżywcze wspomagają prawidłową funkcję i ochronę komórek. Wpływają korzystnie na funkcję systemu immunologicznego i tworzenie stabilnej tkanki łącznej.

EpiQuercican™

EpiQuercican™ jest Programem uzupełniającym z oferty Programów Zdrowia Komórkowego Dr Ratha. Składniki w EpiQuercican™ wspierają metabolizm komórkowy od razu na wiele sposobów, np.:

Program wzbogacający dla zwiększonego zaopatrzenia w witaminę C

Witamina C (kwas askorbinowy) uważana jest za molekułę kluczową dla całości metabolizmu komórkowego. Ingeruje ona wspomagająco w liczne procesy metaboliczne organizmu, które dotyczą przykładowo tkanki łącznej i całego aparatu podporowego naszego ciała, ochrony komórek, funkcji immunologicznych i przemian energii.

VitaCforte™ zapewnia dodatkowy dopływ czterech szczególnie ważnych dla metabolizmu komórkowego form tej podstawowej witaminy: askorbinian wapnia i magnezu są buforowymi formami witaminy C. Połączenie molekuł kwasu askorbinowego z minerałami – wapniem i magnezem neutralizuje zakwaszające działanie kwasu askorbinowego i ta forma jest łagodna dla żołądka nawet w dużych dawkach. Askorbiniany wapnia i magnezu są łatwo przyswajalne i metabolizowane przez komórki.

Palmitynian askorbylu powstał przez połączenie molekuły kwasu askorbinowego i kwasu tłuszczowego. Zwykle rozpuszczalna w wodzie witamina C staje się dzięki temu rozpuszczalna w tłuszczu i dobrze wykorzystywana w metabolizmie komórkowym, szczególnie do ochrony błon komórkowych. Witamina C jest kluczową molekułą metabolizmu komórkowego. Bierze ona udział w licznych procesach metabolicznych i przyczynia się w ten sposób do prawidłowej funkcji przemiany materii.

VitaCforte™

VitaCforte™ zawiera buforowane formy witaminy C i jej połączenie z kwasami tłuszczowymi:

Wtórne substancje roślinne z pestek winogron

Biologicznie aktywne substancje roślinne określane są pojęciem „Phytobiologika“. Wytwarzane są one przez rośliny i mają za zadanie ich ochronę, jak również zachowanie ich funkcji. Człowiek dostarcza te wtórne substancje roślinne, poprzez zrównoważoną dietę, składającą się z owoców i nasion.

W zależności od ich budowy, pojęcie „wtórne substancje roślinne” obejmuje różne grupy i podgrupy, które wykonują różnorakie funkcje. Wśród nich znajdują się również licznie reprezentowane polifenole.

Dr. Rath OPC™

Bogatym źródłem polifenoli są pestki winogron. Zawierają one oligomeryczne proantocyjanidyny (OPC) oraz inne, wtórne substancje roślinne. Częstym, dodatkowym źródłem zaopatrzenia w dodatkowe polifenole z pestek winogron są suplementy diety. Dr. Rath OPC™ zawiera ekstrakt z pestek winogron, zawierający minimalnie 60% polifenoli. W celu chrony naturalnych składników i synergii, przetwarzamy bogate w polifenole pestki winogron ze szczególną ostrożnością. Metoda ekstrakcji odbywa się wyłącznie z zastosowaniem wody w niskiej temperaturze.

Polecam również artykuł “Czy suplementy diety, które bierzesz, są skuteczne?”

Źródło: https://shop.dr-rath.com/pl-pl/obszary-zastosowan/antyoksydanty

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x