
Profesor ze szpitala Zhongnan na Uniwersytecie Wuhan w Chinach planuje przeprowadzenie leczenia pacjentów z koronawirusem za pomocą wysokiej dawki witaminy C.
W roku 2019 nowe zapalenie płuc zainfekowane koronawirusem (2019-nCoV), a mianowicie zespół ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej (SARS), wywołała globalne zaniepokojenie i stan zagrożenia. Brak jest bowiem skutecznych ukierunkowanych leków przeciwwirusowych, a objawowe leczenie wspomagające nadal jest głównym sposobem leczenia SARS.
Witamina C jest istotna dla organizmu ludzkiego i odgrywa rolę w zmniejszaniu reakcji zapalnej i zapobieganiu przeziębieniom. Ponadto kilka badań wykazało, że niedobór witaminy C związany jest ze zwiększonym ryzykiem grypy i cięższym jej przebiegiem.
Wlew witaminy C u pacjentów z koronawirusem
Wlew witaminy C może przyczynić się do poprawy rokowania u pacjentów z zespołem ostrej ciężkiej infekcji dróg oddechowych. Dlatego też konieczne jest zbadanie skuteczności klinicznej i bezpieczeństwa stosowania witaminy C w leczeniu klinicznym SARS poprzez randomizowane badania kontrolowane podczas obecnej epidemii koronawirusa.
W przypadku sepsy dochodzi do aktywacji wywołanego sepsą impulsu cytokinowego, a w płucach gromadzą się neutrofilki, które niszczą pęcherzykowe naczynia włosowate. Wczesne badania kliniczne wykazały, że witamina C może skutecznie zapobiegać temu procesowi. Ponadto, witamina C może pomóc w eliminacji płynu pęcherzykowego poprzez zapobieganie aktywacji i akumulacji neutrofili oraz zmniejszenie uszkodzenia kanału nabłonkowego pęcherzyków płucnych. Jednocześnie witamina C może zapobiegać powstawaniu zewnątrzkomórkowych pułapek neutrofilowych, które są biologicznym wydarzeniem uszkodzenia naczyń krwionośnych spowodowanym aktywacją neutrofili.
Witaminy mogą skutecznie skrócić czas trwania przeziębienia. Jednak nieliczne badania wykazały, że niedobór witaminy C jest związany ze zwiększonym ryzykiem grypy i ciężkością infekcji. W kontrolowanym, ale nierandomizowanym badaniu, 85% z 252 studentów leczonych wysoką dawką witaminy C (1g / h na początku objawów przez 6h, a następnie 3 * 1g / dzień) doświadczyło zmniejszenia objawów.
Dlatego też w czasie obecnej epidemii SARI konieczne jest zbadanie skuteczności klinicznej i bezpieczeństwa witaminy C dla wirusowego zapalenia płuc poprzez randomizowane badania kontrolowane.
Podejście Medycyny Komórkowej
Faktem naukowym jest, że wszystkie badane wirusy mogą być blokowane przez określone mikroelementy. Witamina C zmniejsza lub całkowicie blokuje replikację wszystkich wirusów, do których jest stosowana. Nawet w komórkach przewlekle zakażonych HIV, wykazano, że witamina C zmniejsza replikację wirusów o ponad 99 procent.
Badania przeprowadzone przez naukowców w Instytucie Badawczym Dr Ratha wykazały, że skuteczność witaminy C w hamowaniu wirusa grypy jest najwyższa, gdy jest ona połączona z innymi mikroelementami. Łącząc witaminę C z ekstraktem z zielonej herbaty, selenem i grupą aminokwasów, stwierdzili oni, że kombinacja ta jest znacznie skuteczniejsza niż witamina C stosowana samodzielnie. Połączenie mikroskładników odżywczych zmniejszyło aktywność wirusową o 87 procent, w porównaniu z zaledwie 20 procentami, gdy stosowano tylko witaminę C. Ponadto synergia mikroskładników była skuteczna na wszystkich etapach infekcji wirusowej, co świadczy o ogromnym potencjale tej metody w zakresie naturalnej kontroli grypy.
Polecam również artykuł “Koronawirus mógł powstać w chińskim laboratorium rządowym.”
Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2020/02/china-to-conduct-study-treating-coronavirus-patients-with-high-dose-vitamin-c/
Czy wiadomo o jakie aminokwasy chodzi “Łącząc witaminę C z ekstraktem z zielonej herbaty, selenem i grupą aminokwasów …” Czy podano dokładnie jakie?
Chodzi o takie aminokwasy jak: L-lizyna, L-prolina i L-arginina