Menu

Chiny przeprowadziły leczenie witaminą C pacjentów z koronawirusem

27 lutego, 2020 - Koronawirus
Chiny przeprowadziły leczenie witaminą C pacjentów z koronawirusem

Profesor ze szpitala Zhongnan na Uniwersytecie Wuhan w Chinach przeprowadził leczenia pacjentów z koronawirusem za pomocą wysokiej dawki witaminy C.

W roku 2019 nowe zapalenie płuc zainfekowane koronawirusem (2019-nCoV), a mianowicie zespół ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej (SARS), wywołała globalne zaniepokojenie i stan zagrożenia. Brak jest bowiem skutecznych ukierunkowanych leków przeciwwirusowych, a objawowe leczenie wspomagające nadal jest głównym sposobem leczenia SARS.

Witamina C jest istotna dla organizmu ludzkiego i odgrywa rolę w zmniejszaniu reakcji zapalnej i zapobieganiu przeziębieniom. Ponadto kilka badań wykazało, że niedobór witaminy C związany jest ze zwiększonym ryzykiem grypy i cięższym jej przebiegiem.

Wlew witaminy C u pacjentów z koronawirusem

Wlew witaminy C może przyczynić się do poprawy rokowania u pacjentów z zespołem ostrej ciężkiej infekcji dróg oddechowych. Dlatego też konieczne jest zbadanie skuteczności klinicznej i bezpieczeństwa stosowania witaminy C w leczeniu klinicznym SARS poprzez randomizowane badania kontrolowane podczas obecnej epidemii koronawirusa.

W przypadku sepsy dochodzi do aktywacji wywołanego sepsą impulsu cytokinowego, a w płucach gromadzą się neutrofilki, które niszczą pęcherzykowe naczynia włosowate. Wczesne badania kliniczne wykazały, że witamina C może skutecznie zapobiegać temu procesowi. Ponadto, witamina C może pomóc w eliminacji płynu pęcherzykowego poprzez zapobieganie aktywacji i akumulacji neutrofili oraz zmniejszenie uszkodzenia kanału nabłonkowego pęcherzyków płucnych. Jednocześnie witamina C może zapobiegać powstawaniu zewnątrzkomórkowych pułapek neutrofilowych, które są biologicznym wydarzeniem uszkodzenia naczyń krwionośnych spowodowanym aktywacją neutrofili.

Witaminy mogą skutecznie skrócić czas trwania przeziębienia. Jednak nieliczne badania wykazały, że niedobór witaminy C jest związany ze zwiększonym ryzykiem grypy i ciężkością infekcji. W kontrolowanym, ale nierandomizowanym badaniu, 85% z 252 studentów leczonych wysoką dawką witaminy C (1g / h na początku objawów przez 6h, a następnie 3 * 1g / dzień) doświadczyło zmniejszenia objawów.

Podejście Medycyny Komórkowej

Faktem naukowym jest, że wszystkie badane wirusy mogą być blokowane przez określone mikroelementy. Witamina C zmniejsza lub całkowicie blokuje replikację wszystkich wirusów, do których jest stosowana. Nawet w komórkach przewlekle zakażonych HIV, wykazano, że witamina C zmniejsza replikację wirusów o ponad 99 procent.

Badania przeprowadzone przez naukowców w Instytucie Badawczym Dr Ratha wykazały, że skuteczność witaminy C w hamowaniu wirusa grypy jest najwyższa, gdy jest ona połączona z innymi mikroelementami. Łącząc witaminę C z ekstraktem z zielonej herbaty, selenem i grupą aminokwasów, stwierdzili oni, że kombinacja ta jest znacznie skuteczniejsza niż witamina C stosowana samodzielnie. Połączenie mikroskładników odżywczych zmniejszyło aktywność wirusową o 87 procent, w porównaniu z zaledwie 20 procentami, gdy stosowano tylko witaminę C. Ponadto synergia mikroskładników była skuteczna na wszystkich etapach infekcji wirusowej, co świadczy o ogromnym potencjale tej metody w zakresie naturalnej kontroli grypy.

Zapisz się do naszego newslettera

Polecam również artykuł “Koronawirus mógł powstać w chińskim laboratorium rządowym.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2020/02/china-to-conduct-study-treating-coronavirus-patients-with-high-dose-vitamin-c/

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
3 lat temu

Czy wiadomo o jakie aminokwasy chodzi “Łącząc witaminę C z ekstraktem z zielonej herbaty, selenem i grupą aminokwasów …” Czy podano dokładnie jakie?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x