Menu

Czy suplementy diety, które bierzesz, są skuteczne?

18 lutego, 2020 - Skuteczność suplementów
Czy suplementy diety, które bierzesz, są skuteczne?

Globalny rynek suplementów diety wynosi 82 miliardy dolarów, a amerykański przemysł suplementów diety przeznacza na ten cel 37 miliardów dolarów. Konsumenci wydają miliardy na suplementy diety wierząc w ich dobroczynne działanie. W obliczu niezliczonych możliwości i światowego rynku, wybór suplementów może być przytłaczający. Rzadko kiedy konsumenci otrzymują wystarczające informacje naukowe, na których mogą oprzeć swoje decyzje, a zazwyczaj mają tylko materiały marketingowe firmy. Instytut Badawczy Dr Ratha prowadzi badania naukowe w zakresie naturalnego zdrowia i stanowi bazę naukową dla rozwoju unikalnych synergicznych kombinacji mikroelementów odżywczych.,

Najpopularniejsze suplementy to albo pojedyncze składniki, takie jak witamina C, witamina D, wapń i poszczególne wyciągi roślinne, albo przypadkowe kombinacje mikroelementów.

Większość receptur, które zawierają wiele składników odżywczych i ekstraktów roślinnych, nie określa jasno kryteriów doboru składników. Niewiele uwagi poświęca się ich kombinacji w różnych dawkach, czy takie kombinacje działają razem, oraz czy niektóre składniki mogą zrównoważyć działanie innych w organizmie. Ponadto receptury te często oparte są ogólnymi stwierdzeniami z opublikowanych badań przeprowadzonych przez innych i odnoszących się do pojedynczych składników zamiast do synergii składników. Ostateczny nacisk kładzie się raczej na dochody od konsumentów niż na ich zdrowie.

Czy suplementy diety, które bierzesz, są skuteczne?

Postanowiliśmy przetestować i porównać skuteczność różnych suplementów diety, badając ich działanie na poziomie komórkowym, co stanowi podstawowy poziom określania zdrowia naszego organizmu i jego zdolności do zwalczania chorób. Niektóre z badanych kombinacji mikroelementów odżywczych zostały zidentyfikowane w naszym instytucie. Zastosowaliśmy różne metody, aby sprawdzić jak skuteczne są np. składniki antyoksydacyjne w ochronie komórek przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Uszkodzenia oksydacyjne mogą prowadzić do kilku chorób przewlekłych, w tym przyspieszonego starzenia się, zapalenia stawów, stanów zapalnych, chorób serca, choroby Alzheimera i raka.

Stwierdziliśmy, że niektóre z wprowadzanych na rynek suplementów, które zawierały duże ilości witaminy C i innych związków antyoksydacyjnych, nie wykazywały żadnych właściwości antyoksydacyjnych i nie mogły zapewnić skutecznej ochrony komórek w przypadku narażenia na uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki. Mogło to być spowodowane albo bardzo niskimi dziennymi dawkami zalecanymi przez producenta, gorszą jakością surowców, albo wystąpieniem niepożądanych reakcji między składnikami obecnymi w formułach.

Zidentyfikowane przez nas kombinacje mikroelementów wykazały bardzo wysokie właściwości antyoksydacyjne i ochronę komórek. Te oparte na synergii mikroelementów zapewniły większą ochronę różnych typów ludzkich komórek przed toksycznością, pozostawiając bardziej żywotne i metabolicznie regenerujące się komórki. Ocena porównawcza wykazała, że synergiczna kombinacja mikroskładników odżywczych może skutecznie stymulować zdrowy wzrost komórek o 40-50%.

Zachęcamy wszystkich konsumentów suplementów diety do żądania od producentów przedstawienia naukowych dowodów na skuteczność ich suplementów. Konsumenci powinni podejmować świadome decyzje po zapoznaniu się z dowodami naukowymi i zrozumieniu skuteczności wybranych przez nich suplementów, które powinny mieć korzystny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie.

Polecam również artykuł “Fakty na temat bezpieczeństwa witamin.”

Źródło: https://www.drrathresearch.org/latest-news/item/75-are-the-nutritional-supplements-you-take-effective

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x