Menu

Co Biblia mówi o otwarciu trzeciego oka?

4 stycznia, 2021 - Szyszynka
Co Biblia mówi o otwarciu trzeciego oka?

Trzecie oko to szyszynka, która znajduje się w środku mózgu. Jej funkcją jest produkcja melatoniny, która pozwala organizmowi zrelaksować się podczas snu. Mówi się również, że trzecie oko wytwarza naturalną dimetylotryptaminę (DMT), która pozwala umysłowi wejść w stan snu. Wielu mistyków nauczyło się, jak wykorzystać stan snu i wejść w trans hipnotyczny. Ci mistycy zrozumieli, że podczas snu Bóg przemawia do poszczególnych osób. We wschodniej tradycji indyjskiej, trzecie oko nazywane jest czakrą adżna i otwierając je, można osiągnąć oświecenia. Z biblijnego punktu widzenia jesteśmy oświeceni po przyjęciu chrztu Ducha Świętego i zostajemy „oświeceni” światłem Chrystusa. To oświecenie lub przebudzenie ze snu nie jest końcem duchowego oświecenia, ale jego początkiem.

“Każdy z nas musi dbać o swoje usposobienie duchowe i je rozwijać. Żeby robić postępy, powinieneś odżywiać się pod względem duchowym, wyznaczać sobie cele i pielęgnować owoce ducha.” 1 Koryntian 2:14-16

Co Biblia mówi o otwarciu trzeciego oka?

Jezus mówi, że Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!| Mateusza 6: 22–23. 

Oko umysłu było pojedyncze i skupione na Bogu, który jest pokojem, harmonią i światłem. Trzecie oko jest miejscem, gdzie Bóg spotyka się z nami. Są to także drzwi, przez które można „zajrzeć” do królestwa duchowego.

Obraz do postu

Jeden z kluczowych wersetów biblijnych dotyczących szyszynki trzeciego oka znajduje się w Księdze Rodzaju 32: 22–32, gdzie Jakub walczył z Bogiem. 

“22 Wysłał więc ów dar przed sobą, a sam postanowił spędzić noc w obozowisku. 23 Ale tej jeszcze nocy wstał i zabrawszy obie swe żony, dwie ich niewolnice i jedenaścioro dzieci, przeprawił się przez bród potoku Jabbok. 24 A gdy ich przeprawił przez ten potok, przeniósł również [na drugi brzeg] to, co posiadał. 25 Gdy zaś wrócił i został sam jeden, ktoś zmagał się z nim aż do wschodu jutrzenki, 26 a widząc, że nie może go pokonać, dotknął jego stawu biodrowego i wywichnął Jakubowi ten staw podczas zmagania się z nim. 27 A wreszcie rzekł: «Puść mnie, bo już wschodzi zorza!» Jakub odpowiedział: «Nie puszczę cię, dopóki mi nie pobłogosławisz!» 28 Wtedy [tamten] go zapytał: «Jakie masz imię?» On zaś rzekł: «Jakub». 29 Powiedział: «Odtąd nie będziesz się zwał Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi, i zwyciężyłeś». 30 Potem Jakub rzekł: «Powiedz mi, proszę, jakie jest Twe imię?» Ale on odpowiedział: «Czemu pytasz mnie o imię?» – i pobłogosławił go na owym miejscu.
31 Jakub dał temu miejscu nazwę Penuel, mówiąc: «Mimo że widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem me życie». 32 Słońce już wschodziło, gdy Jakub przechodził przez Penuel, utykając na nogę.”

Penuel (szyszynka) to miejsce, gdzie każdy walczy z Bogiem. To tutaj w umyśle każdego człowieka toczy się walka między dobrem a złem. Duch Święty nawet świadomie zapisuje prawa Boże w naszych sercach, gdy podążamy wąską ścieżką między dobrem a złem. Bez względu na to, co człowiek robi w ciągu dnia, kiedy kładzie się spać i jego oczy się zamykają, zdaje sobie sprawę ze wszystkich rzeczy, które zrobił w ciągu tego dnia. 

Utrzymując czyste ręce oraz serce, możemy śmiało stanąć przed tronem łaski z umysłem Chrystusa i czystym sumieniem. Jeśli dana osoba nadal grzeszy, to otrzyma szansę na pokutę, jeżeli tego nie zrobi, to zostanie oddany w ręce potępionego umysłu. Dlatego w Biblii czytamy:

„Dzisiaj, jeśli usłyszycie jego głos, nie zatwardzajcie waszych serc jak w dniu rozdrażnienia.” Hebrajczyków 3:15. 

Polecam również artykuł: “Słońce i szyszynka owiane są największą tajemnicą przed ludzkością.”

Źródło: https://truthseekah7.medium.com/what-does-the-bible-say-about-opening-the-third-eye-d3412ee6331b

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x